İnternetin En Popüler Bankaları Hangileri?
Genel

İnternetin En Popüler Bankaları Hangileri?

comScore'un Mart 2010 raporları açıklandıktan sonra firmadan Webrazzi'ye özel olarak bankacılık sektörüne yönelik istatistikleri paylaşmalarını rica ettik. Bizi kırmadılar ve Türkiye'nin internette en çok ziyaret edilen 10 bankasının listesini gönderdiler.

Rapora göre aylık 3.2 milyon tekil ziyaret ile Garanti Bankası Mart ayında en çok ziyaret edilen banka olmuş. Garanti Bankası'nı 2.3 milyon ile İş Bankası ve 1.5 milyon ile Akbank takip ediyor.

Yapı Kredi Bankası'nın 1.4 milyon ile dördüncü sırada olduğu listede HSBC 1.3 milyon ziyaretçi ile beşinci sırada yer alıyor.

En çok ziyaret edilen ilk 10 banka web sitesi listesini aşağıda görebilirsiniz.

Sitede geçirilen zaman anlamında ise Vakıfbank.com.tr ziyaret başına harcanan ortalama 13.2 dakika ile birinci sırada. Vakıfbank'ı 10.7 dakika ile Akbank takip ediyor.

Raporda dikkat çeken bir nokta da bankacılık ile ilgili siteleri ziyaret eden toplam 8.15 milyon internet kullanıcısının olması. Bu sektöre yönelik çalışmalar yapan kişi ve kurumlar için söz konusu verilerin değerli olacağını düşünüyorum.

Görsel Kaynak: kipcurry

Yorumlar (14)
 1. Amarat Amarat

  Vakıfbank'ı kullananlar sayfayı açık unutuyorlar gibime geldi bir an.

  1. Mustafa Mustafa

   Ben de ilk anda aradiklarini bir turlu bulamiyor olabilirler diye dusunmustum:)

   1. Koray Bek Koray Bek

    Vakıfbank'ın internet sitesi gerçekten zor anlaşılıyor (ben kullanıyorum). Bu yüzden ben de sizin gibi düşünüyorum. Internet bankasında ne kadar az zaman geçiriyorsan o kadar iyi olmalı değil mi? Hem kolay hem hızlı demektir!

 2. teknoloji konusunda garantiyle yarışabilen banka var mı acaba ?

  diğer bankalarınkini bilmiyorum ama garantinin ki gayet iyi bankaya sinir olmama rağmen int. şb. yüzünden ayrılamıyorum.

  1. Aynen bende sırf internet şubesi yüzünden hala iptal ettirmedim hesabımı,bide çok iyi reklam yapıyor garanti onunda etkisi fazla diye düşünüyorum.YKB kullanıyorum şu aralar,ama bi türlü içime sinmedi,site navigasyonu çok karışık ayrıca garanti internet hizmetleri için kurduğu kendi şirketi olan garanti teknolojinin de büyük etkisi var bunda,a-z ye altyapı ve yazılım hizmetlerinin de %98 ini kendi firmaları karşılıyor ve istedikleri zaman kısa sürede yenilik yapabiliyorlar,diğer bankalarda çalışılan firmalar farklı olduğu için bu denli bi hizmet ve hız sözkonusu olması zor

   1. Delivar Delivar

    iş bankasınında kendine ait bir teknoloji geliştiren şirketi var. hatda dışarıyada iş yaptıklarını biliyorum.

   2. işbankasının da şirketi var evet. yaklaşık 800 kişiden oluşan ve iş grubuna hizmet veren softtech isimli garanti teknoloji kadar meşhur olmayan aynı boyutlarda bir şirket.

    fakat malesef benim açımdan ikisinin pek bir farkı yok

  2. Teşekkürler bilgilendirme için ben sadece işneti duymuştum söylediğiniz firmayıda ilk defa duydum zaten...

 3. Delivar Delivar

  Uzun zamandır böyle bir istatistik haberi arıyordum teşekkür ederim.

 4. Bir bankanın teknoloji şirketi olsun veya olmasın, IT olarak kendi bünyelerinde çalışanları yer alıyor.

  1. Tabiki söylediğiniz doğru,ama IT ekibinin olması ayrı sadece bankaya hizmet veren bir şirket düşünün IT ekibinde çalışan ekipten en az 5 kat daha fazla ,ayrıca işbankası kuruluşu olan işnet sadece altyapı ,dc,vs... server hizmetleri ağırlıklı olarak vermektedir,yazılım ile alakası yoktur,garantiteknoloji ise bu hizmetlerin tamamının operasyonunu yürütmektedir.

 5. Dmoz_Zede Dmoz_Zede

  banka online olarak hizmet vermiyorsa zaten rekabet şansı bitecek. emeğe dayalı iş gücünü bitiriyorlar.

 6. Kredi Karşılaştır Kredi Karşılaştır

  Bence internet banakcılığını ve bankaların sitelerini biraz daha basitleiştirmeleri lazım ve içeriğe daha fazla önem verilmeli. Bir bilgi almak istiyorsunuz mesela kredi kartı faiz oranlarını, özellikle garantinin sitesinde iki saat flashlar resimler bilmem neler.. tamam güzel görünüyorda kullanıcının kaybolan zamanı ne olacak...

 7. Merhaba,

  Buradaki tekil ziyaretten kasıt nedir? Tekil ziyaretçi mi? Bilgi verebilir misiniz?