Yonja Lokasyon Destekli iPhone Uygulamasını Yayına Aldı
Mobil

Yonja Lokasyon Destekli iPhone Uygulamasını Yayına Aldı

Geçtiğimiz günlerde Yonja'nın yeni stratejileri hakkında bir haber yayınlamıştık. Haberimizde bahsettiğimiz Yonja'nın iPhone uygulaması AppStore'daki yerini almış.

Lokasyon bazlı özellikleri de bünyesinde barındıran uygulama, GPS ya da manuel olarak konumlama yapabilmeye olanak sağlıyor. Yonja kullanıcılarının yakınlarında bulunan arkadaşları ile iletişime geçmeleri, yeni arkadaşlar aramaları ya da profillerine fotoğraf yüklemeleri de Yonja iPhone uygulaması ile mümkün.

Yonja_Mobil1_ Yonja_Mobil2_ Yonja_Mobil3_

Yonja'nın fazla gecikmeden mobil internetin nimetlerinden faydalanmaya başlamasını doğru buluyorum. Diğer taraftan gelecekte daha fazla duyacağımız "lokasyon" trendine uyarak bunu da değerlendirmesini önemli bir gelişme olarak görüyorum.

Uygulamayı iTunes linkinden indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Cemil Günel Cemil Günel

  Acaba webrazzi okuyucuları arasında yonja hesabı olupta aktif kullanan var mı?

  Keşke resimde olan nick yonjuan olmasaydı da başka bir nick olsaydı daha genel bir nick hatta bir isim olsa daha iyi olurdu. En azından herkesin sosyal ağı oluşumuna bir gönderme olurdu . Belki de herkesin ağı olmak istemiyorlar o bilmiyorum.

  lokasyon kullanılarak oluşturulan uygulamalar için iyi bir hareket malum herkes bu sene patlaycak bunlar diyor. Yonja bunlar ile kendi reklamını daha fazla yapıyor artık kullanıcı çeşitlendirmek için başka bişeyler çıkarmasını bekliyoruz. Herhangi bir kullanıcıyı hesabını kontrol etmek zorunda bıraktırsın yaptıkları.

  Saygılar.

 2. Gökhan Toka Gökhan Toka

  Merhaba

  Reklam, PR ve basın çalışmalarında Yonjuan gibi Yonja marjasına ait profilleri, gerçek kullanıcı bilgilerini korumak amacıyla özellikle kullanıyoruz.

  Lokasyona dayalı servisler üzerine eğilmemizin ilk nedeni yerel bir marka oluşumuzun gücünü bu alanda yansıtabileceğimizi ve değer yaratabileceğimizi düşünmemiz.

  Saygılarımla

 3. Cemil Günel Cemil Günel

  Yonjuan takma adına takılmamın nedeni yonjanın artık kendini çöpçatanlık işinin yanında herkes için bir sosyal ağ olmasını istememdir. Yonjuan'nın algısı başka şeylere kayabilir ki ne demek istediğim anlaşılmıştır.

  Dedikleriniz doğru gerçek kişilerin korunması önemli fakat bir yöneticinin ismi orada olsa çok sorun olmazdı. Misal ; buraya yazmışsınız bir sorun olmayacaktır muhtemel. Gerçek kişiler olsa daha iyi olurdu tweety tuğçe devirleri biraz kliplerde ve geride kaldı sanki.

  Yerel marka olmanız çok önemli diğer bütün sosyal ağlardan daha iyi tanıyorsunuz Türk kullanıcıları herkesin ağı olmanız daha kolay olur sanırım bu temel bilgi ile.

  Kusura bakmayın çok detaycı gibi davranıyorum görünmesin ama şeytan ayrıntıda gizlidir lafı bu tarz işlerde daha önemli gibi.

  Saygılar.