Web Tasarımcılarına Yeni Bir Kaynak: OzdTasarim.com
Blog

Web Tasarımcılarına Yeni Bir Kaynak: OzdTasarim.com

Ozd tasarım blogu, bir süredir takip ettiğim sık güncellenen bir tasarım blogu. Html, CSS, ve Javascript gibi web tasarımın temel konularıyla birlikte İçerik yönetim sistemleri (CMS), ücretsiz tasarım kaynakları ve temaların da paylaşıldığı blogu, web geliştiricilerinin okumaktan zevk alacakları tahmin ediyoruz.

Çeşitli araçlar dışında freelance web geliştiriciliğine dair makalelerin yayınlandığı blogda, bu konuda merak edilen konulara da yer veriliyor. Türk internetinde ciddi eksikliği hissedilen freelance web geliştiriciliği belki de bu konuda yayın yapan bloglar sayesinde bir standarta oturabilir.

8 yıldır profesyonel web tasarımcısı olarak çalışan Özgür Tekbıçak tarafından 6 ay önce hayata geçirilen blogun gelecek planlarında çoklu yazar yapısına geçerek daha çok yazı çıkartmak bulunuyor.

Web tasarım konusunda İngilizce yayın yapan 10'larca site veya blog bir anda sayılabilirken, bu zamana kadar Türk blog dünyasında güncelliğini koruyabilmiş tasarım blogu saymak malesef pek mümkün olmadı. Web tasarım ve yazılımı konusunda kendini kanıtlamış blogların hemen hepsi artık eskisi kadar sık güncellenmiyor. Belki de bu alandaki boşluk farkedilmiş olacak ki web tasarım konusunda yayın yapan blogların sayısında son dönemde gözle görülür bir artış söz konusu, bu blogların hangilerinin yayınlarına uzun süre devam edebileceklerini ise açıkcası merak ediyoruz.

Yorumlar (7)
 1. "tasarım" blogunun hazır tema kullanması da sadece bizde olur heralde

  temanın logosunu kullanmaları ne kadar ciddi! olduklarını gösteriyor

  ben sizin kadar iyimser değilim, uzun soluklu olacağını sanmıyorum

  hatta bilgi, paylaşım (insanlar) için değil arama motorları (SEO) için yapılmış bir site bana göre

 2. bir süredr takip ediyorum sponsor bulacak kadar ziyaretçisi olmuş demekki. ne ekersen onu biçersin'in olumlu versiyonu:)

 3. Nasıl Zayıflarım Nasıl Zayıflarım

  Sitenin yararlı olacağını umuyorum vede Takipteyim :)

 4. güzel bir siteymiş:) darısı benim başıma ehehe:)

 5. haha tasarım blogunun HAZIR TEMA kullanması ne kadar komik. Sizinle iş birliği yapan insanlar size güvenebilirler mi acaba? Komiksiniz ya blograzziye yakıştıramadım böyle basit, ucuz bir bloğu tanıtmalarına...

 6. hayır nerden biliyorsun hazır template olduğunu ??

 7. Saidyavuz Saidyavuz

  şaka yapıyorsunuz her halde bu blogu neden tanıttığınız anlamak mümkün değil blograzzide yazacak yazı kalmadı herhalde hazır tema kullanan ordan burdan alıntı yapan daha blogundaki türkçe karakterleri bile düzeltemeyen kişiler web tasarımcılara yardımcı kaynak sağlıyorlar