Web Tasarımcılarına Yeni Bir Kaynak: OzdTasarim.com

Web Tasarımcılarına Yeni Bir Kaynak: OzdTasarim.com

Ozd tasarım blogu, bir süredir takip ettiğim sık güncellenen bir tasarım blogu. Html, CSS, ve Javascript gibi web tasarımın temel konularıyla birlikte İçerik yönetim sistemleri (CMS), ücretsiz tasarım kaynakları ve temaların da paylaşıldığı blogu, web geliştiricilerinin okumaktan zevk alacakları tahmin ediyoruz.

Çeşitli araçlar dışında freelance web geliştiriciliğine dair makalelerin yayınlandığı blogda, bu konuda merak edilen konulara da yer veriliyor. Türk internetinde ciddi eksikliği hissedilen freelance web geliştiriciliği belki de bu konuda yayın yapan bloglar sayesinde bir standarta oturabilir.

8 yıldır profesyonel web tasarımcısı olarak çalışan Özgür Tekbıçak tarafından 6 ay önce hayata geçirilen blogun gelecek planlarında çoklu yazar yapısına geçerek daha çok yazı çıkartmak bulunuyor.

Web tasarım konusunda İngilizce yayın yapan 10'larca site veya blog bir anda sayılabilirken, bu zamana kadar Türk blog dünyasında güncelliğini koruyabilmiş tasarım blogu saymak malesef pek mümkün olmadı. Web tasarım ve yazılımı konusunda kendini kanıtlamış blogların hemen hepsi artık eskisi kadar sık güncellenmiyor. Belki de bu alandaki boşluk farkedilmiş olacak ki web tasarım konusunda yayın yapan blogların sayısında son dönemde gözle görülür bir artış söz konusu, bu blogların hangilerinin yayınlarına uzun süre devam edebileceklerini ise açıkcası merak ediyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.