etohum Girişim Sermayesi Sahiplerini Arıyor

etohum Girişim Sermayesi Sahiplerini Arıyor

Türk internet girişimlerini destekleyen etohum, girişimcilere fon desteği sağlama planlarını Ağustos ayında başlayan 2010-2011 dönemi için hayata geçiriyor. etohum Girişim Sermayesi adlı toplam 250.000 TL tutarındaki fon, başarılı görülecek girişim veya girişimlere aktarılacak.

Grup satın alma toplantısı ile yeni sezona başlayan etohum, Şubat ayında seçilecek girişimcileri kampa alarak  onlara destek olacak. Bu süreçte seçilen girişimciler etohum Girişim Sermayesi desteğinden yararlanmak için seçim komitesine kısa sunumlarını yapacaklar. Türk internetinin önde gelen isimleri de girişimlere şirketleşme ve başarıya giden yolda doğrudan destek ve sermaye sağlayacaklar.

etohum Girişim Sermayesi'ne destek olacak isimler ise şunlar:

Gittigidiyor.com kurucuları Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı, Yemeksepeti.com'un kurucuları Nevzat Aydın ve Melih Ödemiş, Mynet.com kurucusu Emre Kurttepeli, Nokta.com'un kurucuları Tümay Asena ve Burçin Didinedin, Mackolik.com'un kurucuları Erdem Yurdanur ve Tarkan Onar, Uzmantv'in kurucusu Ersan Özer, Markafoni.com'un kurucusu Sina Afra, Reklamz’nin kurucusu Orkun Tekin, Yonja.com’un kurucusu Kerim Baran, Cimri.com’un kurucusu Aydonat Atasever, Youth Republic’in kurucularından Kerim Türe, Inventram danışmanlarından Dr. Haluk Elçi, İnternet sektöründe kariyerini yurtdışında sürdüren Ari Keşişoğlu etohum.com kurucusu Burak Büyükdemir

Yatırım alan girişim veya girişimciler Mart – Haziran 2011 arasında kamuoyuyla paylaşılacak ve seçim ekibi de bireysel olarak projelere ortak olacak. Projelerden biri veya birkaçı etohum yatırımcıları tarafından beğenildiği takdirde, yatırımcılar kişisel olarak da daha fazla sermaye koyabilecekler. Şimdiden yeni sezonda etohum'a katılacak girişimcilere başarılar diliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.