Golden Horn Ventures Put.io'yu Renklerine Bağladı!

Golden Horn Ventures Put.io'yu Renklerine Bağladı!

Biraz önce yazdığımız Golden Horn Ventures'ın MessengerFX yatırımının ardından daha elim klavyeden kalkmadan yeni bir yatırım haberi aldık. Global pazarları hedefleyen ve son dönemlerin popüler servisi put.io da Golden Horn Ventures'ın yatırımları arasındaki yerini almış.

Daha doğrusu henüz yeni verilen teklif bugün kabul edilmiş ya da şu anda kabul edilmek üzere diyelim. Konuyla ilgili put.io ve pilli'nin ortaklarından Hasan Yalçınkaya ile görüştüm ve yatırım ile ilgili bilgimiz doğrulandı.

Gerçekleşen yatırım miktarı hakkında detay alamadım ancak çok erken aşama bir yatırım olduğunu öğrendim. Tahmin ediyorum ki yapılan yatırım Golden Horn Ventures'ın put.io'ya gelecekte gerçekleştireceği büyük çaplı yatırımlar için bir ön hazırlık ortamı yaratıyor. Ayrıca şu anda acil ihtiyaç duyulan sunucu ve bant genişliği maliyetlerini de karşılamış oluyor.

Konuyla ilgili Hasan Yalçınkaya'yla konuşurken şöyle bir cümle kullandı; "Yatırım çok büyük bir rakam değil, şu an için Golden Horn bizi bu yatırımla renklerine bağladı diyelim..."

Sanıyorum ki, yatırım miktarının boyutunu ve gerçekleşen yatırımın mahiyetini en güzel bu cümle açıklayacaktır. :)

Put.io'nun ilk yatırımı kimden gelecek diye merak ederken bu haber tahminlerimizi boşa çıkartmadı. Ayrıca bir önceki yazıda bahsettiğim kriz ortamının dağılması konusuna güzel bir ispat daha sağladı.

Başta Hasan Yalçınkaya ve Cem Başpınar olmak üzere tüm Put.io ekibine ve Golden Horn Ventures'a gerçekleşen yatırım ve sonrası için başarılar dileriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.