Tüm Fırsatlar Tek Bir Sayfada: Fırsat Bu Fırsat
E-Ticaret

Tüm Fırsatlar Tek Bir Sayfada: Fırsat Bu Fırsat

Groupon'un dünyada estirdiği rüzgarla, grup satın alma modeli Türkiye'deki girişimcileri de etkisi altına aldı. Bu modelin potansiyelini gören Türk internet girişimcileri, hızla harekete geçtiler ve birbiri ardına girişimler hayata geçti. Daha önce Webrazzi'de bu konuyu ve pazarın son durumunu incelemiştik.

Grup satın alma sitelerinin birbiri ardına açılmasıyla kullanıcılar hangi siteyi takip edeceklerini şaşırdılar. Kullanıcılar, aynı anda bir çok fırsatı görerek kendilerine en uygun olanı seçebilecekleri servislere ihtiyaç duyar hale geldiler.

Tamda bu şekilde modellenmiş girişimlerden biri olan Fırsat Bu Fırsat, kullanıcılarının tek bir sayfada bütün günlük fırsatları görmelerini mümkün kılıyor. Böylelikle birden çok fırsatı aynı anda gören kullanıcı, vakitten kazandığı gibi fırsatları da karşılaştırabiliyor. Fırsat Bu Fırsat, diğer grup satın alma siteleriyle aynı mantıkta çalışıyor. Şehrinizi seçiyorsunuz ve günlük olarak fırsatlar sizin için listeleniyor.

Tasarımıyla ilk bakıldığında, bir başka grup satın alma modeli gibi görünse de, servis başlı başına bir fırsat kaynağı olarak hizmet veriyor. Şu an için sitede Grupanya, Şehir Fırsatı, Ekoloni, Grupca ve Grupfoni'nin fırsatları listeleniyor. Yakın zamanda diğer servislerin de listeleniyor olacağını tahmin ediyoruz.

Servis yakın zamanda, daha önce uygulanmamış bir özelliğini de aktif hale getirmeyi planlıyor. Bu özelliğinden kısaca bahsedecek olursak, kullanıcılar kendi fırsatlarını yaratabilecek ve bu fırsatlar için potansiyel alıcı toplayabilecekler. Örnek vermek gerekirse, lazer epilasyon yaptırmak isteyen bir kişi, siteye girip istediği fırsatın ilini ve detaylı bilgisini paylaşacak. Eğer yaratmış olduğu fırsat yeterli sayıya ulaşırsa, site bu fırsatın gerçekleşmesini sağlayacak. Tabi ki bu durumda grup satın alma sitelerinden hangisinin erken davranıp istenen fırsatı hayata geçireceği önemli olacaktır.

Bu sayede sadece sizin için yaratılan fırsatlarla sınırlı kalmayıp, kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda da birçok farklı fırsata kavuşabileceksiniz. Bu anlamda Fırsat Bu Fırsat hali hazırda aktif olan fırsatların yanında, gerçekleşme potansiyeli olan diğer fırsatları da tek bir çatı altından takip edebilmenize imkan tanıyacak.

Bu rekabetten ve yenilikçi ortamdan karlı çıkacak olan biz kullanıcılar, bu ve buna benzer diğer servisleri de bekliyor olacağız.

Yorumlar (12)
 1. Tansu Özmen Tansu Özmen

  "Bu rekabetten ve yenilikçi ortamdan karlı çıkacak olan biz kullanıcılar, bu ve buna benzer diğer servisleri de bekliyor olacağız."

  "bekliyor olacağız" ne demektir acaba? bu kalıbı çok kullanıyorsunuz ve de yanlış olduğunu düşünüyorum.

 2. Groupon modelli sitelerden sonra, groupon modelli siteleri bir arada toplayan siteler de artmaya başlayacak anlaşılan.

  Bir de http://www.grupguru.com/ var.

  Sen neymişsin Groupon.

 3. grup satın alma sitelerini gerçekten de takip etmek gerekiyor. çok uygun fırsatlarla karşılaşabiliyorsunuz.

 4. Merve Arslan Merve Arslan

  İnsanların bugün nereye gitsem, ne yapsam sorularına cevap olabilecek bir site. En güzel mekanlardan, en ekonomik şekilde faydalanmak eminim herkesin hoşuna gidecektir.

 5. Hakkı Bereket Hakkı Bereket

  Gayet şık bir model

 6. Western Western

  Şu grup sitelerinden bir tane adam akıllı tasarıma sahip olan yok.

 7. Koray Sönmez Koray Sönmez

  Çok başarılı, hemen üye olacağım.

 8. Tolga Tütüncüoğlu Tolga Tütüncüoğlu

  Son kullanıcı için grup alışveriş sitelerinin bu şekilde artması çok büyük bir artı. Fakat bu hızlı ve ani artış, birkaç yıl öncesinin "günde tek ürün" sitelerini akla getiriyor. Aynı hız ile çoğalan "günde tek ürün" sitelerinden sonra yine aynı hızla bunları listeleyen servisler de artmıştı. Fakat tek ürün modeli için bugüne gelindiğinde, tahmin edilen pastanın aslında o kadar da büyük olmadığı görülüyor.

  Umarım grup alışveriş modelinde de aynı senaryo yaşanmaz, çünkü bu seferki modelde yatırımlar çok daha maliyetli oldu, tek ürün modelindeki garaj start-up'ları ile karşılaştırıldığında.

 9. Yasin Kesik Yasin Kesik

  Tasarım, kullanabilirlik herşey güzel, emeğe saygı lütfen.Böyle bir site gerekliydi.

 10. Yasin Kesik Yasin Kesik

  Domain süpermiş.

 11. Ali Can Çolak Ali Can Çolak

  Alan adı, tasarım, kullanılabilirlik açısından bence çok iyi. Ekonomik fırsatlardan yararlanmak gerekli ee fırsatbufırsat =)

 12. Erkin Tek Erkin Tek

  Fırsat sitelerinden fırsatları toplayan ve 'editör' ile kategorilere ayıran mail kutunuza yerleştiren başka bir sistem daha var:

  FirsatBulur.com