comScore’a Göre Mart Ayında Türkiye’nin En Popüler 20 Web Sitesi
Arama
Genel

comScore’a Göre Mart Ayında Türkiye’nin En Popüler 20 Web Sitesi

comScore, Mart ayına ait Türkiye’nin en popüler 20 web sitesi raporunu bugün bizlerle paylaştı. Raporun ilk sıralarında yine geçmiş aylardaki benzer isimleri görüyoruz. Google Türkiye, Facebook, Live.com ve Blogger’ın ilk dört sırayı aldığı raporda, geçen aylardan farklı olarak Blogcu.com’un yükselişi dikkatimizi çekti.

20.8 milyon tekil ziyaretçi ile ilk sırada yer alan Google’ı, 18.9 milyon ile Facebook, 18.7 milyon ile Live.com ve 10.6 milyon ile Blogger.com takip ediyor. Blogcu.com ise listede beşinci sırada 10.5 milyon tekil ziyaretçi ile yer alıyor. 10.4 milyon tekil ziyaretçiye sahip ekolay.net ve 10.3 milyon tekil ziyaretçiye sahip MSN Türkiye de listenin iki haneli milyon ziyaretçilere diğer web siteleri.

Bir diğer dikkat çeken nokta da, web sitelerinde ziyaret başına geçirilen zaman. Şubat ayında olduğu gibi Mart ayında da ziyaret başına en çok zaman geçirilen web sitelerine baktığımızda Sahibinden.com’un 13.9 dakika ile birinci sırada olduğunu görüyoruz. Sahibinden.com’u 11 dakika ile Facebook ve 10.5 dakika ile YouTube takip ediyor.

Şubat ayına ait raporda da benzer bir tablo bulunuyordu ancak geçen 1 ay içinde Facebook’ta geçirilen zaman 11.3 dakikadan, 11 dakikaya düşerken, YouTube’da geçirilen zaman 10.1 dakikadan 10.5 dakikaya yükselmiş. Sahibinden.com’da ise geçirilen 13.9 dakikalık süre korunmuş.

Şubat ayına ait comScore raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Raif dedi ki:

  Altına şubat ayı grafiğini de eklermisiniz lütfen.

 2. dmoz_zede dedi ki:

  geçe ay söylediğim gibi bu ayda sonuçlar hiç gerçekçi değil. en büyük haber siteleri nerede.

 3. Mert dedi ki:

  Nokta’nın izlesene’ye hiç birşey katmadığını ve katamadığını da görüyoruz tablodan. Büyük bir kısmı reklam olan, kalitesiz içerikli frmtr ile yarışıyor izlesene bir video sitesi olmasına rağmen en az süre geçirilen siteler arasında. Youtube’un Türkiye’den engelli olmasına rağmen İzlesene Türkiye’de Youtube’un tırnağı bile olamadı. Nokta’nın da Türkiye internet sektörüne birşey katmaya çalışmadığını çok hitli siteleri satın alıp reklam doldurarak para makinesi satın aldığını görüyoruz malesef.

 4. Arif dedi ki:

  İnternet anlayışımıza hayranım gerçekten!?…

 5. Ölçüm metoduyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

 6. Tunç dedi ki:

  [img]http://img444.imageshack.us/img444/2949/20100417012005.jpg[/img]
  Ad planner daki Türkiye 50.si

Bir Yorum Yazın