Açık İnovasyon İle İnovatif Fikirler Hayat Buluyor

Açık İnovasyon İle İnovatif Fikirler Hayat Buluyor

Tekno Girişim Sermayesi Desteği ile yola çıkan Açıkİnovasyon.com, 1 Şubat'ta açık beta olarak yayına başlayan inovatif fikir platformu. Projenin konsepti, herhangi bir marka ya da şirketin birinci elden yapılan çağrılarına bireysel inovatif tekliflerin sunulmasına dayanıyor.

Açık İnovasyonu, değer sağlayan yenilikçi fikirlerin geniş bir çevreden alınması olarak tanımlayabiliriz. Dünyanın önemli markalarının yanında bugün birçok şirkette açık inovasyon fikriyle tüm personelin fikirlerine değer veriliyor. Açık İnovasyon da daha geniş bir açılımla inovatif fikir paylaşımını ve karşılığının verilmesini hedefliyor.

Servisin detaylarına geçmeden önce Tekno Girişim Sermayesi Desteği'nden kısaca bahsedelim. Türkiye'de teknoloji ve ar-ge projelerine Kosgeb tarafından sağlanan ve istifade edilebilecek önemli yardımlar var. Kosgeb bugüne kadar teknolojik yenilik içeren projelere destek verse de bir süre önce hizmet sektörünün de destek kapsamına alınması çalışmaları yapılıyordu. Yeni girişimlerin desteklenmesi amacıyla çıkarılan Tekno Girişim Sermayesi Desteği de Sanayi Bakanlığının son yıllarda verdiği ve web projelerini de kapsayan desteklerden biri.

Şirketler tarafından talep edilen inovasyon, Fikir Çağrıları, Proje Çağrıları ve Ortak Akıl Çağrıları olarak 3 başlık altında yayınlanıyor ve beğenilen fikirler çeşitli şekillerde ödüllendiriliyor. Ülkemizde eksikliğini yaşadığımız inovasyona yardımcı olabilecek projenin yöneticisi Yakup Sezer ve ekibi inovatif fikirlerin daha iyi geliştirilmesi ve fikir mülkiyet haklarının korunması yönünde de çalışmalara başlamış.

Şu anda Teknosa, T-Box, Collezione gibi önemli markalarla 15 şirketin inovasyon aradığı platform Mart ayı sonunda 25-30 şirkete hizmet vermeye hazırlanıyor. Eğer fikirlerinize güveniyorsanız platforma üye olarak inovasyon arayanlara hem gelen talepler üzerinden hem de direkt olarak fikir gönderebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.