EvimizinHerseyi.com'a Yatırım Geldi ve %80 Hissesi Satıldı
E-Ticaret

EvimizinHerseyi.com'a Yatırım Geldi ve %80 Hissesi Satıldı

Ev dekorasyon portalı ve e-ticaret sitesi EvimizinHerseyi.com ile ilgili Aralık ayında ne kadar başarılı bulduğumun da özellikle altını çizen bir yazı yazmıştım. Aslı Gökdere yönetimindeki girişimin nasıl bir aşkla yoluna devam ettiğini ve emin adımlarla büyüdüğünü vurgulamıştım.

Özveri ve sabırla yönetilen birçok girişimde olduğu gibi EvimizinHerseyi.com'da da işler beklenildiği gibi yolunda gitti. Bugün aldığımız haberle şirketin bir yatırım aldığını ve kurucusu Aslı Gökdere'nin de biraz hisse satışı gerçekleştirerek azınlık hissesi ile şirketin Genel Müdürü pozisyonuna geçtiğini öğrendik.

Ocak ayında gerçekleşen, Webrazzi'nin de "Event Partner" olduğu NuBridge Venture Summit'te sunum yapan girişimlerden biri olan EvimizinHerseyi.com'un yatırım süreci bu sunum sonrasında başlamış. Çeşitli bağlantılar ve tanıştırmalardan sonra şekillenmeye başlayan süreç, mutlu sonla tamamlanmış.

Merak edilen detaylara gelecek olursam; YKM'in de ortaklarından olan Müge ve Turgay Ağralı çiftinin gerçekleştirdiği yatırımla EvimizinHerseyi.com'un %80'i satılmış ve Aslı Gökdere'nin de bu operasyondan sonra şirkette %20 hissesi kalmış. Yapılan yatırım kapsamında hem şirkete para aktarımı gerçekleşmiş hem de Aslı Gökdere'ye hisse satışı ile likidite sağlanmış. Satın alma rakamı ve şirketin değerlemesi ile ilgili bilgi verilmiyor.

İlk kurulduğunda limited şirket olarak resmileştirilen EvimizinHerseyi.com, gerçekleşen yatırımdan sonra anonim şirkete dönüştürülmüş ve 100 bin TL sermayeyle kurulan yeni şirket önümüzdeki dönemlerde başka projelere de imza atıyor olacakmış.

İlk olarak Eylül ayının başında hayata geçirilmesi planlanan bir kapalı alışveriş sitesi (private shopping) söz konusuymuş. Lüks ev ve hediyelik eşyalara odaklı bu yeni girişimin doğru seçilmiş bir alan olduğunu düşünüyorum.

Kaldı ki, özel alışveriş kulüplerinin belirli bir seviyeye geldiği her pazarda, bir süre sonra bu tür niş ve özel ilgi alanlarına yönelik kapalı alışveriş siteleri görmek mümkün oluyor. Türkiye'de de ev dekorasyonuna odaklı EvimizinHerseyi.com'un bu alandaki fırsatı değerlendirip özel alışverişi deneyecek olmasını başarılı buluyorum.

Web girişimciliği ekosisteminde bayan girişimcilerin başarılı olmasını çok önemli buluyor olmamın yanında, sayılarının artmasının da sektör için değerli olduğuna inanıyorum. Bu sebeple EvimizinHerseyi.com'u hem dikkat çeken hem de örnek alınması gereken bir başarı hikayesi olarak geldiği noktadan ötürü tebrik ediyorum.

Yorumlar (12)
 1. Taci Yalçın Taci Yalçın

  Tebrik ederim. Çok beğendiğim bir girişimdi benim de. Fakat başlangıç sermayesini az bulduğumu söyleyebilirim. (%80 oranı düşünüldüğünde)

  Umarım yolunda gider her şey. Bu arada bayan değil kadın olacak(mış) :)

 2. Önder Eren Önder Eren

  Harika bir haber. Kadın web girişimcilerinin artmasına sebep olacaktır böyle güzel haberler. Tebrik ediyorum.

 3. Vadi Efe Vadi Efe

  Aslı Hanım'ı tebrik ederim. Çalışmalarının karşılığını almış olması çok sevindirici. YKM'nin online bir projeyi satın alması da harika haber. Bu tür haberleri daha sık duyacağız.

