Namaz Vakitleri Twitter'da: NamazTwit.com

Dönem dönem Webrazzi'de yer verdiğimiz ilginç fikirlere önceki gün beğeni toplayan bir tanesini daha eklemek istedik. Tam bir servis/proje olarak adlandırılamayacak olsa da microblogging ve real time mantığını yakalayan bir Twitter sever, NamazTwit.com adı altında farklı bir girişimde bulunmuş.

Son zamanlarda OtobüsteGördüm.com ve reklam filmiyle dikkatimizi çeken Maharita.com'dan sonra gelen NamazTwit, bir Twitter uygulaması gibi algılansa da aslında namaz vakitlerini yayınlayan Twitter  hesaplarının toplandığı bir çatı site. Tweetler şimdilik 10 il için namaz vakitlerini yazılı olarak bildiriyor ama geriye kalan iller için bir ses yok. Mesela aşağıda twitter.com/istanbulnamaz üzerinden gönderilen akşam namazı tweet'ini görebilirsiniz.

namaz twit namaz vakitleri

Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden aldığı namaz vakitlerini Twitter hesapları üzerinden aktaran girişimcinin kim olduğunu bilmiyoruz ancak bir süre önce web portalını yenileyen Diyanet İşleri'nin bu işin arkasında olabileceği uzak bir ihtimal olarak duruyor. Tabi bir internet ve sosyal medya danışmanı Diyanet için çalışmıyorsa! :)

Gelişen ve kapsamı artan internet dünyası bakalım daha nasıl fikirler çıkaracak karşımıza.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.