EvimizinHerseyi.com Online Alışverişe İçeriği İle Değer Katıyor!
E-Ticaret

EvimizinHerseyi.com Online Alışverişe İçeriği İle Değer Katıyor!

Son dönemlerde bayan girişimcilerin internet projelerini fazlasıyla duyar olduk. Öncelikle altını çizerek belirtmeliyim ki, bu sektör için oldukça iyi bir gelişme. Neden derseniz, işlerine daha aşık olmalarının yanında, çok daha disiplinli yaklaşıyorlar. Dünyada da benzer örnekler olsa da, Türkiye'deki bayan internet girişimcilerinde genellikle dikkatimi çeken bir özellik bu...

asli-gokdereBuradan hareketle aslında çok öncesinde sizlerle paylaşmamız gerektiğine inandığım bir girişimi bugün karşınıza çıkartmak istiyorum. Bir e-ticaret girişimi olmasının yanında aslında bir portal gibi çalışan EvimizinHerseyi.com, Aslı Gökdere'nin yönetiminde 9 kişilik bir ekiple, özellikle son dönemlerdeki atılımlarıyla, emin adımlarla güçlenerek ilerliyor ve büyüyor.

Aslında 3 yıllık bir girişim olan EvimizinHerseyi.com, 2009 yılında gerçekleştirdiği yeniliklerle içerik kısmına da ağırlık vererek bahsettiğim, bir portal gibi çalışan online alışveriş yapısını oturttu. Kendilerinin de görüştüğümüzde dile getirdikleri gibi, artık içerik geliştirme işine de e-ticaret konusuna baktıkları gibi bakıyorlar ve sitedeki bütüne dahil ediyorlar.

Şu anda 90.000 üyesi olan girişim "Alışveriş", "BirGünBirÜrün", "Mecmua", "Rehber" ve "Ev Albümü" bölümlerinden oluşuyor.

"Alışveriş" bölümünde tahmin edeceğiniz gibi sitedeki ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor. "BirGünBirÜrün" bölümünde belirlenen bir ürün o güne özel bir fiyatla satışa sunuluyor. "Mecmua" bölümü bir blog olarak çalışıyor ve hem entresan ürünlerin tanıtımı, hem mekan incelemeleri hem de güncel ve EvimizinHerseyi.com içeriğine uygun olacak konuları işliyor.

evimizinherseyi_anasayfa

Bir e-ticaret girişimi olarak EvimizinHerseyi.com'un sunduğu farklı bir bölüm olarak "Rehber" dikkatimi çekti. Bu bölümde "Aydınlatma", "Dekorasyon", "Mutfak", "Beyaz Eşya" gibi sitenin yapısına uygun farklı kategorilerde firmalara yer veriliyor ve iletişim bilgilerinin yanı sıra, bu bölümdeki şirketlere özel alt sayfalar bulunuyor. Kullanıcılar dilerlerse "Rehber" bölümünden ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerle ilgili firmalarla direkt iletişime geçebiliyorlar.

Benim EvimizinHerseyi.com'da en başarılı bulduğum ve girişimi klasik e-ticaret'ten daha yeni nesil bir kültüre yakınlaştırdığını düşündüğüm bölüm ise "Ev Albümü". Üyelerin "Modern", "Klasik", "Bohem" gibi farklı stillerde evlerine ait fotoğraflar gönderdikleri bu bölümde, diğer üyeler gönderilen fotoğraflara, yani dekorasyonlara yorum yapabiliyorlar. Üyeler arası etkileşimi artıran ve klasik e-ticaret'e komünite yapısını dahil eden bu uygulama sanırım bayan girişimcilerin yazımın başında bahsettiğim farkını ortaya koyuyor.

evimizinherseyi-album

Bugüne kadar bayan girişimciler tarafından yönetilen hangi girişimi incelediysem, neredeyse hepsinde aynı ruhu hissettim diyebilirim. Tüm detaylara önem verilen ve işe duyulan aşkı hissettiren girişimler oluyorlar genelde... EvimizinHerseyi.com da bu noktada bahsettiğim ruhu son derece başarılı olarak ortaya koyuyor zaten...

Webrazzi okuyucusu girişimciler için başarılı bir örnek ve yılbaşı alışverişine hazırlananlar için de iyi bir kaynak olarak EvimizinHerseyi.com'u incelemenizi öneririm.

Yorumlar (28)
 1. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  Aslı Hanım'ı 2 yıldır takip ediyoruz ve çok güzel mesafe katettiğine şahit olduk. Kendisine başarılar diliyoruz.

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Değerli Eğitişim Kariyer Enstitüsü, yorumunuz beni inanılmaz mutlu etti, ilginize teşekkür ederim:)

 2. Aslı Gökdere hanımı bu başarılı girişiminden dolayı kutluyorum

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Çok teşekkür ederim Cello:)

 3. Arda Kural Arda Kural

  IKEA, “Evimizin Herşeyi” mi ?

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Merhaba Arda, bu ikilem ile arada karşılaşıyoruz biz de. Ama İkea "eviNizin her şeyi" derken biz "eviMizin her şeyi" diyoruz. Harf farklılıklarından ziyade iş modelleri de oldukça farklı tabii, yorumun için teşekkürler.

   1. Bekir Bekir

    Ama ikea dan esinlendiniz heralde ismi koyarken

 4. Makale Marketi Makale Marketi

  Güzel ve renkli bir proje. Özellikle bayanların çok ilgisini çekecek gibi gözüküyor. İçerik geliştirme konusu gerçekten çok önemli.. Üyelerin birbirleriyle etkileşime girebilmeleri bu hususta doğru bir yaklaşım olmuş. Tebrikler..

