Sosyal Ağları Tek Adresten Kontrol edin: FeedMount

Sosyal Ağları Tek Adresten Kontrol edin: FeedMount

Gündelik kullanımı giderek artan Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerinin yanında bir de düzenli takip ettiğiniz siteler varsa, her birini ayrı ayrı kontrol etmenin çok da kolay olmadığını yakından biliyorsunuzdur.

Ömer Faruk Gül'ün geliştirdiği ve Ömer Ücel'in de katkıda bulunduğu FeedMount adlı servis Facebook ve Twitter'a ayrı ayrı zaman harcamanıza gerek bırakmayacak şekilde her iki sitenin de içeriklerini tek bir hesaptan kontrol edebilmenizi sağlıyor. Ayrıca FeedMount'taki hesabınıza dilediğiniz sitelerin RSS beslemelerini de eklemek mümkün.

Sizler için FeedMount'u biraz daha yakından inceledik.

Facebook veya Twitter hesabınızla da giriş yapabildiğiniz FeedMount'ta her iki sitedeki hesaplarınızı gerçek zamanlı olarak takip edebilir ve güncellemelerinizi gönderebilirsiniz. Sağ üst köşede göreceğiniz çubuk yardımıyla ise sütunları daraltmanız veya genişletmeniz mümkün.

FeedMount'ta ilk dikkatimizi çeken özelliklerden biri de cep telefonu kısa mesajı ile durum güncellemesi yapma imkanı. Sitenin özelliklerinden tanımladığınız cep telefonunuzu kullanarak başına fm yazdıktan sonra Turkcell 5133'e göndereceğiniz mesajı en geç bir dakika içerisinde güncellendiğini göreceksiniz.

Otomatik URL kısaltma entegrasyonu da bulunan FeedMount'taki ana sayfanızda hangi sütunların görüneceğini sol üstteki artı simgesine tıklayarak belirleyebilirsiniz. Böylece örneğin Facebook'taki durum güncellemelerini ya da Twitter'da sizden bahsedenleri sütunlara dahil etmek veya görünümün dışında bırakmak mümkün.

Feedmount'ta ayrıca Twitter için arama sütunları eklemek de mümkün. Böylece Twitter'da herhangi bir anahtar kelimeyi veya kullanıcıya ait Tweet'leri gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Twitter'da yanıtladığınız bir Tweet, Feedmount'ta bağımsız bir Tweet olarak değil, yanıtladığı orijinal Tweet ile birlikte görünüyor. Eğer yanıtladığınız Tweet'in sahibi de FeedMount kullanıyorsa, yanıtı sizin gibi orijinal Tweet ile birlikte görüyor.

Facebook ve Twitter'a ait sütunları yan yana değil, alt alta görmeyi tercih ediyorsanız ana sayfanın sol tarafındaki menüden All Feeds (Merged)'ü seçmeniz yeterli. Beğendiğiniz Facebook veya Twitter mesajlarını daha sonra kolaylıkla bulmak içinse bir arşiv özelliğine yer verilmiş. Arşivi kullanmak için yapmanız gereken, fare ile mesajın üzerine geldiğinizde ortaya çıkan arşiv simgesini tıklamak.

Takip ettiğiniz web sitelerin RSS beslemesini Feedmount'a eklemek için sol menün alt kısmındaki turuncu artı simgesine basmanız ve gerekli bilgileri girmeniz yeterli. Ardından RSS beslemesine ait bir renk seçerek, bu beslemeyi de sol menüye ekleyebilirsiniz.

Feedmount ilk bakışta HootSuite ve Nsyght gibi uygulamaları andırsa da kullanmaya başlayınca farklılarını rahatlıkla görmek mümkün. Eğer siz de Facebook ve Twitter hesaplarınızı tek bir adresten yönetmeyi tercih ediyorsanız Feedmount güzel bir alternatif olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.