Kolay Harita Uygulaması Maharita.com Reklam Filmi İle Dikkatimizi Çekti
Genel

Kolay Harita Uygulaması Maharita.com Reklam Filmi İle Dikkatimizi Çekti

https://vimeo.com/video/6841282 Maharita.com isteyen herkesin Google Maps üzerine kurgulanmış yapıda bir adresi işaretleyip, isimlendirip sonra adrese özel maharita.com/MekanAdı şeklinde link tayin edebildiği kolay bir uygulama.

Webrazzi'ye bir süre önce girişim ile ilgili bir e-posta gönderilmiş ve bir de reklam filmi olduğundan bahsedilmişti.

Açık söylemek gerekirse Maharita.com şu an için oldukça temel bir hizmet sağlıyor ve geliştirilmesi gerekiyor. Elbette temel bir işlev olmasına rağmen birçok kişinin işine yarayacaktır.Mesela biz Webrazzi ofisini birkaç tıklama ile Maharita üzerinde işaretledik. Maharita.com/webrazzi adresinden ulaşabilirsiniz.

Servisin çok temel bir uygulama sunması bir yana, çekilen reklam filmi öyle hoşumuza gitti ve girişimci ruhu bize hissettirdi ki paylaşmadan edemedik.

Eğer kolaylıkla adresinizi paylaşmak için benzer bir ihtiyacınız varsa Maharita.com'u denemenizi tavsiye ederiz. Kendi imkanları ile çekilmiş oldukça da tebessüm ettiren reklam filmini ise izlemenizi kesinlikle öneririz.

Yorumlar (40)
 1. Önder Eren Önder Eren

  Kolay kullanımlı, güzel bir servis olmuş.Kullanmak üzere favorilerime ekledim.

  Ana sayfadaki "Sende yolla" butonunda DE ayrı olmalı belirtmeden geçemeyeceğim.

 2. İbrahim İbrahim

  Güzel bir uygulama olmuş gerçekten. Ben de favorilere ekledim :)

 3. Alper Alper

  Muzikler burali (isvec) bir gruptan: Detektivbyrån. Burda da baya bir reklamda reklam muzigi olarak kullanilmakta.

  Videonun sonuna en azindan credits olarak eklense daha iyi olabilirdi.

  Yine de sanmiyorum ki bir copyright sorunu olsun.

 4. Needim Needim

  Geliştirilmesi lazım. Belki de online bir adres defterine dönüşebilir. Kategoriler, alt kategoriler, şahıs, şirket vs.

 5. Reklam eğer site iPhone veya benzeri ortamlarda çalışıyor olsa oldukça güzel olacaktı. Site basit ama oldukça kullanışlı. Oluşturulan haritayı facebook, friendfeed, twitter gibi ortamlarda paylaşma linki koyulsa güzel olacağı kanaatindeyim.

 6. Recep Önder Sürmeli Recep Önder Sürmeli

  Gayet kullanışlı olmuş.

 7. Murat Hoşver Murat Hoşver

  (Ç)alıntı fikirlerin webrazzi gibi bir ortamda reklam niyetine bu şekilde yayınlanması gerçekten çok yazık. Üstelik bundan yaklaşık 1 yıl önce bu tip bir sitenin tanıtımını arkadaşım racılığı ile size göndermiş olmama rağmen çok reklam kokuyor diye yayınlamadıktan sonra aynı fikiri sırf farklı bir reklam filmi çekti diye bu şekilde yayınlamanız gerçekten çok enteresan.

  maharita.com un sahibini de bu (ç)alıntı fikrinden dolayı ayrıca kutluyorum. Nereden (ç)alındığını görmek isterseniz www.adresmatik.net adresine bakmanız yeterli olacaktır. Bu sitenin ilk temeli adresdetay.com domain i ile atılmış daha sonra adresmatik olarak devam etmişti.

  Gerçekten tebrikler Arda Kutsal. 9 yıllık we tecrübemle yaptığım bir sitenin (ç)alıntı halini bu şekilde tanıtıp çifte standart uyguladığın için gerçekten çok teşekkürler..

  1. Metin Metin

   Sn. Murat,

   Webrazzi'nin Türk yapımı siteleri tanıtırken sürekli kendi tanıdığı hırsızları desteklemesini ilk görmüyoruz. Yine de siz şanslısınız "Adresmatik varmış ama biz yazmamışız?" ya da "Sizce Adresmatik'in ömrü ne kadar?" gibi alaycı bir başlıkla yazıyla kınanmamışsınız henüz.

