Grou.ps Kaşla Göz Arasında 2 Milyon Üyeye Koşuyor!

Grou.ps Kaşla Göz Arasında 2 Milyon Üyeye Koşuyor!

Son günlerde ülkemizin global internet girişimlerinden yana şansımız oldukça açılmış gibi duruyor. Bugün bir haber de Grou.ps'dan geldi. Herkesin kendi sosyal ağını kolaylıkla açmasına olanak tanıyan servis 2 milyon üyeye şu günlerde ulaşmak üzere.

Kuruluşunu takip eden 3 yıl içinde 1 milyon üyeye ulaşan, son 6 ayda ise 2 milyonu zorlayan Grou.ps, bünyesindeki sosyal ağların etkisini görmeye başlamış olacak ki, bu hızlı büyüme kendisini bugün gösteriyor.

Malcolm Gladwell'in Kıvılcım Anı (The Tipping Point) isimli kitabını okuyanlar için bu ağ etkisi çok tanıdık bir konu olarak karşılanacaktır. Bu arada okumayanlar için ilk defa Webrazzi'den kitap önerisi yapmış olalım. ;)

Belirli bir büyüklüğe ulaşmış olan ve artık kitlesi ile daha hızlı gelişen Grou.ps'un tamamen global pazarları hedefleyerek geldiği bu nokta son derece keyif verici ve umutlandırıcı. Peki şu anda üye sayısı 1.988.416 olarak gözüken Grou.ps, sizce ne zaman 2 milyon üyeye ulaşacak?

Tarih ve saat olarak en yakın tahmini yapan bir okuyucumuza 27 Ocak 2010'da gerçeleşecek Webrazzi Gündem Sosyal Medya organizasyonuna davetiye hediye ediyoruz.

Grou.ps CEO'su Emre Sokullu 2 milyonuncu üyenin kayıt tarih ve saatini bize bildirebileceğini söyledi, yani tam olarak zamanı Türkiye saati ile biliyor olacağız. O yüzden yorumlarda Türkiye saatini baz alarak tarih ve saat tahminlerinizi yapabilirsiniz.

NOT: Friendfeed ve Twitter kullanıcıları bilirler, son zamanlarda hediye vermek için sürekli mazeret arıyordum, sonunda buldum... Sırada Webrazzi'nin 10.000'inci RSS abonesinin tahmini olacak ;)

GÜNCELLEME: Emre Sokullu Grou.ps'un 2 milyonuncu üyesinin kayıt tarih ve saatini şu şekilde bildirdi: 26-12-2009 20:26:03

Bu durumda en yakın tahmini yaparak Webrazzi Gündem Sosyal Medya toplantısına davetiye kazanan okuyucumuz: SEOTeknigi

@SEOTeknigi Yorum yazarken vermiş olduğunuz e-posta adresi üzerinden arkadaşlarımız iletişime geçip kayıt bilgilerinizi alacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.