Yenilenen Marro.ws RDF Desteğini Devreye Aldı

Webrazzi 2009'un en iyi 2. girişimi Marro.ws, hedeflerini gerçekleştirmek üzere geçtiğimiz günlerde kendini yeniledi. Metin ve resim tabanlı içerikleri özel olarak saklamaya yarayan Marro.ws planladığı üzere kullanıcı analizleri de yapmaya başlamış.

Kendi RDF yapısı üzerinde çalışan Marro.ws bu sayede sistemde bulunan 12.000'i aşkın kullanıcı ve bu kullanıcıların içerikleri üzerinde detaylı arama yapabilir noktaya gelmiş. Diğer yandan içerik analizi ile yavaş yavaş kullanıcıları da tanımaya başlamış. Demografik bilgilerin ötesine geçen bu içerik anlamlandırması ile ilerleyen zamanda profiller arası etkileşimin de üst seviyeye çıkarılması hedefleniyor.

Marro.ws'un baştan sona yenilenen arayüzünde kullanıcı deneyimlerinin ciddi ölçüde göz önünde bulundurulduğunu söyleyebiliriz.  Yeni tasarım içerik saklamak, yönetmek, paylaşmak ve diğer kullanıcılarla iletişim kurmak adına gayet iyi planlanmış.

Optimize edilen içerik sayfalarında metinleri okumak daha kolay. İçerikleri çeşitli formatlarda (pdf, doc, txt, html) indirmek ya da embed kodu ile kullanma seçeneği de ek özelliklerden. İçerik saklamak için ise Chrome (aktif) ve Firefox (yenileniyor) eklentileri ve bookmarklet ile kullanıcılara yardımcı olmak isteniyor. Marro.ws sayacı ve widget ile de saklamış olduğunuz içeriklerin paylaşımını web siteniz üzerinde yapabiliyorsunuz.

Henüz içerikler kadar organize edilmese de kullanıcıları ortak bir paydada buluşturmak için grup oluşturma imkanı sunuluyor. Gelir modelini de bu profil analizi üzerine yerleştiren Marro.ws, yüksek geri dönüşüm hedefli Stumbleupon Ads benzeri bir gelir modelini faaliyete geçirmiş. Marro.ws'un kullanıcı sayısını ve reklam gelirlerini arttırarak, kendini daha ilerilere taşıyacağını umuyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.