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Biz de bahsettiğiniz konularda çalışmalarımız yoğunlaştırdık,uzmanlaşmak istediğimiz ev yaşamı ve dekorasyonu konusunda webde Türkçe içerik az ve sınırlı, biz bunu şimdiden doldurmaya başladık, kullanıcıların niş alanlarda az içerik ürettiği Türk internet dünyasının aksine sitemizde içerik ürettiklerini görmek mutluluk verici.

 5. Yavaş açılan siteler ziyaretçiyi kaçırır. Ana sayfayı açmam sonra ordan kategoriye inmem daha sonrada bir ürünü görüntülemem yaklaşık 30 saniyemi aldı. Onun dışında sektörde kadınları görmek umut verici. İnternette kadınlara yönelik yeterince site olmadığını düşünüyorum. Oysa dışarıda dükkanlar, mağazalar genelde hep kadınlara yöneliktir. Bu alanda daha fazla girişime ihtiyaç var gibime geliyor.

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Değerlenirmelerinizi yazılım ekibimize en hızlı şekilde ilettim, umarım en kısa zamanda bu süreyi azaltabiliriz, ki azaltmalıyız. Kadın girişimci konusuna gelince, son bir senede bile hızla arttığını düşünüyorum. Kendi projelerimizde sinerji oluşturmak için çoğu kadın girişimci ile belirli aralıklarla bir araya geliyoruz, fikir paylaşımı yapıyoruz. Kadın merkezli projeler ilerleyen süreçlerde büyük atılımlar kaydedecek.

 6. Alaettin Ayar Alaettin Ayar

  Bayan yerine kadın kelimesini kullanmanız daha yerinde olacaktır.

  1. Mantıklı bir cümleydi. Umarım dikkate alınır bu söyledikleriniz...

 7. Bireysel Emeklilik Bireysel Emeklilik

  Başarılı bir platform olmuş. Özellikle alışveriş özelliği ve ev dekarasyon ile ilgili arayış içersinde olan ziyaretcilere fikir edinmeleri hususunda cidi bir girişim , kendilerini kutlarım bu başarılı çalışmaları neticesinde , ev shop ların az olduğu sektörde artması güzelbir girişim

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Çok teşekkür ederim. Ev yaşamı aslında biz Türklerin çok yakın olduğu bir konu ancak dediğiniz gibi mecralar çok kısıtlı, umarım sektörümüz daha da büyüyecek.

 8. Efe Cakinberk Efe Cakinberk

  Arayip bulamadigim neredeyse hersey burada. Kendilerini tebrik ederim.

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Çok teşekkür ederim Efe.

 9. Zehra Elif Taş Zehra Elif Taş

  Bir kadın girişimi olarak gerçekten çok başarılı buluyorum Tebrikler,

 10. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

  Merhaba Arkadaşlar,

  Öncelikli olarak Arda Kutsal'a girişim projemize destek verdiği için teşekkürler.

 11. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Valla siteyle ilgili benim dikkatimi çeken şey, bir e-ticaret sitesinin çok samimi ve sıcak bir şekilde ziyaretçilerini karşılaması diyebilirim. Ürün alacak kişilere güven veren bir tasarımı var, o açıdan çok takdir ettiğim bir site. Aslı Gökdere'ye başarılarının devamını diliyorum..

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Kullanıcıya bu sıcaklığı aktarabilmek bizim için en önemlisiydi. Malum güvenlik e-ticaret de en gerekli his, yorumunuz için teşekkürler.

 12. 10marifet.org gibi (aklıma bi o geldi) sitelere vereceğiniz reklamlar ile hedef kitleye dönük iyi geri dönüş alabileceğinizi düşünüyorum. Hatta reklam yerine sponsor yarışmalarla bile ordaki ev hanımlarının dikkatini üzerinize çekin derim :)

 13. Natali Yeşilbahar Natali Yeşilbahar

  Tüm enerjisini ve aşkını projelerine yansıtan sevgili Aslı'yı destekliyorum. Evine fazla vakit ayıramamaktan yakınanları, siteden alışveriş yapmalarını tavsiye ediyorum.

  1. Aslı Gökdere Aslı Gökdere

   Teşekkürler Natali, çok saol!

 14. Eser Ç. Eser Ç.

  sitenin kadrolu acımasız eleştirmenleri, söz konusu girişim bir kadına ait olunca, birbirlerine omuz ata ata alkış yarışına girmişler..vay be! gözlerimi yaşarttınız..

  umarım bu olgun davranışınızı diğer tüm girişimci arkadaşlara da sergiler ve eleştirilerinizi daha yapıcı şekilde iletirsiniz.

 15. Ali Caner Öner Ali Caner Öner

  Site açıldığında sol altta çıkan sunumax videosunu isteğe bağlı başlatsanız daha iyi olur. Site açılışında ses çoğu insan için güzel gelmeyebilir.

  Ben açıkçası kadın sesi olmasına rağmen bir an boşluğuma gelip 5+1 in sesi de yüksekte kalınca korkuverdim :)

  Bunu dışında siteye çok emek vermişsiniz, elinize sağlık, tebrik ederim.

 16. Umut Ersoy Umut Ersoy

  Çok güzel işler yapıyorsunuz. Kısa zamanda çok daha başarılı olacağınıza inanıyorum...

 17. bencede çok dinamik olmuş,üye oluyorum hemen.