Put.io'nun Yeni Ekran Görüntüleri ve Özel Beta Davetiyeleri
Araçlar

Put.io'nun Yeni Ekran Görüntüleri ve Özel Beta Davetiyeleri

putio-logo2Pilli'nin global girişimi put.io ile ilgili ilk ekran görüntülerini kısa süre önce paylaşmıştık. Henüz kapalı betada olan girişim Webrazzi haberinden sonra TechCrunch Europe ve TechCrunch Amerika'da da benim yazımla haber olmuştu.

Bugün itibariyle artık put.io ile ilgili daha fazla görsel ve detay paylaşabiliyor hatta ilk 100 Webrazzi okuyucusuna kapalı beta için davetiye de verebiliyoruz.

Öncelikle sabırsızlandığını düşündüğüm okuyucularımız için davetiye linkini paylaşayım. put.io'nın kapalı beta sürecine katılabilmek için http://www.put.io/register/webrazzi adresinden kayıt yaptırabilirsiniz. Davetiye sayısı şu an için 100 kişiyle limitli olduğu için ilk giden alır mantığı işleyecektir. Acele etmenizi öneririm.

put.io detaylarına dönecek olursam, servis şu anda dosya indirme, otomatik transfer için besleme girişi, video dosyalarını site üzerinden izleme gibi bildiğimiz özelliklerin dışında, kullanıcılar arasında dosya paylaşımı, istenilen dosyaları sıkıştırıp ZIP formatında indirme gibi özellikler de sunuyor.

Daha önce yayınlayamadığımız arayüzlerin ekran görüntülerini de bu fırsatla paylaşmış olalım.

putio-dashboard1

putio-transfers1

putio-sharing1

putio-download1

putio-watch1

putio-add1

Aşağıdaki videolarda da put.io'nun en can alıcı özelliklerinden RapidShare'den dosya indirme ve BitTorrent'ten video indirip sonrasında seyretmek ile ilgili demoları izleyebilirsiniz. Eğer put.io ekibinin hazırladığı diğer demoları da izlemek isterseniz Webrazzi.TV'den ya da put.io'nun Vimeo profilinden servisin farklı özelliklerine yönelik videolara ulaşabilirsiniz.

Put.io ile BitTorrent'ten dosya indirmek ve izlemek

https://vimeo.com/video/7102618

Put.io ile RapidShare'den dosya indirmek

https://vimeo.com/video/7102588

Daha önce de bahsettiğimiz gibi put.io ücretli bir servis olacak ancak şu süreçte beta kullanıcılarına servis tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Beta süreci bitene kadar da kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaya devam edecek. Pilli ekibiyle görüştüğümde beta sürecinin ne zaman biteceği ile ilgili şu an için bir planları olmadığını söylediler. Kısacası, şimdilik Webrazzi ayrıcalığı ile sisteme dahil olan kullanıcılar istedikleri gibi put.io nimetlerinden faydalanabiliyor olacaklar.

Sonuç olarak, konuyu fazla uzatmadan ilk 100 Webrazzi okuyucusunun put.io'nun ücretsiz kapalı beta sürecine aşağıdaki link üzerinden katılabileceğini hatırlatayım.

http://put.io/register/webrazzi

Beta kullanıcısı olan okuyucularımız lütfen servisi inceledikten sonra görüşlerini yorumlarda paylaşsınlar. Malum, beta sürecinin amacı kullanıcılardan geri bildirim almaktır değil mi? ;)

Yorumlar (43)
 1. Bi davetiye kaptım gercekten guzel dusunulmus bir sistem insallah umuldugu gibi devam eder...

 2. Ben kayit olmayi denedim fakat "you need an invitation code to register hatasi aldim"

 3. Fatihturan Fatihturan

  Davetiyeler hemen kullanılmış galiba. An itibariyle üye olamadım. :)

 4. Rss_Ems Rss_Ems

  Your invitation code is invalid hatasını alıyorum. Mail adresim: [email protected]

 5. Davetiyeler yazı yayına girdikten 20 dakika sonra tükendi.

  1. Bilal Bilal

   birdaha davetiye gönderseniz.

 6. Rss_Ems Rss_Ems

  Üzüldüm gerçekten :(

 7. Daha fazla davetiye istiyoruz!

 8. Ahmet Giray Batitürk Ahmet Giray Batitürk

  Ben denedim :) çok güzel bir uygulama rapidshare'den bir sosyal web iconları indirmeyi denedim,kendisi indirdi ve bende ardından indirebildim :) , belki rapidshare de beklemek istemeyenler için 15 dakikayı iyi bir uygulama olabilir :) ama gerçekten çok güzel bir uygulama olmuş,fiyatı uygun olursa ücretli üye olmayı bile düşünebilirim.

