MessengerFX Yeni Versiyonu ile Gözünü İyice Global Pazarlara Dikti
Mesajlaşma

MessengerFX Yeni Versiyonu ile Gözünü İyice Global Pazarlara Dikti

messengerfx_logoEskiden sadece MSN Messenger için web tabanlı anlık mesajlaşma hizmeti sunan MessengerFX, bugün itibariyle AOL, Google Talk ve Yahoo! hesaplarını da destekleyen ve birçok sosyal ağ özelliğini de bünyesinde barındıran yeni versiyonunu beta olarak yayına aldı. Henüz dışarıya kapalı olarak yayın yapan servisi, Webrazzi okuyucuları için özel olarak hazırlanan link üzerinden giriş yapıp inceleyebilirsiniz.

Global pazarlarda aktif olarak kullanılan MessengerFX, özellikle Fransa, İspanya, İngiltere, Brezilya, Kanada gibi ülkelerden ilgi görüyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarının engelli olduğu okul ve iş yeri gibi ortamlardan erişim için yoğun olarak tercih edilen servis yeni versiyonuyla video sohbet gibi önemli teknik özelliklerin yanında, tema seçenekleri, profil sayfaları ve arkadaş ekleme gibi sosyal özellikleri de hayata geçirmiş. Bunlarla birlikte başlı başına bir sosyal web tabanlı anlık mesajlaşma platformu olan servis hali hazırda sahip olduğu kullanıcı yoğunluğunu fazlasıyla artıracak diye tahmin ediyorum.

Türkçe, İngilizce ve İspanyolca yayın yapan MessengerFX'in global pazarlarda rakip pozisyonunda olduğu şirketlere baktığımızda karşımıza bugüne kadar $37.5 milyon toplam yatırım almış Meebo ve €11.5 milyon yatırım sahibi eBuddy gibi devler çıkıyor.

messengerfx_ana

messengerfx_video 1 2 3 4

Vizyon anlamında geleceğe yönelik önemli planları olduğunu bildiğim MessengerFX'in ülkemiz yatırımcıları tarafından radara alınması gerektiğine inanıyorum. Yurt dışı yatırımcılarla da bir dönem görüşmeleri olduğunu biliyorum.

Sonuç olarak oldukça başarılı bulduğumuz MessengerFX'in yeni versiyonunu yazımın başında bahsettiğim gibi Webrazzi okuyucularına özel olarak hazırlanmış link ile inceleyebilirsiniz.

MessengerFX'in beta yayınına giriş için: http://beta.messengerfx.com/?f=webrazzi

Yorumlar (6)
 1. Murat Turan Murat Turan

  Eskisinden daha iyi ama bence piyasanın en güçlü oyuncusu hala meebo.

 2. Evet, bende msn gibi programlar olmayınca bu siteye giriyorum ve 3 senedir bu siteyi bilmekteyim. Tanıtım yapmanız güzel olmuş.

 3. Volkan Özçelik Volkan Özçelik

  > Vizyon anlamında geleceğe yönelik önemli

  > planları olduğunu bildiğim MessengerFX’in...

  Gerçekten MessengerFX ekibi olarak geleceğe yönelik ciddi planlarımız var ;)

  Orta-uzak vadede MessengerFX'i "bir başka meebo ya da ebuddy" değil, farklılaşmış ve bambaşka bir şekilde evrimleşmiş sosyal bir ürün olarak konumlandırmak amacındayız.

  Eğer her şey planladığımız doğrultuda ilerlerse, MessengerFX hep birlikte gurur duyduğumuz %100 Türkiye çıkışlı markalar arasında yerini almaya devam edecek.

  Bu sürece siz de, MessengerFX ile ilgili her türlü öneri ve yorumunuzu beta sayfasının sol altında bulunan iletişim linki üzerinde bizlerle paylaşarak, katkıda bulunabilirsiniz.

  Sevgi ve Saygılarımla,

  Volkan Özçelik,

  Front End Architect,

  MessengerFX

 4. messengerfx gizlimi gizli deil mi ne olur bilenler söylesin

 5. Tuğba Tuğba

  bence eskisi daha güzeldi

 6. Elmas Elmas

  gizli mi değil mi bilmiyorum ama bencede eskisi güzeldi...