Mikro Ödeme 1 Yaşında!

1 yıl önce Turkcell'in mobil ödemeyi devreye almasıyla birlikte kurulan Mikro Ödeme, bugün birinci yaşını doldurdu. 1 yıl içinde 500'den fazla web sitesinde kullanılmaya başlanan Mikro Ödeme, mobil ödemenin yaygınlaşmasında önemli rol oynadı diyebiliriz.

Turkcell Mobil Ödeme servisinin ardından Avea Mobil Ödemeyi de müşterilerinin hizmetine sunan şirket, 60 ülkede hizmet veren mobil ödeme şirketi PayMo ile de iş ortaklığına gitti. Yapılan bu ortaklık ile PayMo'nun hizmet verdiği 1000'den fazla oyun servisinin Türkiye'den gelen ödemeleri, Mikro Ödeme üzerinden gerçekleştiriliyor. Aynı şekilde yurt dışında büyümeyi amaçlayan Türk oyun firmaları da yurt dışından gelen ödemeleri Mikro Ödeme ile gerçekleştirmeye başlamış.

PayMo'nun hizmet verdiği oyun yapımcıları arasında ülkemizde de oyunları çok rağbet gören K2 Network, Zynga ve Gameforge gibi büyük oyuncular bulunuyor.

Mikro Ödeme'nin hizmet verdiği Türk şirketlerine baktığımızda ise Botego, Gamyun, HayHuy, Pasaj, Sanalika, Takas Merkezi, Tasdix gibi bizimde zaman zaman yer verdiğimiz önemli servisleri görüyoruz. Yukarıda saydığım şirketlerin dışında Ceidot Oyun Stüdyosu, cikcik.com, gamesultan.com, madeniyet.com, TTnet oyun gibi oyun şirketleriyle birlikte arkadas.com, istanbulevlilik.com, nasipse.com, petarkadas.com, randevum.com, sadeceask.com gibi arkadaşlık sitelerinin de ağırlıkta olduğu dikkat çekiyor.

Türk interneti için önemli bir ödeme kanalı olan mobil ödeme, pratik bir ödeme yolu olması sebebiyle kısa sürede Türk internet kullanıcıları tarafından benimsendi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.