Mekanlara Özel Foursquare Kampanyaları için Snacksquare

Mekanlara Özel Foursquare Kampanyaları için Snacksquare

Foursquare'in popüleritesi arttıkça sitenin API'leri kullanılarak geliştirilen girişimlerin de artacağına şüphe yok. Bu girişimlerden bir tanesi olan Snacksquare, mekan sahiplerinin Foursquare kullanıcılarına özel indirimler yapmasını sağlıyor.

Örnek verecek olursak; San Francisco'daki Show Dogs'ta kasiyere mekanın "Mayor"'ı (valisi) olduğunuzu gösterdiğinizde, ücretsiz bir bira kazanıyorsunuz. Bunun gibi farklı birçok kampanya Snacksquare üzerinde listeleniyor.

Snacksquare kampanyaları süren mekanların yerleri, Google Maps üzerinden işaretlenerek listeleniyor. Haritayı kullanarak o an bulunduğunuz yere en yakın mekanları seçebiliyorsunuz. Türkiye'ye baktığımızda ise tahmin edilenin aksine 2 kafenin şimdiden listelendiğini görüyoruz. Etiler ve Nişantaşı'nda bulunan All Sports Cafe, Mayor'ına ücretsiz kahve ikram ediyor.

Snacksquare'in sunduğu hizmetin tartışılabilir tarafı ise kampanyalara katılım için cep telefonu numarasına SMS atması. Kullanıcıların cep telefonu numaraları mekan sahipleriyle paylaşıldığı takdirde, gönderilebilecek tanıtım mesajları rahatsız edici olabilir. Bedava kahve için SMS spam'ine razı olur musunuz bilemiyorum. Ancak zaten cep telefonu operatörlerinin ve bankaların telefon numaralarımızı sürekli başka şirketlerin tanıtımları için kullandırttığı düşünüldüğünde, ciddi bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Mekanların kampanyaları için ücret ödediği servis daha çok yeni olduğu için ücretleri konusunda açık bir bilgilendirme yapmamış. Üyelik işlemimiz tamamlandığında ücretlendirmeyle ilgili buraya ekleme yapacağız. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.