   Diğerlerini yerden yere vurmadan yandaş olmaya karşı değiliz tabii ki. Sürekli görüyoruz bu tür yazıları..

  2. Aytaç Zeren Aytaç Zeren

   Bende ilk defa görüyorum siteyi ancak sizin sitenizin aynısı yapılmayacak diye bir şey yok ki. Haa. Adamları tanımam etmem fakat siteyi yapmak önemli değildir. Önemli olan onu pazarlamaktır aynı zamanda.

   Adam sizin sitenin aynısını görmüş ve aynısını yapmış olabilir. Ne diyelim yani. Bütün benzer içerikli bloglar birbirinin çalıntısıdır mı diyelim?

   Webrazzi tek tanıtım kanalı değil ve ayrıca kimsenin reklamını yapmak zorundada değiller adamlar. Sırf videoyu beğendi diye haber yapamazmı? Valla yapabilir. Yayın organı adamın. İstediğini yapar :)

   Bana kalırsa, sitenizin bu işin piri olduğunu ve ilk yapanın siz olduğunuzu belirtseydiniz daha güzel bir üslubunuz olmuş olurdu. Kimseyi hırsız diye zan altında bırakmamak lazım.

   1. Mathiaxbars Mathiaxbars

    Murat bey öyle bir yazmışsınızki sanki dünyada ilk siz yapmışsınız gibi.Sizin dediğinize göre her fikri ilk bulan tekelliğini ilan etmiş olurdu ki sizde ozaman yapamazdınız.

    Açıkcası bir yayın haber değeri taşıyorsa yayınlanır.Burada gördüğüm sitenin ön planda olduğu değil yaptıkları yaratıcı reklamla haber olmuşlarki alttada bunun sayesinde sitelerini tanıtmışlar.Yorumunuzun yayınlanmış olması bile bence yazınızı birdaha düşünmeniz için bir neden.

   2. Murat Hoşver Murat Hoşver

    @mathiaxbars:

    Benim buradaki esas tepkimin kime ve neye olduğunu sanırım ilk paragraftan değil de 2. paragraftan çıkardınız. Benim esas tepkim Webrazzi yeydi. Çünkü ben de bu tanıtımı burada yapmak istemiştim çünkü Türkiye' de bu site bir ilkti ancak malesef bu değil de farklı bir reklam filmi göz önüne alınarak bu tanıtım yapıldı.

    Ayrıca bu site elbette dünyada ilk değil. Ben siteyi yaptıktan sonra bana bi arkadaşımın bulduğu wikimapia.org var. çok çok daha ileri bir sistemleri var ancak ben genellikle Türkiye' de daha önce yapılmamış siteleri yapmyı tercih ediyorum. emin olun ben siteyi yapmadan önce wikimapia.org u görmüş olsaydım bu sitenin domainini bile satın almazdım.

    [Yorumun bu bölümü haber konusundan bağımsız olarak bir başka kişiye yönelik hakaret içerdiği için Webrazzi yönetimi tarafından silinmiştir.]

    Neyse uzun lafın kısası Türkiye' de orjinal fikirler ortaya çıktıkça mutlaka o fikir tanınmış veya çevresindeği daha çok tanıdığı olan kişiler arafından (ç)alınıp başka bir domain altında daha ünlü bir site olarak yayınlanabiliyor.

   3. Serhat Kıyıcı Serhat Kıyıcı

    Bu yorumlardan ortaya çıkan tek şey, Murat Hoşver'in hiçbir dayanağı olmayan iddialarla etrafa çamur atan ezik bir karaktere sahip olduğudur. Başaramıyorsan otur, nerede yanlışım var diye düşün, başkalarını suçlama Murat efendi.

   4. Murat Hoşver Murat Hoşver

    iddia? çamur?

    kanıtlar ortada beyfendi. araştırma yapmyı bilmeyenler bu kanıtlara ulaşamıyor o ayrı.

    http://who.is/whois/adresmatik.net/

    Creation Date: 2008-11-05

    http://who.is/whois/maharita.com/

    Creation Date: 2009-07-11

    ki bu sitenin daha eski hali adresdetay.com var.

    http://who.is/whois/adresdetay.com/

    Creation Date: 2007-12-28

    ne iddia sı da ne çamuru?

    Ayrıca; bir önceki yorumumu hakaret içeriyor diye editleyip yayınlayan sayın editörlere de buradan alkışlarımı iletiyorum. Şuan okduğum yorum gerçekten çok yerli yerinde hiçbir hakaret içermeyen(!) bir yorummuş ki editlenmeden yayınlanmış...

