Google Sosyal Oyun İçin Gözünü Kararttı - Slide'ı $182 Milyona Satın Aldı!

Google Sosyal Oyun İçin Gözünü Kararttı - Slide'ı $182 Milyona Satın Aldı!

Google sosyal oyun alanında elini güçlendirmek ve internet pazarının son dönemlerdeki en trend alanında yerini almak için başladığı aksiyonlarına hızla devam ediyor.

Geçen ay Facebook'un en önemli oyun geliştiricilerinden Zynga'ya gerçekleştirdiği yatırımla gündeme gelen Google, bugün de yine Facebook'un önde gelen uygulama geliştiricilerinden Slide'ı satın aldığı haberiyle tabir-i caizse piyasayı salladı.

Techcrunch'ın kendi kaynaklarına dayandırarak paylaştığı habere göre şirket bu satın almayı Cuma günü açıklayacak ve resmileştirecek.

Satın alma rakamı olarak 182 milyon doların konuşulduğu haber açıkcası geçmişte değerleme anlamında oldukça şişirilen Slide'ın aslında üçte bir fiyatına satıldığını ortaya koyuyor.

PayPal'ın kurucusu Max Levchin tarafından kurulan şirket 2008 yılında aldığı $50 milyon yatırım sonrasında değerlemesini yaklaşık $550 milyona çıkarmıştı.

Henüz netleşmiş bir haber olmasa da büyük olasılıkla doğrulanacak bu satın alma ile Google'ın sosyal oyun alanında ailesine katmadığı önemli Facebook uygulama geliştiriciler arasında bir tek potansiyel RockYou kaldı. Şirketin bu alandaki agresif stratejisi bundan sonraki adımda ne getirecek bilinmez ama Google'ın önümüzdeki dönemlerde sosyal oyun denildiğinde tek adres olması muhtemel gözüküyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.