Spor Olsun Diye Blog Tutanlar
Blog

Spor Olsun Diye Blog Tutanlar

spor bloglarıKurumsal Bloglar yazımdan sonra Altuğ'nun derlemiş olduğu Sinema Bloglarına ben de Spor konulu bloglarla devam etmek için bir inceleme yaptım. Ülkemizde spor denince akla gelen 'futbol' elbette ki spor bloglarının çoğunluğunu oluşturmakta.Dünyada oldukça farklı spor blogları görmek mümkün olsa da bu çeşitliliğe bizim yaklaştığımızı dahi söylemek mümkün değil. Ama yine de çalışmalarım sonucunda bir kaç alternatif spor blogu bulabildim. Acetobalsamico: Futbol yazarı Bülent Timurlenk tarafından 2006 yılından bu yana güncellenen bu blogu, futbol ve spor blogları arasında bir duayen olarak baş köşeye koyabiliriz sanırım. Okay Karacan ve Mehmet Demirkol ile röportajları da bulunan Aceto Balsamico'nun dijital futbol dünyasında gerçekten prestijli bir yeri var. Bloga acetoblog.com adresinden de ulaşılabilir.

futbol blogları

Vliegendenederlander: Çok yazarlı bu blogun da konusu futbol. Oldukça güncel yayın yapan blogun içerikleri de özel ve gayet  etkili sunuluyor. 2007 Eylül'de yayınına başlayan blogun yazarlarının futbolu ciddiye aldıklarına hiç şüphe yok.Sporlog: Deniz Kutsal'ın başını çektiği çok yazarlı (16) bir blog Sporlog. Konular daha çok futbol yoğunluklu ama sporun her dalıyla ilgilenmeye ve analizler sunmaya çalışan düzenli bir blog olarak 2007 Aralık'tan bu yana yayınını sürdürüyor.Blog İdman Yurdu: Futbol bloglarının zenginliğini biraraya getiren bir futbol blog kümesi. İsim babası Bülent Timurlenk olan blogu Kontratak ekibi hayata geçirmiş. Bloglar sayfasından internet üzerindeki sanırım tüm futbol bloglarına ulaşmak mümkün.Spor Stüdyosu: Spor Stüdyosu’nun kurucuları Alper Ecevit ve Güney Cüceloğlu, 2 kişi başladıkları günleri geride bırakmış ve bugün sporla ilgili geniş bir ekip ile paylaşım yapıyor.  Atletizm, basketbol, futbol, tenis, judo gibi farklı konu başlıklarında haberleri bu adreste bulmak mümkün.Ribaund: Basketbol aslında futboldan sonra ülkemizde en çok ilgilenilen spor dalı olarak biliniyor ancak bu konuda rastlayabildiğim güncel bir basketbol blogu sadece Ribaud oldu. Yazılarına zaman ayırıldığı anlaşılan Ribaund'un yanında 3saniye, 24saniye, blogbasketbol gibi basketbol içerikli bloglar maalesef güncelliğini kaybetmiş.basketbol spor bloguEskrim Aktüel: Farklı olarak kılıç kullanma sanatını konuşturan Eskrim sporu üzerine paylaşımlar yapan Eskrim Aktüel'in amacı, bu sporun gelişimini sağlamak ve eskrim severleri bir arada tutmak. Eskrimi merak edenlerin incelemesini tavsiye ederim.Paten Okulu: Buz pateni ve buz hokeyi sporu üzerine bilgilerin yeraldığı blog, Türkiye'de Buz Hokeyi Federasyonu olduğunu bilmeyenler için ilgi çekici olabilir. Paten Okulu'nda buz pistlerine, buz paten ekipmanlarına, buz pateni ve buz hokeyine dair bilgiler bulabilirsiniz.Elbette benim ekleyemediğim veya gözden kaçırdığım blogları da yorumlarda paylaşabilirsiniz. ;)

Yorumlar (28)
 1. Blog idman yurdu ve futbloglar sitelerinde futbolla ilgili olanları bulabilirsiniz.

  Bunun dışında benim yazılarımı da http://scarfaroundmyneck.blogspot.com/ dan okuyabilirsiniz.

  1. Selahettin Selahettin

   Azerbeycan yep yeni bir uğur Karabaghla kazandı

 2. Makale Marketi Makale Marketi

  Amerikanın ve belki de dünyanın en çok izlenen basketbol ligi NBA'i takibe almış bir blog.. http://bencheater.blogspot.com/

 3. Ilkin Durak Ilkin Durak

  Sporlog oldukça güzel zaten yazıda da gösterilmiş

 4. Bireysel Emeklilik Bireysel Emeklilik

  Gün demi en iyi şekilde takip edilen ve her konuda esnek yazılar hazırlandığın dan bloglar beynin cimlastiği gibi oldu. Aslını sorarsanız kişi konuları kendi yorumlıyarak yazarlar ve editörlerin göremediği bir çok konuya değinmekte , bu konular coğunluklar halk söylemleriyle yazıldığından hem okunurken fark yaratmakta ve sürükliyici olmaktadır.

