Bravoo Kapanıyor!

GÜNCELLEME: Konuyla ilgili şirket çalışanlarından birisi tarafından Webrazzi'ye özel bilgiler gönderildi. Konuyla ilgili aldığımız e-posta'nın tüm metnini yeni yazıdan okuyabilirsiniz.

Yayın hayatına yaklaşık bir sene önce başlayan Bravoo, bugün müşterilerine gönderilen fax ile kapanacağını duyurdu. Ömer Enis Şen'in Webrazzi'yi bilgilendirmesi ve FriendFeed'de taranmış faksı paylaşması sonucunda haberdar olduğumuz yazılı açıklamada, ekonomik krizin şirketin kar ve verimliliğini etkilediği, bu sebeple iş planlarının yeniden gözden geçirilmesi sonucu kapatma kararının alındığı belirtiliyor.

Doğan Yayın Holding ile SEAT Pagine Gialle ortaklığında kurulan şirketin daha ilk senesini tamamlamadan kapanması gerçekten üzücü. KOBİ'lere yönelik bu alanındaki nadir girişimlerden biri olan Bravoo, çok başarılı olabilecekken kapatılması bizi çok şaşırttı diyebiliriz.

Bravoo'nun kapatılmasında, ekonomik krizin sebep olarak gösterilmesi artık krizin en ateşli dönemlerini geride bıraktığımız şu günlerde bize oldukça düşündürücü geldi. Daha uzun soluklu bir şansı hakettiğine inandığımız Bravoo'nun sahip olduğu alan adı, sistemi ve markası ile en azından kendi halinde daha küçük kadrolarla devamlılığı sağlanabilirdi diye düşünüyoruz.

Konuyla ilgili Bravoo tarafından Webrazzi'ye bilgilenlendirme yapılırsa paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.