Uzmanına Direkt Soru Sorun: UzmanSorusu.com

Fotokrik ve Jetanket'in yaratıcısı Ozan Hazer'in son girişimi UzmanSorusu.com, IT profesyonellerinin teknik sorularını paylaşabilecekleri ve birbirlerinin sorularına cevap verebilecekleri bir bilgi platformu olarak yayınına başladı.

Uzman Sorusu'nun, dünyadaki örnekleri olarak StackOverFlow ve Experts-Exchange'i sayabiliriz. Uzman Sorusu, IT profesyonellerine yönelik bir soru-cevap sistemi olduğu için soru kategorileri de genelde programlama dilleri ve sunucu yönetimi şeklinde oluyor. Sitenin açılalı iki gün olmasına rağmen hemen hemen tüm kategorilerde sorular girilmiş, en çok sorunun ise PHP programlama diline yönelik olduğunu görüyoruz. Soruyu soran üyenin doğru olarak belirlediği cevabın sahibine belirli bir puanın gittiği sitede, haftanın ve ayın uzmanı gibi ufak bir yarışma da sürdürülüyor.

Zaman içinde Uzman Sorusu kendi konusunda uzman kişilerin yoğun olarak bulunduğu bir platform haline gelirse, hep sözünü ettiğimiz uzman eleman bulma modülü gibi bir yapıyı da içine entegre ederek farklı bir şekilde gelişebilir. Bu anlamda yayın yapan ProjeKurdu'nda yıllardan beri süregelen bir durgunluk halen devam ederken birkaç ay önce açılan Bilisim.ws ise kurgulanmış bir  iş modeli siteye entegre edilmediği için tam olarak istenileni yerine getiremiyor.

Uzman Sorusu, yurtdışında uzun yıllardır hayatını sürdüren ve artık bir bilgi bankası haline gelen sitelere ne zaman rakip olabilir veya olabilir mi bilemiyoruz. Konusunda uzman kişiler ve yeni başlayanların sitede yerlerini almasıyla birlikte site gerçek anlamda değerli bir noktaya gelecektir. Biz de bu süreçte siteyi yakında izlemeye devam edeceğimizi söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.