MessengerFX Yeni Versiyonu ile Gözünü İyice Global Pazarlara Dikti

MessengerFX Yeni Versiyonu ile Gözünü İyice Global Pazarlara Dikti

messengerfx_logoEskiden sadece MSN Messenger için web tabanlı anlık mesajlaşma hizmeti sunan MessengerFX, bugün itibariyle AOL, Google Talk ve Yahoo! hesaplarını da destekleyen ve birçok sosyal ağ özelliğini de bünyesinde barındıran yeni versiyonunu beta olarak yayına aldı. Henüz dışarıya kapalı olarak yayın yapan servisi, Webrazzi okuyucuları için özel olarak hazırlanan link üzerinden giriş yapıp inceleyebilirsiniz.

Global pazarlarda aktif olarak kullanılan MessengerFX, özellikle Fransa, İspanya, İngiltere, Brezilya, Kanada gibi ülkelerden ilgi görüyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarının engelli olduğu okul ve iş yeri gibi ortamlardan erişim için yoğun olarak tercih edilen servis yeni versiyonuyla video sohbet gibi önemli teknik özelliklerin yanında, tema seçenekleri, profil sayfaları ve arkadaş ekleme gibi sosyal özellikleri de hayata geçirmiş. Bunlarla birlikte başlı başına bir sosyal web tabanlı anlık mesajlaşma platformu olan servis hali hazırda sahip olduğu kullanıcı yoğunluğunu fazlasıyla artıracak diye tahmin ediyorum.

Türkçe, İngilizce ve İspanyolca yayın yapan MessengerFX'in global pazarlarda rakip pozisyonunda olduğu şirketlere baktığımızda karşımıza bugüne kadar $37.5 milyon toplam yatırım almış Meebo ve €11.5 milyon yatırım sahibi eBuddy gibi devler çıkıyor.

messengerfx_ana

messengerfx_video 1 2 3 4

Vizyon anlamında geleceğe yönelik önemli planları olduğunu bildiğim MessengerFX'in ülkemiz yatırımcıları tarafından radara alınması gerektiğine inanıyorum. Yurt dışı yatırımcılarla da bir dönem görüşmeleri olduğunu biliyorum.

Sonuç olarak oldukça başarılı bulduğumuz MessengerFX'in yeni versiyonunu yazımın başında bahsettiğim gibi Webrazzi okuyucularına özel olarak hazırlanmış link ile inceleyebilirsiniz.

MessengerFX'in beta yayınına giriş için: http://beta.messengerfx.com/?f=webrazzi

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.