 8. Bedirhan Bedirhan

  Alıntı çalıntı yorumları gereksiz zaten bu bir fikir değil site.

  Deneme yaparken.

  Çılgınca aradığım adresi bulduğumda, işaretçi okun kaybolduğunu fark ettim !.

  Haritayı uzaklaştırdım, bir yandan oku taşıyarak bir yandan da tekrar adresimi buluyordum ki sıkıldım siteyi kapattım...

  Velhasıl

  reklam filmi güzel, site vasat hatta kullanışsız, boş.

  Çok çok gelişmesi lazım ki akıl vermek gibi olmasın ama bence bu çok gelişmesi kısmından sonra "tanıdık" vasıtasıyla webrazziye konu olması lazım...

  Mühimmi bilmem fakat webrazzi rss okuyucularınızdan bir tanesini daha kaybettiniz.

 9. Mehmet Ali Sabuncuoğlu Mehmet Ali Sabuncuoğlu

  Çok hoş pratik ve ihtiyaca yönelik ve başarılı bir uygulama olmuş. Ellerine sağlık geliştiricilerin. Başarılarının devamını diliyorum.

 10. Arda Kural Arda Kural

  Bu kadar basit bir iş için neden bu kadar övgüler yağdırıyorsunuz. Sitenin yenilikçi hiçbir özelliği yok. Aynı marro.ws gibi bir içeriği kendi veritabanına saklayıp sonra bir link ile bakmaktan başka yaptığı bir şey yok. Yazılım olarak 1 gün bile sürmeyecek bir iş. Tasarım olarak zaten bişey yapmamış arkadaşlar. Arda Bey siteyi değil de video'yu tanıtmak istemiş bence :)

 11. neden bu webrazzi hakkında sürekli tanıdıklara torpil geçiyo tarzı yorum yapılıyo? ilginç!

 12. Harun Yiğit Legoz Harun Yiğit Legoz

  Siz daha önce bu sitenin bir benzerini yapmış olabilirsiniz. Hatta uzun yıllardır web siteleri ve fikirleri konusunda çalışıyor da olabilirsiniz. Ama reklamını yapıp da insanlara bunu yaygınlaştıramadıysanız bu sizin sorununuzdur, maharita'nın sahiplerinin değil.

  Benim fikrim, maharita kolay kullanımı ve üyelik sistemine ihtiyaç duymamasıyla adresmatik'ten daha ileri bir konumdadır. Eğer web 2.0 konuşuyorsak ve Arda Kutsal'dan bahsediyorsak bunu göz önünde bulundurmak gerek.

  Yorum yapan arkadaşlarımız yaptıkları eleştirilerde biraz daha yapıcı olamazlar mı acaba? En azından bu işe yeni başlayan arkadaşlarımızın şevklerini kırmayalım..

  1. Murat Hoşver Murat Hoşver

   kolay kullanımdan kastınız yeni adres kaydını bir alt sayfadan değil de anasayfadan yaptırmak ise bunun dışındaki diğer özellikleri incelemediğiniz ve adresmatik de üyeliğin zorunlu olmadığını anasayfadaki açıklama yazısında okumadığınız belli.

   Mesele reklam yapmamak değil tanıtım için ilk geldiğim kapılardan birisi olan webrazzinin zamanında bana verdiği cevaba 180 derece ers bir davranış ile bu tanıtımı yapmasıdır benim webrazzide yadırgadığım.

   Reklamını yapıp insanlara yaygınlaştırmak konusunda emin olun birçok kanalı denedim. (adwords ve bildirgeç dahil) ve şuanda hitler beklediğim kadar yüksek olmasa da üzüleceğim kadar az da değil. ayrıca yaptığım yapay zeka ve data mining ile otomatik adres de toplayabiliyorum vs vs.

   size sadece şu soruyu sormak istiyorum ve bu konuda net bir cevap bekliyorum; bu siteyi yapmadan önce adresmatik e girdiniz mi? cevap gayet basit. evet mi hayır mı?

   1. Aytaç Zeren Aytaç Zeren

    Murat Bey bence bu kısır tartışmanın bir parçası olmayın. İlk yorumunuzu okuyunca bayağı bir yadırgadım ancak anladığım kadarıyla bayağı bir emek harcayarak yaptığınız çalışmanızın daha basitleştirilmiş bir halinin tanıtılması ağırınıza gidiyor. Belki haklısınızda ancak hiç kimseyi herhangi bir şeyi veya benzerini yapma konusunda engelleyemeyiz ki.

