Oyun Stüdyosu Tüm Sosyal Toplulukları Sanal Dünyalara Bağlamaya Hazırlanıyor: Sroups

Oyun Stüdyosu Tüm Sosyal Toplulukları Sanal Dünyalara Bağlamaya Hazırlanıyor: Sroups

Sanalika'nın yaratıcısı Oyun Stüdyosu, bir süredir üzerinde çalışılan yeni girişimleri Sroups'un ön gösterimini özel olarak Webrazzi'ye yaptı.

Sanalika'da yakalanan başarının yanı sıra sanal dünyalarla ilgili ciddi bilgi birikimine de sahip olan şirket, yeni girişimleri Sroups'ta tüm sosyal toplulukların bir sanal dünyası olmasını hedefliyor.

Servisin çalışma prensibini genel olarak açıklayacak olursam, örnek olarak Facebook'ta sahip olduğunuz bir sayfanın tüm içeriğini kullanarak kendinize ait bir sanal dünyayı birkaç dakikada hayata geçirebilmeniz sağlanıyor. Elbette bu topluluğun Facebook'ta olması gerekmiyor. Aynı şekilde MySpace hatta Wordpress gibi bir platform üzerine kurulu sosyal topluluklar da Sroups üzerinde hızlıca bir sanal dünyaya yerleştirilebiliyorlar.

Facebook, MySpace, Wordpress başta olmak üzere birçok platformu destekleyen Sroups, teknik olarak standart API'leri olmayan altyapılar için ise Google'ın Open Social'ını kullanıyor. Yani, tüm bu platformlardan bağımsız bir topluluğa sahipseniz de Open Social'ın kolay entegre edilebilir kodlarıyla Sroups'a bağlanmanız mümkün.

Sanalika'dan farklı olarak karakterlerini 3 boyutlu olarak tasarlayıp render eden servis, Sanalika kadrosu dışında 12 kişilik bir ekip tarafından geliştiriliyor.

Aşağıda servisin bir Facebook sayfası ile nasıl hızlıca entegre olabildiğine dair örnek videoyu izleyebilirsiniz.

Dünyada benzeri olmadığı için global boyutta patent başvurusu da yapılan Sroups'un, patent operasyonunu ise Facebook'un da çalıştığı şirket olan DLA Piper üstlenmiş durumda. Oyun Stüdyosu'nun son derece profesyonel ve dikkatle yürüttüğü bu operasyon Türkiye'den patentli yeni bir servisin dünya çapında başarı yakalamasına da vesile olabilir.

Önümüzdeki haftalarda kapalı beta sürecine geçecek olan Sroups'un ilk davetiyelerini de Webrazzi üzerinden alabileceğinizi ve sosyal topluluklarınıza ait sanal dünyaları bu fırsatla öncelikli olarak kurabileceğinizi de yeri gelmişken paylaşmış olalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.