Facebook Dublin'deki Ofisine Türkçe Bilen Eleman Arıyor!
Genel

Facebook Dublin'deki Ofisine Türkçe Bilen Eleman Arıyor!

facebook-logoFacebook global büyümesinin sürdürürken kadrolarını da büyütmeye devam ediyor. Facebook'ta en kalabalık üçüncü nüfusa sahip ülke olan Türkiye için Facebook bir ülke ofisi kurmasa da, Dublin'deki merkezinde görev almak üzere ana dili Türkçe olan ve ana diline yakın İngilizce bilen birini arıyor.

Facebook kariyer sayfalarında gördüğümüz ilanda işe alınacak kişinin görevi, site üzerinde gereken Türkçe çevirileri yapmanın dışında Türkçe konuşulan herşeyde şirketin temsilcisi gibi çalışmak. Ayrıca belirtmekte fayda var, işe alınacak kişi tam zamanlı olarak Dublin'de çalışacak.

Toplam kullanıcı sayısı 300 milyonu geçen Facebook'un kariyer sayfası farklı kategorilerde ve şehirlerde çok sayıda ilan bulunuyor. İlanlar arasında bir karşılaştırma yapacak olursak yazılım ve donanım ilanlarının diğer ilanlara göre daha çok olduğunu söyleyebiliriz. Dikkatimizi çeken bir başka konu ise teknik ilanların hemen hiçbirinde yıl bazında bir tecrübe istememeleri, bizdeki en basit iş ilanlarında bile 3-5 yıllık tecrübe ve daha bir dünya özellik isteniyor.

İlanı aşağıda paylaşıyorum, bu yazıdan sonra başvuranlardan biri işi alırsa bizi mutlaka haberdar etsin lütfen. ;)

facebook-language-speacialist-turkish-dublin

Yorumlar (6)
 1. İyi bir gelişme, katılacaklara başarılar.

 2. Bir Bilen Bir Bilen

  Hemen heveslenmeyin, Türkiye'den birini aramıyorlar. AB'de çalışma izniniz olması lazım zira bu tip pozisyonlar advanced teknik bilgi gerektirmediğinden ücretleri genellikle yılda 30 bin Euro'dan azdır. Bu rakam neden önemli derseniz İrlanda'da çalışma izni sadece bu miktar üstü maaşlı işlere veriliyor.

  1. Soydan Soydan

   Hakikaten "bir bilen". Sanki blog yazıları daha bir sindirerek yazılmalı. Olsun, ortam "cool", site sahipleri eleştirilere cevap vermiyor, tartışmalara girmiyor filan. Karizmatik, serin serin okunuyor yazılar :)

 3. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  Bir bilen, açıklama için çok teşekkürler.

 4. Uludağ Sözlük'ten Prof Uludağ Sözlük'ten Prof

  asıl haber facebook'un dublin'de türkçe eleman araması değil, bir türk girişimcinin wyoming'de amerikalı eleman aramasıdır, türk girişimcilerden yakında öyle global başarılar bekliyoruz.

 5. Bylore Bylore

  merhabalar google adwords sosyal medya reklam uzmanı bylore ,,

  facebook türkiye ofisi vardır facebook reklam editörü

  bilginize