OrtaKantin.com'un Youth Republic Dışında Bir Ortağı Daha Var: Burak Büyükdemir!
Etkinlikler

OrtaKantin.com'un Youth Republic Dışında Bir Ortağı Daha Var: Burak Büyükdemir!

GittiGidiyor kurucularından Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu'nun Pabbuc.com'a gerçekleştirdikleri yatırım haberini verdiğimizde sevgili dostumuz Burak Büyükdemir'in de kurulan şirkette ortaklığı olduğu dikkatimizi çekmişti. Konunun üzerinden çok geçmeden Türkiye'de internet girişimcileri için son derece önemli bir noktada yer alarak eTohum ile özellikle genç girişimcilere öncülük eden Burak Büyükdemir'in bir süre önce gerçekleşen Youth Republic satın alması ile gündeme gelen OrtaKantin.com'da da ortaklığı olduğunu öğrendik.

OrtaKantin Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş. olarak kurulan şirketin ortaklık dağılımı resmi kayıtlardan aldığımız bilgiye göre şöyle:

ortakantin-hisse1

OrtaKantin.com satın almasını ilk duyduğum gün Burak'la görüşmüş olmama rağmen bana kendi pozisyonundan bahsetmemişti. O yüzden şimdi geç de olsa kendisini tebrik etmek isterim. - Bu arada açıklamama gerek var mı bilemiyorum ama %5 hisse oranına sahip olan Goril Bilişim Yayıncılık Mağazacılık ve Dış Tic. A.Ş. Burak Büyükdemir'in ortağı ve kurucusu olduğu şirkettir.

Burak Büyükdemir'in eTohum ile yaptığı çalışmanın ve gösterdiği özverinin gerçekten takdir edilmesi gerektiğine inanıyorum. Daha önce Pabbuc.com haberinde de belirttiğim gibi Burak'ın sektördeki girişimleri yatırımcılarla buluşturmasıyla hem girişimciler hem de kendisi için değer yarattığını görmekten memnun oluyorum.

Konuyla ilgili bilgilere ulaştıktan sonra Burak'ı arayarak - kendisi için biraz zoraki de olsa :) - hem şirketteki %5'lik hissesini doğrulatmış oldum hem de OrtaKantin.com'un satıştaki değerlemesini sordum. Rakamı net olarak paylaşamayacağını belirtti ama tahminlerimize yakın seviyelerde gezdiğini söyledi.

Bu arada yeri gelmişken bugün eTohum'un ilk toplantısı için konukların Grou.ps'un CEO'su Emre Sokullu ve OrtaKantin.com'dan Volkan Biçer, Vadi Efe ile Youth Republic'ten Serhat Gürcü olacağını paylaşalım. Eğer İstanbul Avrupa yakasındaysanız şimdi çıkarak yetişebilirsiniz. ;)

Yorumlar (20)
 1. e hani bu site 700K değerindeydi. 50K anca etmiş :)

  1. İhsan Dişkan İhsan Dişkan

   50.000 hisse sayısı, bedel değil.

 2. ortakantin!in 700k edeceğini hiç sanmıyorum, ilerde büyür ve bu kadar eder mi ondan da hiç emin değilim. Çünkü yenilikleri, farklılıkları yok. Reklama dayalı bir modelleri var bildiğim kadarıyla da 700k iyice uzaklaşıyor bu durumda.

 3. Burak Sarica Burak Sarica

  Bir de neden Türkiye'de bu yatırım veya satış bedelleri adam gibi açıklanmaz, onu anlamıyorum :) Hayır bazıları açıklamasa neyse de, kimse açıklamıyor :D

 4. Kendi aşması lazım. Yapar bence, neden yapamasın?

 5. Webrazzi orta kantinin reklamını baya güzel yürütüyor :)))

  Daha doğrusu belli başlı bir iki sitenin haberleri periyodik olarak çıkıyor.

  Türkiyede bir sürü güzel proje var.

  Webrazzi biraz araştırma yapsın ve bunları da yayınlasın.

  1. Aslında Sayın Arda Kutsal bu tarz projeler ile ilgili özel bir bölüm açsa.Yani biz kullanıcılar olarak site isimleri yollasak ve kendisi incelese ve kayda değer olanların haberini yapsa güzel olmaz mı???

   Not:Gerçekten iyi projeler olmalı ve incelenmeli.Reklam kokan siteler için değil..

   1. İletişim bölümü bunun için var: https://webrazzi.com/iletisim/

   2. Zaten bu site onun için var. Bir ara böyle bir çağrı olmuştu sanırım. Kaldı ki sağlam projeler "gizli" kalmıyor :)

   3. Ben iletişim bölümünün bu tarz işler için kullanıldığını bilmiyordum Arda Bey..

    Teşekkürler bilgi için..

   4. Onur Değerli Onur Değerli

    ben de belirtmiştim kendisine projemi. yakın zamanda yayınlayacağını söylemişti. bekliyorum bakalım heyecanla

 6. Sercan Yilmaz Sercan Yilmaz

  Yazı şu şekilde sonlanmalıydı: Bir sonra ki Ortakantin.Com haberinde görüşmek üzere.. :)

 7. Alper Kılıç Alper Kılıç

  Magazinsel bir başlık gibi olmuş: "OrtaKantin.com’un Youth Republic Dışında Bir Ortağı Daha Var: KİM?" AZ SONRA, da da dannn :D

 8. Malikaya Malikaya

  Bence gereksiz bir yazı olmuş.Arda abi senden 19 yaşında biri olarak bize daha yararlı olacak,vizyon katabilecek yazılar bekliyoruz.

 9. ben keyifle okudum yazıyı..teşekkürler webrazzi ekibine..

 10. Halil Kara Halil Kara

  Koskoca Webrazzi sen gel ortakantin.com kaça satıldı öğreneme. Olacak iş mi?

  (daha doğrusu öğren ama söyleme:)

 11. Burak Büyükdemir'in e-tohumu demekki bu işlere yarıyor. Herkesi kullanıp kendine değer kazanç yaratıyor. Akıllı adam vesselam !

  1. başlığı okur okumaz bu aklıma geldi.

   1. Sinan Gülebaş Sinan Gülebaş

    "Herkesi kullanıp..." bence çirkin bir ifade olmuş. Burak hoca ne yaptığını zaten gizlemiyor ki?

    Bence Burak hocanın yaptığı tam olarak bir kazan-kazan örneği. Girişimcilere maddi ve manevi desteğinin devamını diliyorum.

 12. Ali Muhtaki Ali Muhtaki

  Burak Büyükdemir'e bir sitem seziyorum yazıda. Niye soylemedin Arda ' ya ortak oldugunu