Project House'tan Yeni Nesil Ajans: Young Guns

Project House'tan Yeni Nesil Ajans: Young Guns

Yakın zamanda ismini çok duyacağımız bir dijital pazarlama ve reklam ajansı kuruluyor. Üstelik öyle bir fırsat veriliyor ki bu sefer gençlere, bu fırsat kolay kolay ele geçecek cinsten değil.

Project House, sektöre bambaşka bir bakış açısı getirmek ve yeni profesyoneller yetiştirmek için  6 adet genç yetenek arıyor. Seçilecek bu gençler, diğer ajanslarda olduğu gibi ana ajansın bünyesinde bir staj programına alınmaktan ziyade, çok sıkı bir eğitimden geçirilerek, küresel markalara birebir çözüm üretecekler ve kurulacak Young Guns (Genç Silahlar) Ajansının ortağı olacaklar. Altını çizerek söylüyorum, bu bir eğitim programı değil, staj programı değil, gençlerin ortağı olacağı ve gerçek müşterilere hizmet vereceği yeni nesil bir reklam ajansı.

Projenin koordinatörlüğünü Uğur Özmen üstleniyor. Danışma kurulu ise Project House'un kurucularının yanı sıra Levent Erden'den, Fatoş Karahasan'a, Özgür Alaz'dan Yüce Zerey'e, Devletşah Özcan'dan Tuğçe Esener'e birbirinden değerli 15 kişilik bir kadrodan oluşuyor.

Sizler bu yarışmayı ilk duyan kişilersiniz. Öyle ki bu proje, Project House'un bile sitesinden önce Webrazzi'den duyuruluyor. Başvurular 9 Kasım 2009'a kadar devam edecek. Yapılan başvurular arasından 25 kişi 14-15 Kasım tarihindeki eğitim ve atölye çalışmalarına katılacak. Danışma Kurulu tarafından önce 12 kişi daha sonra da son 6'ya kalan kişiler belirlenecek ve Young Guns 23 Kasım 2009 tarihinde işe başlıyacak.

Şimdi kendine güvenen Webrazzi'nin genç okuyucularının yapması gereken güzel bir fikirle bu yarışmaya başvurmak. Eğitiminizin başvuruda hiç önemi yok. İster Cornetto veya Powerade markaları için bir film yapın, ister web sitesi tasarlayın, isterseniz hikaye yazın. Yeteneğinizi açığa çıkartacak bir fikir ile bu yarışmaya başvurun. Bir ay sonra yeni nesil bir reklam ajansının ortağı olabilirsiniz.

Not: İçeriden aldığım bilgiye göre başarılı olmak için en önemli iki unsur: yaratıcılığınız ve kararlılığınız. Ayrıntılı bilgiyi Young Guns'ın web sitesinden alabilirsiniz. Bol şanşlar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.