 9. davetiye kapan şanslılardan biri oldum. müthiş bi proje gerçekten. rapidshare den çekilen videolar telif sıkıntısı doğurmayacak mı merak ediyorum. 5 dakika içinde video çekip , izlemeye başladım. telif meselesini nasıl halledecekler bilmiyorum ama, çok faydalı bir servis izlenimi aldım şimdiden. ücretli üyelik de olsa data paylaşımı ve film izlemek için çok rahat üye olabilirim.

 10. Elvirs Elvirs

  ama bu ilk 20 dakkada davetiye alan 100 kişinin yarısından çoğu siteye bir kez girip sonra bir daha hiç dönmeyecek olan herşeyi deneyip bisorakisine geçen tiplerden.

  sistemi deneyip, yapıcı eleştirileri ve fikirleri ile dönecek insanlara verilmeli asıl davetiye, sabahtan akşama kadar rss okuyucu başında oturup davetiye kollayanlara değil:)

 11. Elvirs Elvirs

  [email protected] adresine bir davet ben de alırsam uzun uzun yapıcı eleştiriler yazarım :)

 12. Yetişemedik mi yani :( pff. Gerçekten merak etmiştim, neyse kullananlar anlatırsa da güzel olur ;)

 13. Merakla bekliyoruz. Yetişemedik davetiyeye. Ben en çok şu rapid olayını merak ediyorum. Rapidshare ile bir anlaşma v.s. var mı acaba.

 14. Gökhan Baş Gökhan Baş

  Gerçekten güzel bir sistem,bazı dosyalarda çok hızlı davranamadığını gördüm am bazılarnda ise gerçekten çok hızlı, şu anda 50 Gb sınırı var paralı üyelikte de devam edecek mi acaba? RApidhsare ile ilgili uygulaması çok başarılı örneğin bir çok parçaya bölünmüş dosyaları anlayıp birleştirebiliyor. Zip olayı çok güzel düşünülmüş. Dosyayı indirdikten sonra bilgisayarınıza çekmenizden zipleme fırsatı sunmuş. Video convert ise uzun sürecek gibi gözüküyor.

 15. Bu ne yaa 20 dk. da 100 kisi davetiye kapiyor 10 tane adam gibi yorum yok.. Anlasilan davetiyeleri gereksiz kisiler almis...

 16. Emailde attım burdan da denedim ama olmadı :(

 17. Arda Kural Arda Kural

  Bu kadar olay yaratan bir proje şu yazı ile benim için bitmiştir.

  "we support only chrome, firefox, safari for now"

  IE8'den siteye girmeye çalıştığımda bu hatayı aldım. http://put.io/ie linke yönlendirildim. Çok amatörce bir davranış. Yakıştıramadım. IE kullanıcıları girmeyecekse kim girecek sorabilir miyim ?

  1. Needim Needim

   Put.io'nun an itibariyle kapalı betada olduğunu göz önünde bulundurmak gerekli diye düşünüyorum. Kesin bir bilgim yok ama belki de üzerinde çalışıyorlardır.

  2. Eren Can Eren Can

   Henüz beta sürecinde bile olmayan bir sitenin bu uyarı mesajını vermesini bu kadar absürt bir tepkiyle karşılamanız çok saçma. Mutlaka mümkün olduğunca IE uyumlu yapmaya çalışılacaktır. Ancak bunun için bir çok özellikten feragat edileceğini de biliyor olduğunuzu düşünüyorum. Çok talihsiz bir yorum olmuş. Sanırım Onur Aydemir biraz haklı.

   1. Burak Burak

    Neresi talihsiz yorumun? Arkadaşlar IE hala pazardaki en yaygın tarayıcı. Bence ilk önce IE nin desteklenmiyor olması talihsiz olmuş. IE uyumluluğu bu kadar mı zor? Abartmayın. Dese ki IE 6 da çalışmam, anlarım. Ama IE yi direk ignore etmesi çok saçma.

   2. Arda Kural Arda Kural

    En basit bir web sitesini bile hazırlarken önce IE'de düzgün çalışıyor mu sonra diğer browserlarda düzgün çalışıyor mu diye bakarız. Sanıyorum siz de IE kullanan internet kullanıcılarının oranını çok iyi biliyorsunuzdur. O özellikleri sadece safari,firefox,chrome kullanan kişiler kullanacaksa feragat etmek çok da kötü olmaz diye düşünüyorum. Talihli yorumunuzdan dolayı teşekkürler. Bence şuandaki uyarıyı aşağıdaki gibi değiştirebilirler.

    "Sitemiz beta sürecindedir lütfen browserınızın ayarlarıyla oynamayın ! "

  3. Eren Can Eren Can

   Arkadaşlar putio'nun gerçekten ie desteği olmayacağını düşünüyor musunuz? Benim demek istediğim henüz beta aşamasına bile gelmemiş bir projede ie'a verilecek zamandan daha önemli altyapı çalışmaları olabilir ve önceliği bunlara vermiş olabilirler. Mutlaka public beta aşamasına gelindiğinde IE desteği olacaktır. Bu aşamada "Bu proje benim için bitmiştir" sözünü talihsiz buldum. Sizin fikirleriniz farklı olabilir.