    Diyelimki evet gördüm dedi. Ne değişicek ki? Sonuçta ortada yapılmış bir iş ve eğlenceli bir video var.

    Benim size tavsiyem sitenizi bir portal havasından çıkartıp olabildiğince basitleştirmeniz yönündedir. Zira, insanlar artık üyelik formlarından, çok kolonlu tasarımlardan bıkmış usanmış durumdalar.

    Bir dipnot.

    Kaliteli çalışmalar her zaman hak ettiği değeri bulur. Eğer isterseniz size önerilerde bulunabilirim. İsmim üzerinden blog sayfama ulaşabilir ve bana mail atarak mail adresinizi bildirebilirsiniz. Ben yazarsam spider'a takılma ihtimali var.

    Selamlar.

   2. Arda Kural Arda Kural

    Arkadaşım demekki sen anasayfanda dikkat çekici bir şekilde koymamışsın ki kimse okumamış yeni adres eklemek için kaydın gerekli olmadığını. Ayrıca anasayfayı resmen "Üyelik Sözleşmesi" ne döndürmüşsün. Ne o kadar yazı öyle insan bir kaç resimle anlatır orda yazanları. Ayrıca merak etme şuanda maharita kadar sen de reklamını yaptın. Eşitsiniz yani şuanda :)

   3. Murat Hoşver Murat Hoşver

    @Aytaç ZEREN:

    düşünceleriniz için teşekkürler ancak adresmatik bir portal değil sadece bir adres tarif etme sitesi. üyelik de zorunlu olmadığı gibi üyeliğin getirdiği bazı avantajlar var ki bu avantajların kullanılabilmesi için üyelik gerçekten zorunlu. neden diyecek olursanız, bir kişi eklediği adresi daha sonradan değiştirmek veya silmek isterse benim o kişiyi tanıyabilmem için onu bir şekilde sistemde tumam şart ancak eğer adresi ekleyen kişinin böyle bir düşüncesi yoksa zaten üye omasına da gerek yoktur. Ayrıca yine bir kişi eklediği adresin yanına tanımlayıcı adres noktaları da eklemek istiyorsa bunu yine üye olarak yapabiliyor.

    @Arda Kural:

    Anasayfada üyelik sisteminin getirdiği avantajlar 4 maddeden ibaret ki bunlar da o sistemin ne işe yaradığını gösteriyor, bir sözleşme değil! Ayrıca insanların anlayışlarının farklı olacağını düşünerek sizin resimlerle anladığınız bazı konuları -genellikle- diğer insanlar yazıyı okuyarak anlayabiliyor.

   4. Harun Yiğit Legoz Harun Yiğit Legoz

    Evet, yorumunuzu okuduğumda zaten ilk işim sitenize adım atmak oldu. Arda Bey'in de dediği gibi ana sayfanız üyelik sözleşmesine benzer durumda. En basitinden Google, piyasada dünya kadar arama motoru varken basitliği ile girdi olaya. Ana sayfaları tamamen basit ve bu şekilde kazandılar. Sizin sitenizi ben biraz Yahoo!'ya benzetiyorum, maharita'yı ise Google'a. Sonuçta basit ve kullanışlı olan sistem, kullanıcıların (ve webrazzi'nin) daha çok ilgisini çekiyor.

    Ama yanlış anlamayın, ben sizin fikrinizi aşağılamak veya maharita'nın reklamını yapmak için yazmıyorum bunları. Fakat ben yazılımcılığımı bir kenara koyarak basit bir kullanıcı gözüyle baksam bile, maharita bana daha çekici geliyor.

    Benzeri bir uygulamam benim de olsaydı ve ben de sizinle aynı durumda olsaydım ben de aynı şeyleri hissederdim ilk başta. Ancak biraz daha temiz bir zihinle düşünürsem kendi sistemimde yapmam gereken değişiklikleri daha net görebilir ve hatta çok daha kullanışlı bir sistem yazabileceğimi düşünürdüm demekten de kendimi alamayacağım.

    İyi günler.

 13. Erhan Kocabaş Erhan Kocabaş

  Reklam ve pazarlamanın nekadar önemli olduğunu hatta son dönemde sosyal ağ reklamcılığının etkilerini bu ufacık örnekte görmüş bulunmaktayız. 2 aynı işi yapan sitenin tek farkı reklam stratejisi.

