Google Arka Planı Özelleşti!

Google, geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni özelliğiyle anasayfasını arkaplanını özelleştirilebilir bir hale getirmişti. İlk önce Amerika'da kullanılmaya başlanan özellik, bugün itibariyle Türkiye'de ve birçok diğer ülkede de kullanıma açıldı. Birkaç gün içerisinde ise tüm dünyada bu özellik aktif hale gelecek.

Özelleştirilebilen arka plana isterseniz bilgisayarınızdan bir resim yükleyebiliyor veya isterseniz Picassa servisinden bir resim atayabiliyorsunuz. Google, kullanımı artırmak için birkaç ressam, heykeltraş ve fotoğrafçıyla çalışarak özel bir resim galerisi hazırlatmış. Şu anda google.com.tr adresine girerseniz bu özel albümden rastgele bir resim, google arkaplanınızı kaplamış olacak tabi ki kendi dilediğiniz resimle değiştirebilirsiniz.

Malesef, geçtiğimiz hafta Youtube'u engellemek için Google IP'lerine konulan yasakların etkisi halen geçmiş değil, bazı kullanıcılar Google'un seçtiği albümden resimleri göremeyebiliyor.

Google'ın bugün Türkiye için yaptığı tek yenilik, özelleştirilebilen arka planı değil. Google'ın uzun süredir kullanılan, Google Alerts servisi de Türkçe olarak hizmete girmiş.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.