 18. Needim Needim

  Yaptığım kısa süreli test sonucunda söyleyebileceklerim;

  - Sayfalar arası geçişler çok hızlı

  - Epey kullanıcı dostu bir arayüzü var.

  - Kullanıcılara çok büyük kolaylıklar sağlıyorlar.

  - Her divx izlemek istediğimde firefox'um göçtü. (Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 - Divx Web Player 1.5.0.52)

  - Alt yazı olayı nasıl olacak diye düşünürken, online video izlememize olanak tanıyan MPlayer, VLC vb. programlar için özel bir link verildiğini gördüm.

  - Sosyallik olayı çok iyi diyebilirim. Arkadaşlarınızın indirdiği ve paylaştığı içeriğe ulaşabilmek çok hızlı ve faydalı. Böylelikle bir filmi indirmeden önce arkadaşınız indirmiş mi diye kotrol etmekte fayda var.

  Şimdilik gözüme çarpanlar bu kadar.

 19. Şans eseri bir code buldum :) umarım kızmazsınız giriş yapmak isteyenler http://put.io/register/arda linkinden yapabilirler.. 8 tane kalmış :)

  1. Ganimet bulanındır diyelim :)

 20. Hepitopu Hepitopu

  ekran görünrülerinden anlaşıldığı üzere legal paylaşıma hemen başlanmış ,artık debian lar gelir, creative commons belgeseller gider.. ya aslında şöyle bir şey yapılsa da güzel olurdu, mesela bu servis facebook, myspace gibi ortamlara bir nevi application, plugin tadında hazırlansaydı, ama bir dakika, bu büyük ihtimal ile bu platformlardan red cevabı alırdı, çünkü pek de legal bir iş değil dimi? tiksindim.

 21. -Birden fazla dosyayı birleştirip bize sunması çok güzel

  -Dosyaları indirip arşivden çıkartması çok güzel

  -Arkadaşların paylaşılan dosyalarını görmek güzel oluyor

 22. Emin Fidan Emin Fidan

  tuh, biz de hep sonuncu oluyoruz, kaciriyoruz...

  Arda bey acaba bu ganimet i tekrar sorma sansimiz var mi :)

  1. Elimden geleni yapıyorum ;)

 23. Ersin Ersin

  Yakinda bu sitede'Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.' yazisi çikarsa şaşirmayin..

 24. Merve Merve

  Çok sıkı bir çalışma yapmışlar. Başarılı olacak gibi hadi bakaalım..

 25. Gökhan Alpdoğan Gökhan Alpdoğan

  davetiyeler hemen bitiyor yav, yok mu yeni davetiye dalgası? ;(

 26. Your invitation code is invalid

  Hemen bitmiş, bi deneyemedim sistemi.

  Hayırlısı.

 27. Perviz Perviz

  yine yetişemedim davetiyeye

 28. Inter.net.im Inter.net.im

  herşeyi anladım da rapidshare'den dosya indirebilmek nasıl olacak anlamadım. böyle bir sistemde premium bir rapid hesabına ihtiyaç duymayacağım demektir. ya da kendi premium hesabımı putio içinde kullanmam gerekecekse o ayrı. o zaman da rapid hesabımı putio ile neden paylaşayım handikapı çıkacak tabi ki. bir de başkasının host ettiği dosyayı indirip başka yerde host etmek ne kadar legal o da incelenmeli. kısacası putio birçok davayla uğraşmak zorunda kalabilir. yine de bu inovatif girişim için emeği geçenleri tebrik ediyorum.

 29. Çakma Blog Çakma Blog

  Daha yokmu davetiye. Olanlar paylaşsa çok güzel olacak ya.

 30. more invitation please

 31. Tuncay Tuncay

  Güzel fikir,Türkiye'den böyle bişey çıkacak olmasına çok sevindim. Pilli ekibinin eline sağlık. Ücret makul ölçülerde olursa bu fikir çok tutar gibime geliyor.

  Bi de davetiyesini bulabilsek on numara olacak. =)

 32. David Robins David Robins

  Try www.binfire.com !

 33. Burak Korun Burak Korun

  bu gün put.io hakknıda nette araştırma yaparken çok ilginç bir Friendfeel diyaloguna şahit oldum.

  - nerden buldum lan davetiyeleri?

  -webrazzi 100 adet dağıtıyordu ordan aldım.

  - harbimi?

  - evet olum yetişen aldı :D ben tam 4 adet aldım farklı maillerle kim bilir başkaları kaçtane almıştır.

  Diyeceğim o ki sayın webrazzi ekibi yetişen alıyor, koşan yakalıyor gibi davetiye dağıtımı sanırsam pekte iyi bir fikir değil...

 34. valla ben bir açık buldum öyle üye oldum davetiye bulmanıza gerek yok illa sürünmenize gerek yok ama bu gizli bilgiyi size veremem :))

 35. Haluk Haluk

  Bende baya aradım bulamadım , mümkünse bende bir davetiye alabilir miyim ?