Namaz Vakitleri Twitter'da: NamazTwit.com
Genel

Namaz Vakitleri Twitter'da: NamazTwit.com

Dönem dönem Webrazzi'de yer verdiğimiz ilginç fikirlere önceki gün beğeni toplayan bir tanesini daha eklemek istedik. Tam bir servis/proje olarak adlandırılamayacak olsa da microblogging ve real time mantığını yakalayan bir Twitter sever, NamazTwit.com adı altında farklı bir girişimde bulunmuş.

Son zamanlarda OtobüsteGördüm.com ve reklam filmiyle dikkatimizi çeken Maharita.com'dan sonra gelen NamazTwit, bir Twitter uygulaması gibi algılansa da aslında namaz vakitlerini yayınlayan Twitter  hesaplarının toplandığı bir çatı site. Tweetler şimdilik 10 il için namaz vakitlerini yazılı olarak bildiriyor ama geriye kalan iller için bir ses yok. Mesela aşağıda twitter.com/istanbulnamaz üzerinden gönderilen akşam namazı tweet'ini görebilirsiniz.

namaz twit namaz vakitleri

Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden aldığı namaz vakitlerini Twitter hesapları üzerinden aktaran girişimcinin kim olduğunu bilmiyoruz ancak bir süre önce web portalını yenileyen Diyanet İşleri'nin bu işin arkasında olabileceği uzak bir ihtimal olarak duruyor. Tabi bir internet ve sosyal medya danışmanı Diyanet için çalışmıyorsa! :)

Gelişen ve kapsamı artan internet dünyası bakalım daha nasıl fikirler çıkaracak karşımıza.

Yorumlar (7)
 1. Arda Kural Arda Kural

  Güzel türkçemize kattığınız "çalışıyormıyorsa" kelimesi için teşekkürler. Biraz hızlı yazmışsın sanırım :) Bu bir Webrazzi'de yayınlanacak türden bir yazı mı sence ? Bence değil. Resmen bir twitter hesabını tanıtmışsın. O zaman ben de tren, metrobüs veya vapur saatlerini yayınlayan bir twitter veya ff hesabı açıyım onu da burada tanıtın olur mu ? Yorumum yayınlandıktan sonra bunların hepsi birileri tarafından açılacaktır zaten. Açan arkadaşlar yorumun altına linkleri yollarsa onlarında tanıtımını ben yapmış olurum :)

  1. Arda Kural Arda Kural

   Bu arada ben de en az senin kadar hızlı yazmışım :)

   1. Bence sen biraz dışarı çık hava al. Motoru kaynatmışsın.

 2. Ahmet Alp Balkan Ahmet Alp Balkan

  Arda bey şu dediğiniz Wordpress IP olayı Arda arkadaşımızda epey işliyor olmalı. Buraların müdavimi gördüm kendisini :) Hadi sizden bi webrazzi comments compilation bekliyoruz artık :)

 3. Uğur Samsa Uğur Samsa

  Takip edilmesi namaz kılan geek'ler için belki hatırlatıcı niteliği taşıyabilir. Bana sıradan gibi geldi ama Webrazzi'de yayınlanmayacak kadar da basit değil. Sonuçta sadece twitter üzerinden de olsa bir şeyler yapılmış.

 4. Basit bir haber gibi gelebilir ancak Twitter'ın kullanım alanlarını göstermek üzere yazılmış ve Webrazzi'de yayınlanmış bir yazı olarak algılamak gerek. Sosyal medya kullanımının belirli bir kesim tarafından olduğunu düşünürsek haber değeri hiç de düşük olmayan bir yazı.

 5. Can Yüce Can Yüce

  Çok tutacak bir projeye benzemiyor