  Bunada sizin belirtiğiniz gibi blog yazma sporu gibi olmuş oluyor. Tüm blogcular a başarılar

 5. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Aslında türkçe bloglar adına daha iyi işler olabilir bence, bu yazıda bir çok spor blogu var ancak içlerinde en çok beğendiğim sporlog oldu. Umarım daha çok bu tarz kaliteli bloglar ortaya çıkar..

 6. Seo Teknikleri Seo Teknikleri

  Patenokulunun linki dogru degil.

  1. Teşekkürler, düzelttim.

 7. Son_Silahsor Son_Silahsor

  Papazin Çayırı da olmalıydı...

 8. Turknba.com Turknba.com

  TurkNBA.com türkiyede NBA bahis tahminleri üstüne yoğunlaşmış tek blog. 2006 yılında kurulan blogda 3 yazar yer alıyor. Aylık ortalama 150K pageview değerine sahip

  TurkNBA nasıl dikkatinizden kaçtı anlayamadık

  http://www.TurkNBA.com

 9. Organik Futbol Organik Futbol

  Fırat, Blog İdman Yurdu tüm futbol bloglarını bulabileceğimiz bir platform değil, başvuru ile yeni blog alımı yapılan, genellikle futbol blogları olmak üzere basketbol bloglarının da bulunduğu bir reklam ağı.

 10. çetin Kuzu çetin Kuzu

  ağırlıklı olarak basketbol ve futbolla ilgili güzel bir blog sitesi..

  http://www.fanatikbasket.net

 11. Sabri Küst&uuml Sabri Küst&uuml

  Aslında bu listede Salsabasket.net de olmalıydı. Basketbolseverlerin sıklıkla takip ettiği bir blog, hatta Galatasaray'daki Cemal Nalga skandalının belgelerini bu blog yayınlamıştı.

  http://www.salsabasket.net

 12. Akın Erdem Akın Erdem

  http://teknikdiktator.blogspot.com yeni bir blog ama yinede okumaya değer

 13. Sosyal Medya Sosyal Medya

  http://devrimderki.blogspot.com

  Bundesliga ağırlıklı yazılar yer alıyor. Ben müthiş buluyorum kendisini.

 14. Spor Bul Spor Bul

  Blog görünümünde olup iki yıldır aralıksız içerik girilen bir spor sitesi olan http://www.sporbul.com uda incelerseniz sevinirim.

 15. Ankaragücü Ankaragücü

  Güncel bir MKE ankaragücü Spor klubü bloğu ..

 16. Dallas Mavericks Dallas Mavericks

  http://chopescuro.blogspot.com/

  Anateması NBA ve Dallas Mavericks olan bir blog. Yeni sayılır, ilgilenenlere...

 17. Hakan Hakan

  Bizimde bir haber sitemiz var artık. htth://hakemhaberleri.com Hakemler ile ilgili amatör proesyonel haberleri burada topluyoruz artık.

 18. Müthiş bir tenis blogu olan Tenis Analiz'e ne demeli ? http://tenis-tour.blogspot.com/

  1. Web Tasarım Web Tasarım

   bence web tasarımını biraz daha geliştirmelisiniz.

 19. Murat Murat

  Bülent Timurlenk için ekşi sözlük link vermişsiniz ama ekşi, eksisozluk.com'a taşınalı yaklaşık 3 sene olmadı mı dolayısıyla link çalışmıyor. :(

 20. ağırlıklı olarak olin edirne basketbol takımı ve beko basketbol ligi hakkında haberler veren bir blog : olinedirnehaber.blogspot.com

 21. Ispaget Ispaget

  basketbol ve futbol ağırlıklı hoş bir blog.

 22. Ashcroft Ashcroft

  Çok blog var tabii ama ben en çok Ali Ece'nin blogunu http://aliece.blogspot.com.tr/ ve TutkumuzFutbol'u beğeniyorun http://tutkumuzfutbol.com/

 23. Özellikle mobil sitesi bir harika olan ve tribün adı altındaki orjinal yazılarıyla sporstation da çok iyi

  http://sporstation.com/website/index.aspx

 24. Buğra Kara Buğra Kara

  Geçenlerde farkettiğim bir spor blogu farkettim rss yayınlarımda. Haber mantığıyla işliyor genellikle. Günlük paylaşım yapıyor fakat daha yeni gibi. Onca karmakarışık spor haberleri siteleri arasında çok sade ve güzel buldum. Takip etmenizi tavsiye edebilirim.

  ** http://www.sportribun.com **