  Ayrıca siteleride inceledim ve webrazzide reklammatik tanıtılsaydı siteye girer aynı anda çıkardım, çünkü çok klasik ve sıkıcı bir tasarımı var. maharita.com'a girdiğimde direk olay önümdeydi ve inceledim.

  Bence Murat bey eksiklerden ders çıkarmalısın. Yazılım tasarım 1 haftalık iş. Önemli olan diğer arkadaşlarımında dediği gibi reklam pazarlama.

 14. Metin Kuzu Metin Kuzu

  Haritalı siteler - girişimlere yer verme - vermeme - sitem vs.. vs.. ile ilgili yorumumu daha önceki şu yazınızda yapmıştım.

  görüyorum ki aradan geçen zamana rağmen aynı durum ve aynı tarz sitemler devam ediyor.

  :(

  https://webrazzi.com/2008/12/16/2020-yilinda-internet-nasil-olacak/#comment-233565

 15. Mustafa Mustafa

  maharita.com un ara yüzü çok sade ve kullanışlı.Web 2.0 mantığında bir site.Olaya tarafsız gözle bakarsak webrazzininde bunu yayınlaması doğaldır.Torpil geçme tarzında kelimeleride yanlış buluyorum.Belki servis pek fazla iş yapmayacak ama adresmatikten daha sık kullanılacağına inanıyorum.

 16. Başlıkta belirtildiği gibi sadece "reklam filmi" dikkat çekiyor. Bu tarz onlarca site var etrafta. Filmi izledik bitti. Tartışma yaratacak bir girişim değil.

 17. Mahmut Mahmut

  Ben bu tarz bir adres paylaşılabilicek servisleri ilk defa görüyorum. Çok kullanılışlı bir site olmuş. reklamda desteklemiş. daha gelişeceğini düşünüyorum.

 18. Decameron Decameron

  maharita o kadar sade ki ne kadar emek harcandığı anlaşılıyor. hiç emek harcanılmamış (bence)

  @Murat HOŞVER demekki neymiş madem orjinal fikrin var sağlam yatırımcı bulmadan yada kendine güveniyorsan bu finansı kendin sağlayacan (borç harç) (bknz. risk ;))

  ortaya amator olarak çıkmayacaksın biri alır götürür fikrini sen dersini ödev sitesiyle almışın aynı hatayı adresmatikle tekrarlamışın demekki bir şeyleri eksik yapıyorsun.

 19. Çok başarılı ve çok kolay kullanışlı bir servis bence tek kelimeyle karika!!!

 20. Ibrahim Ibrahim

  site çok basit bence burada tanıtılmaya değecek bir yönü bir artısı bulunmamakta. Sadece reklam amaçlı bir tanıtım olmuş , zaten webrazzide zaman zaman bu tür reklam amaçlı tanıtımlar yazılmakta.

 21. Mert Candan Mert Candan

  Site bence kullanım için son derece uygun ne sizden bir email ne de kullanıcı adı istiyor. İstediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Webrazzi de tanıtılması sadece reklam filminden olmasa gerek. Arkadaşları tebrik ediyorum...

 22. B.gazi B.gazi

  Murat HOŞVER arkadaşın sitesiyle http://www.adresmatik.net) , Maharita yı karşılaştırdım ve kesinlikle Maharitanın çok daha kullanışsız olduğunu gördüm. Yazıkki o site, sadece bu haber sayesinde farkedilen bir site olabilmiş ancak. Evet, yine maalesef, reklamın herşey demek olduğu bir sistem sözkonusu. Maharitanın reklam filmi, kesinlikle "kaliteli" bir iş olmamasına rağmen, ilginçliğiyle dikkat çekmiş ve reklam amacına ulaşmış görünüyor.

  Murat Bey, sizin yapabileceğiniz fazla birşey yok. Fikirlerin değil, artık uygulamaların (ç)alıntı yapılıp, allanıp pullanıp sunulması, işin kuralı olduğu sürece sonuç değişmeyecektir.

  Siteyle ilgili kişisel görüşüm de, dediğim gibi kullanışsız. İşaretçiyi, haritanın uzak halindeyken seçmeyi unutursanız, yakınlaşınca "aaa, işaretçiyi almayı unutmuşuz" diyorsunuz. Wheel ile yakınlaşamamak da kötü. Ayrıca "buradayım" , "sende yolla" butonları ne demek? Kim burada, kim de kime yollasın, ben mi adrese gideceğim, adrese arkadaşımız mı gelecek tarifi anlaşılmaz.