 4. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

  Taci, Önder Vadi çok teşekkürler öncelikli. Projemizin bu şekilde değerlendirilmesi bizi de inanılmaz mutlu etti. İlginize teşekkürler. Arda'ya da paylaşımı için çok teşekkür ederim.

 5. Faruk Güler Faruk Güler

  Şimdi bu girişimin sermayesi oldukça düşük gözüküyor. Bu tür internetten satış yapan firmalar (tabi küçük olanlardan bahsediyorum) depo ve benzeri bir yer tutup belli bir mal satın alması gerekmiyor mu? Öbür türlü ürünlerin her talep edildiğinde tek tek tedarikçiden getirtilmesi firmaya yük olmuyor mu? Bu tür operasyonel sorularım için bir kaynak önerebilirseniz sevinirim.

 6. Mathiaxbars Mathiaxbars

  Açıkcası satın alma rakamlarının açıklanmamasını kötü buluyorum.Düşününce açıklanmamasının tek nedeninin de rakamın az olması olarak düşünüyorum...

  Aslı hanımın işini bunun için bıraktığı ve 3 yıldır bı proje için çalıştığını takiplerimden biliyorum.

  Peki alınan rakam bunce uğraşa ve %80 hisseyi kaptırmanıza değdimi acaba ? Açıkcası bence sevindirici değil.Ben burada bir girişimin az bi paraya yenik düştüğünü görüyorum.

 7. Onur Değerli Onur Değerli

  Çok güzel bir haber. Tebrik ederim. Eminim daha itici bir unsur oluşturacaktır.

 8. Melih Zorlu Melih Zorlu

  Bu siteyle ilgili son zamanların en büyük yatırımını alan malum Türk şirketinin ortaklardan biri; incelediklerini ve başarılı bulmadıkları için yatırım yapmadıklarını söylemişti. O nedenle yatırımın tutarının açıklanmamasının iyi bir sebebi olduğunu düşünmüyorum.

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Melih Bey;

   Projeyi başarılı bulmak veya bulmamak tabiiki kendi değerlendirmeleridir ancak başarı kriteri de bir çok yatırımcıya göre o kadar değişkenlik gösteriyor ki. Ancak belirttiğiniz şirket ile görüştüğümüz kesinlikle doğru değil, yatırım için sadece 3 şirket ile görüştük ve bunlardan biri ile ortak olduk zaten. Diğer iki şirket Türk şirketi değil. Bir de rakamın açıklanmamasına gelince, gizlilik sözleşmesi dışında olan herşeyi buradan Arda kanalı ile paylaştık, diğer bilgilerinde paylaşılmamasının bahsettiğiniz gibi derin sebeplere değil, her şirkette olan gizlilik prosedürlerine dayanıyor. Daha da ayrıntılı merak ettiğiniz bir konu olur ise kulaktan dolma değil, en doğru şekilde sizleri bilgilendirmek isterim. Şirket iletişim bilgilerimiz liktedir. http://www.evimizinherseyi.com/iletisim saygılar.

 9. @mathiaxbars, yatirim yapilmadan once projenin degeri daha once yaptigi satislar, populerligi, kullanim orani gibi kriterlerle olculup verilmistir diye dusunuyorum. Kaldi ki aldigi yatirimla daha da buyuyup hem kendine hem de yatirimcisina deger getirecektir.

 10. Natali Yeşilbahar Natali Yeşilbahar

  Tutkuyla yapılan her işin başarılı olacağının canlı örneklerinden birini yakından gözlemleme fırsatı buldum. Sevgili Aslı'nın mevcut planlarıyla değerli projesinin daha da başarılı olacağına emin olduğumu belirtmek isterim. Tebrikler evimizinherşeyi ekibi!

 11. Pınar Şimşek Pınar Şimşek

  Aslı'yı ve tüm Evimizin Herşeyi ekibini tebrik ediyoruz, Evimizin Herşeyi kişisel olarak ve girişimci olarak çok çok beğendiğim bir girişim. Büyüyerek başarılarını devam ettirmesini diliyorum!