Web 2.0'nın en etkili kadınları

FastCompany, Web 2.0 sektörünün en etkili ve sözü geçen kadınlarını belirlemiş. Listedeki isimler zaten web dünyasının en tanınan isimleri arasında. Listedekilerin fotoğrafları ve isimleri şöyle:

Soldan sağa: Leah Culver (Pownce’un kurucusu ve geliştiricisi), Rashmi Sinha (Slideshare’in kurucusu ve CEOsu), Dina Kaplin (blip.tv’nin kurucusu), Marissa Mayer (Google’in ilk calışanlarından, arama ürünleri ve kullanıcı deneyimleri bölümünün başkan yardımcısı), Cyan Banister (Zivity’in kurucusu), Lisa Stone, Jory Des Jardins, and Elisa Camahort Page (BlogHer’ün kurucuları), Caterina Fake (Flickr’in kurucularından), Gina Bianchini (Ning’in kurucularından ve CEOsu), Kaliya Hamlin (OpenID Evangalisti), Mena Trott (Six Apart’ın kurucularından ve şirketin başkanı) ve Arianna Huffington (The Huffington Post’un kurucusu ve editörü)

Ülkemizde malesef her konuda olduğu gibi web 2.0 sektöründe da kadınlar yeteri kadar temsil edilmiyorlar ve olmaları gerektiği yerlerde değiller.

Sizce her şeye rağmen Türkiye’deki Web 2.0 sektörü için benzer bir liste oluşturulsa, bu listede kimlerin adı olur? Yorumlarda düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.