birFİKRİNmiVAR Girişimcilik Yarışması 1.000.000 TL. Değerinde Ödül Dağıtmaya Hazırlanıyor!

birFİKRİNmiVAR Girişimcilik Yarışması 1.000.000 TL. Değerinde Ödül Dağıtmaya Hazırlanıyor!

birfikrinmivarBu sene 3. kez gerçekleşecek olan birFİKRİNmiVAR girişimcilik yarışması toplam 1.000.000 TL değerinde ödül dağıtmaya hazırlanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ana sponsorluğundaki yarışma, LabX ve Özyeğin Üniversitesi’nin öncülüğünde gerçekleşiyor. Yarışmaya İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden Warwick Üniversitesi, GYİAD, Microsoft ve UK Trade and Investment da destek veriyor.

Geçmiş senelerde gerçekleşen yarışmalarda kazanan fikirlere 2007 yılında 100.000 TL, 2008 yılında ise 300.000 değerinde ödül verilmişti. Bu sene ise birinci fikir LabX melek yatırımcıları aracılığıyla 300.000 TL'ye kadar sermaye desteğinin yanında Warwick Üniversitesi'nden İngiltere'de ofis alanı desteği, Özyeğin Üniversitesi'nden 50.000 TL değerinde yönetici eğitim bursu, Microsoft'tan yazılım lisans desteği, iş seyahat imkanları gibi çeşitli ödüller kazanacak.

Yarışmada dereceye giren 2. ve 3. fikir için de ödüller bulunuyor. Ödüllerle ilgili detayları birFİKRİNmiVAR'ın resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bugün Hilton'da gerçekleşecek basın toplantısıyla tanıtımı yapılacak yarışmanın konukları arasında da önemli isimler bulunuyor. TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Erhan Yakut, LabX Genel Müdürü Fuat Sami, GYIAD Başkanı Pınar Eczacıbaşı ve Microsoft Genel Müdürü Mustafa Çağan katılacak isimler arasında.

Başvuru süreci başlamış olan yarışmaya fikirlerinizi göndermek isterseniz detayları birFİKRİNmiVAR web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ancak bir noktanın altını çizmekte fayda var, yarışmaya sadece yüksek öğrenim gören öğrenciler, lisansüstü ve doktora öğrencileri ile akademisyenler katılabiliyor.

Merak edenler olacaktır diye bir konuyu daha paylaşmakta fayda var. Yarışmaya katılan fikir sahiplerinin fikri mülkiyet hakları jüri üyeleri, yönetim komitesi üyeleri ve iş planı danışmanları tarafından imzalanan gizlilik anlaşması ile korunuyor. Bu konuda da detaylar web sitesinde mevcut.

LabX'i ve Genel Müdürü Fuat Sami'yi yakından tanıyan bir kişi olarak 3. kez gerçekleştirilen yarışmada bugüne kadar çok önemli değerlerin hayata geçirildiğini söyleyebilirim. Daha önce yarışmayı kaznanlardan İlk senenin birincisi ve ikinci senenin birincisiyle ilgili haberleri inceleyebilirsiniz.

Eğer yarışma kriterlerine uyuyor, yani herhangi bir yüksek öğrenim kurumunda öğrenciyseniz, fikrinizi hayata geçirebilmek adına birFİKRİNmiVAR'a başvurunuzu yapmanızı öneririm.

Unutmadan eklemiş olayım, yarışmaya 2007 yılında 750, 2008 yılında ise 952 başvuru yapılmıştı. Bu sene ise aldığım bilgiye göre daha lansmanı yapılmadan gelen başvurular geçmiş senelerin sayılarının fazlasıyla aşılacağını gösteriyormuş.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.