EvimizinHerseyi.com Online Alışverişe İçeriği İle Değer Katıyor!

EvimizinHerseyi.com Online Alışverişe İçeriği İle Değer Katıyor!

Son dönemlerde bayan girişimcilerin internet projelerini fazlasıyla duyar olduk. Öncelikle altını çizerek belirtmeliyim ki, bu sektör için oldukça iyi bir gelişme. Neden derseniz, işlerine daha aşık olmalarının yanında, çok daha disiplinli yaklaşıyorlar. Dünyada da benzer örnekler olsa da, Türkiye'deki bayan internet girişimcilerinde genellikle dikkatimi çeken bir özellik bu...

asli-gokdereBuradan hareketle aslında çok öncesinde sizlerle paylaşmamız gerektiğine inandığım bir girişimi bugün karşınıza çıkartmak istiyorum. Bir e-ticaret girişimi olmasının yanında aslında bir portal gibi çalışan EvimizinHerseyi.com, Aslı Gökdere'nin yönetiminde 9 kişilik bir ekiple, özellikle son dönemlerdeki atılımlarıyla, emin adımlarla güçlenerek ilerliyor ve büyüyor.

Aslında 3 yıllık bir girişim olan EvimizinHerseyi.com, 2009 yılında gerçekleştirdiği yeniliklerle içerik kısmına da ağırlık vererek bahsettiğim, bir portal gibi çalışan online alışveriş yapısını oturttu. Kendilerinin de görüştüğümüzde dile getirdikleri gibi, artık içerik geliştirme işine de e-ticaret konusuna baktıkları gibi bakıyorlar ve sitedeki bütüne dahil ediyorlar.

Şu anda 90.000 üyesi olan girişim "Alışveriş", "BirGünBirÜrün", "Mecmua", "Rehber" ve "Ev Albümü" bölümlerinden oluşuyor.

"Alışveriş" bölümünde tahmin edeceğiniz gibi sitedeki ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor. "BirGünBirÜrün" bölümünde belirlenen bir ürün o güne özel bir fiyatla satışa sunuluyor. "Mecmua" bölümü bir blog olarak çalışıyor ve hem entresan ürünlerin tanıtımı, hem mekan incelemeleri hem de güncel ve EvimizinHerseyi.com içeriğine uygun olacak konuları işliyor.

evimizinherseyi_anasayfa

Bir e-ticaret girişimi olarak EvimizinHerseyi.com'un sunduğu farklı bir bölüm olarak "Rehber" dikkatimi çekti. Bu bölümde "Aydınlatma", "Dekorasyon", "Mutfak", "Beyaz Eşya" gibi sitenin yapısına uygun farklı kategorilerde firmalara yer veriliyor ve iletişim bilgilerinin yanı sıra, bu bölümdeki şirketlere özel alt sayfalar bulunuyor. Kullanıcılar dilerlerse "Rehber" bölümünden ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerle ilgili firmalarla direkt iletişime geçebiliyorlar.

Benim EvimizinHerseyi.com'da en başarılı bulduğum ve girişimi klasik e-ticaret'ten daha yeni nesil bir kültüre yakınlaştırdığını düşündüğüm bölüm ise "Ev Albümü". Üyelerin "Modern", "Klasik", "Bohem" gibi farklı stillerde evlerine ait fotoğraflar gönderdikleri bu bölümde, diğer üyeler gönderilen fotoğraflara, yani dekorasyonlara yorum yapabiliyorlar. Üyeler arası etkileşimi artıran ve klasik e-ticaret'e komünite yapısını dahil eden bu uygulama sanırım bayan girişimcilerin yazımın başında bahsettiğim farkını ortaya koyuyor.

evimizinherseyi-album

Bugüne kadar bayan girişimciler tarafından yönetilen hangi girişimi incelediysem, neredeyse hepsinde aynı ruhu hissettim diyebilirim. Tüm detaylara önem verilen ve işe duyulan aşkı hissettiren girişimler oluyorlar genelde... EvimizinHerseyi.com da bu noktada bahsettiğim ruhu son derece başarılı olarak ortaya koyuyor zaten...

Webrazzi okuyucusu girişimciler için başarılı bir örnek ve yılbaşı alışverişine hazırlananlar için de iyi bir kaynak olarak EvimizinHerseyi.com'u incelemenizi öneririm.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.