MessengerFX'e Golden Horn Ventures'dan Yatırım Geldi!

MessengerFX'e Golden Horn Ventures'dan Yatırım Geldi!

Haziran 2009'daki haberimizde web üzerinden anlık mesajlaşma hizmeti sunan ve Yusuf Yıldırım'ın girişimi olan MessengerFX'in global pazarları hedefleyen yeni bir strateji ve yapılanma içinde olduğundan bahsetmiştik. Söz konusu haberde yazdıklarımı tekrarlamış olmamak için şu bölümü hatırlatmak sanırım yerinde olacaktır.

Global pazarlarda aktif olarak kullanılan MessengerFX, özellikle Fransa, İspanya, İngiltere, Brezilya, Kanada gibi ülkelerden ilgi görüyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarının engelli olduğu okul ve iş yeri gibi ortamlardan erişim için yoğun olarak tercih edilen servis yeni versiyonuyla video sohbet gibi önemli teknik özelliklerin yanında, tema seçenekleri, profil sayfaları ve arkadaş ekleme gibi sosyal özellikleri de hayata geçirmiş. Bunlarla birlikte başlı başına bir sosyal web tabanlı anlık mesajlaşma platformu olan servis hali hazırda sahip olduğu kullanıcı yoğunluğunu fazlasıyla artıracak diye tahmin ediyorum.

Türkçe, İngilizce ve İspanyolca yayın yapan MessengerFX’in global pazarlarda rakip pozisyonunda olduğu şirketlere baktığımızda karşımıza bugüne kadar $37.5 milyon toplam yatırım almış Meebo ve €11.5 milyon yatırım sahibi eBuddy gibi devler çıkıyor.

Geçen 6 ay sonunda bugün aldığımız bir haberle Golden Horn Ventures tarafından MessengerFX'e bir yatırım gerçekleştirildiğini öğrendik. Global vizyonu olan ve hali hazırda zaten bu kitleye günlük 350 bin gibi bir sayıyla ulaşan servisin Golden Horn Ventures yatırımlarına bakıldığında ideal seçim olduğunu söyleyebilirim.

Öncelikle bu yatırımın Türkiye internet pazarının da tekrar hareketlenmeye başladığının bir göstergesi olarak bizleri çok memnun ettiğini bilmenizi isterim. Global pazarlardan son dönemlerde yatırım haberleri almaya başlamış ancak ülkemizdeki sakinliği tam anlamıyla kıramamıştık. Artık gönül rahatlığıyla kriz ortamının en azından bizim sektörümüzde dağılmaya başladığını söyleyebilirim.

En çok merak edilen noktanın gerçekleşen yatırım miktarı olduğunu biliyorum. Konuyla ilgili bilgi verilmese de kendi duyumlarımızdan $700 - $750 bin arasında bir yatırım gerçekleştiğini ve Golden Horn Ventures'ın MessengerFX'te azınlık hissedarı olduğunu söyleyebilirim.

Golden Horn Ventures ve MessengerFX ekibini başta girişimin kurucusu Yusuf Yıldırımı olmak üzere kutluyorum. Önümüzdeki günlerde yapılanmasını ve geliştirmelerini çok daha hızlandıracak olan servisi takip ediyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.