  Sonuçta, bana göre site olarak da, reklam filmi de geçer not alamaz, üzgünüm...

  1. Aytaç Zeren Aytaç Zeren

   Ya arkadaşlarınıza yorum yazdırmayın allah aşkına. Al birini vur ötekine.

   Maharitada da, adresmatik te de adresi aratıp bulma yok. Alacamda pointerı taşıyacamda taşıyacam. Bu iş böyle yapılmaz. Ben oraya adresimi yazarım, sonra ara tuşuna basarım. Yaklaşık olan noktaya haritada götürür beni sonra ince ayar yaparım.

   Biri der reklamım güzel, öteki der yapay zekam var falanda filanda.

   Baydınız ya. Pöff.

   1. Murat Hoşver Murat Hoşver

    Arkadaşlarıma buraya yorum yazdırmak, onlara karşı yaacağım büyük bir sagısızlıktır çünkü çifte standartların uygulandğı bir sitede bundan böyle pek de işim olmayacaktır.

 23. Melih Melih

  Ben büyük firmaların ve global sitelerin tanıtımının yapılması gibi aynı zamanda türkiye çıkışlı küçük girişimcilerinde buradan tanıtılmasını isterdim gerçekten. Ama genelde her 3-5 makaleden biri birbirinin tekrarı google, digg, twitter vb. siteler oluyor. Bu konuyu gördüğüm de ise hoşuma gitmişti ama sadece yorumları okuyana kadar bu hoşnutluğum sürdü.

  Yeri gelmişken düşüncelerimi söylemek isterim.

  Burada haklı haksız bulunamaz tartışmak yersiz.

  Haddim olmadan @Arda bey'e şu öneriyi yapmak isterim, Eğer bu konu bizlere palaşılacaksa, maharita projesinin tanıtımını yaparken, aynı zamanda öncesinde çıkış yapmış olan, size başvurmuş olan veya diğer alternatiflerini de yazılmasını ve gerekirse aynı işi yapan global girişimlerin şuan nerede olduğunu, genel bir kıyaslama yapılmasını beklerdim ki, bu gerçektende okunası ve değerli bir makale olurdu. Hemde video ile de keyiflenirdik.

  Kimse kimseye hayıflanmaz, adet yerini bulur, herkes kendine düşen payı alırdı.

  Ama Arda bey her başvuruyu kendisi onaylamıyorsa, adresmatik tende haberi olmayabilir veya haberi varsada aklına gelmeyedebilir, bunu pek sorun etmemek gerekir.

  Ama hiç olmazsa türk girişimcilerin tanıtımını yaparken biraz daha detaylı ve ciddiyetle yaklaşmayı tavsiye ediyorum.

  Veya bir kategori daha açılıp buradanda türk girişimleri hakkında detaylı incelemeler, teşvik ve destek sağlanabilir.

  Ayrıca ufak bir dipnot, Özellikle türk girişimlerine ağırlık verilmesi bireysel açıdan beni daha çok tatmin edecektir. Benimle aynı görüşü paylaşan varmıdır bilemiyorum ama düşüncelerim bunlar.

  yorumu okuyan herkese teşekkür ederim.

 24. Aytaç Zeren Aytaç Zeren

  Arkadaşlar

  BAY-DI-NIZ.

  Biri reklam yapmış, öteki de reklamı yapanın sırtından reklamını yapıyor.

  Pöff ya. :D

  Hülya Avşar, Gülben Ergen kavgalarına döndü iş.

 25. Shitic Shitic

  kocaman uzun reklam filmi amatörce geldi ama kullanım alanını bilmediğim için amatör olup olmadığı konusunda çok da emin değilim. güzel ya komik. böyle web projeleri yapsınlar her zaman ne olursa olsun.

 26. Shitic Shitic

  bu arada tartışmaya yeni gözattım da adresmatik.net'ten ne bekliyosunuz acaba. free tasarım kullanan, anasayfasında bir sürü metin olan ve ee nerde bunun özü diye düşündürüp insanı geren bir sitenin şansı olamaz web 2'de bence. sanki hiç uraşılmak istenmemiş gibi. baştan savma resmen hazır tasarım yani.

 27. reklamın uzun olmasından çok, gereksiz ayrıntıdaki karakterler ilgi dağıtıyor, bu da reklam eleştirisi gibi oldu ama reklam, siteye sempati duymamı engellediği için yazmak gerekir diye düşündüm.