EvimizinHerseyi.com'a Yatırım Geldi ve %80 Hissesi Satıldı

EvimizinHerseyi.com'a Yatırım Geldi ve %80 Hissesi Satıldı

Ev dekorasyon portalı ve e-ticaret sitesi EvimizinHerseyi.com ile ilgili Aralık ayında ne kadar başarılı bulduğumun da özellikle altını çizen bir yazı yazmıştım. Aslı Gökdere yönetimindeki girişimin nasıl bir aşkla yoluna devam ettiğini ve emin adımlarla büyüdüğünü vurgulamıştım.

Özveri ve sabırla yönetilen birçok girişimde olduğu gibi EvimizinHerseyi.com'da da işler beklenildiği gibi yolunda gitti. Bugün aldığımız haberle şirketin bir yatırım aldığını ve kurucusu Aslı Gökdere'nin de biraz hisse satışı gerçekleştirerek azınlık hissesi ile şirketin Genel Müdürü pozisyonuna geçtiğini öğrendik.

Ocak ayında gerçekleşen, Webrazzi'nin de "Event Partner" olduğu NuBridge Venture Summit'te sunum yapan girişimlerden biri olan EvimizinHerseyi.com'un yatırım süreci bu sunum sonrasında başlamış. Çeşitli bağlantılar ve tanıştırmalardan sonra şekillenmeye başlayan süreç, mutlu sonla tamamlanmış.

Merak edilen detaylara gelecek olursam; YKM'in de ortaklarından olan Müge ve Turgay Ağralı çiftinin gerçekleştirdiği yatırımla EvimizinHerseyi.com'un %80'i satılmış ve Aslı Gökdere'nin de bu operasyondan sonra şirkette %20 hissesi kalmış. Yapılan yatırım kapsamında hem şirkete para aktarımı gerçekleşmiş hem de Aslı Gökdere'ye hisse satışı ile likidite sağlanmış. Satın alma rakamı ve şirketin değerlemesi ile ilgili bilgi verilmiyor.

İlk kurulduğunda limited şirket olarak resmileştirilen EvimizinHerseyi.com, gerçekleşen yatırımdan sonra anonim şirkete dönüştürülmüş ve 100 bin TL sermayeyle kurulan yeni şirket önümüzdeki dönemlerde başka projelere de imza atıyor olacakmış.

İlk olarak Eylül ayının başında hayata geçirilmesi planlanan bir kapalı alışveriş sitesi (private shopping) söz konusuymuş. Lüks ev ve hediyelik eşyalara odaklı bu yeni girişimin doğru seçilmiş bir alan olduğunu düşünüyorum.

Kaldı ki, özel alışveriş kulüplerinin belirli bir seviyeye geldiği her pazarda, bir süre sonra bu tür niş ve özel ilgi alanlarına yönelik kapalı alışveriş siteleri görmek mümkün oluyor. Türkiye'de de ev dekorasyonuna odaklı EvimizinHerseyi.com'un bu alandaki fırsatı değerlendirip özel alışverişi deneyecek olmasını başarılı buluyorum.

Web girişimciliği ekosisteminde bayan girişimcilerin başarılı olmasını çok önemli buluyor olmamın yanında, sayılarının artmasının da sektör için değerli olduğuna inanıyorum. Bu sebeple EvimizinHerseyi.com'u hem dikkat çeken hem de örnek alınması gereken bir başarı hikayesi olarak geldiği noktadan ötürü tebrik ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.