Twitter'ın Yeni Ofisinin Görüntüleri İştah Kabartıyor
Genel

Twitter'ın Yeni Ofisinin Görüntüleri İştah Kabartıyor

12

İnternet girişimlerinin ofis görüntüleri bu konuda çalışmak isteyenlerin her zaman ilgisini çekmiştir. Özellikle yeni yatırım alan girişimlerin hemen ofis değiştirmeleri sıkça görülen bir durum. Kullanıcı sayısındaki hızlı büyümeyle birlikte Twitter da Eylül'de aldığı 100 milyon dolarlık yatırımın ardından yeni merkez ofisine geçti ve tabi ki yeni ofisinin görüntüleri çeşitli mecralarda paylaşıldı.

8

San Francisco'daki yeni Twitter ofisi daha öncesinde Bebo'nun ofisi olarak kullanılmış. Tahmin edilebileceği gibi Twitter için yeniden tasarlanan ofis, geniş çalışma alanlarının dışında dinlenme ve oyun alanlarıyla da hayranlık uyandırıyor.

Bir dekorasyon yayını değiliz ancak Web 2.0 girişimlerinin ofis görüntülerini bizler gibi merak ettiğinizi düşünerek paylaşmak istedik.

Ülkemizde ofis görüntülerini daha önce paylaşmış ya da bu fırsatla paylaşmak isteyen şirketler varsa yorumlarda lütfen ilgili linkleri yazsınlar. Bununla ilgili bir haber yapmamız da böylece mümkün olabilir. ;)

Yorumlar (16)
 1. Cem Argun Cem Argun

  Ben beğenmedim açıkçası son derece sıradan ve mütevazı olmuş. Kötü değil, tertemiz, düzgün ama öyle iştah kabartacak ah vah dedirtecek pek bir şey yok. Zaten doğrusu da bu. 2000'den önce internet şirketleri VC paralarını janjanlı ofislere ve herbiri o zaman 1.500$'lık Herman Miller Aeron sandalyelere gömmüşlerdi. :)

 2. İbrahim İbrahim

  Ya büyük sitelerin çalışma ofisleri zaten her kullanıcının iştahını kabartıyor. Bu da onlara bir örnek olsa gerek :) Bir diğer nokta da Türkiye kaynaklı web siteleri ve onların çalışma ofisleri ... Şahsen ben Türkiye'de Dünya çapında tanınan bir site göremiyorum. Olsa bile de ofislerinin tasarım harikası olduğunu düşünmüyorum.

 3. Burakargın Burakargın

  Twitter gibi bir şirketten daha fazlasını beklerdim. Sadece geniş, temiz, sıradan bir ofis ortamı görünüyor. En azından bir sosyal medya aracının ofis görüntülerinin sosyal medyada konuşturacak bir özelliği olmalıydı.

 4. Bu ofis eski bebo ofisi. isler iyi gitmeyince aol devretti ofisi, simdi de twitter'de.

 5. Wanzo Gonzales Wanzo Gonzales

  Twitter, SMS formatı gibi sade bir ofis yapmış. Yanlız bence ofis ve görüntüsü değil, içindeki hava daha önemli. Arkadaşlık ve paylaşım HermanMiller koltuk ve 3000$ Capucino makinası ile sağlanamaz.

  Paul Graham 'in ofis konusundaki şu sözü çok anlamlı: "Bir arabanın yanına boyanan alev resimlerinin hıza katkısı ne ise, ortalama bir ofisin atmosferinin de verimliliğe katkısı odur."

 6. Mehmet Soylu Mehmet Soylu

  çok soğuk, atılgan yıldız gemisinden mi twitleycekler nedir. gerçi twitin kendi tasarımıda soğuk.

 7. Ofis hiç iç açıcı değil valla, facebook'un ofisinde olmak vardı :D

 8. Uğur Samsa Uğur Samsa

  Pek janjanlı değilmiş ama yorumlarda da yazıldığı gibi çok gereği de yok.

 9. 100 milyon $ ile böyle bi ofis acması cok normal :)

 10. Özgür Kiliç Özgür Kiliç

  bence çok berbat bir tasarım(tabiki söz konusu twitter olduğu için)

 11. o kadar da iştah kabartacak ofis ortamı değil.

 12. Hasan Basusta Hasan Basusta

  Fazlasıyla sade, Twitter'in kendisi gibi :)

 13. Kesinlikle çok başarılı ve çok güzel. Tam bir çalışma ofisi gibi...

 14. Bir de webrazzi'nin ofisinin resimlerini koysanız :)

  1. Yeni ofisimizin resimlerini bir süre sonra koyacağız. Şimdilik eksiklerimizi tamamlıyoruz :)

 15. Emrah Emrah

  İnsanın çalıştıkça çalışası gelir burada.