Facebook'un Yeni iPhone Uygulaması Yola Çıktı!

Son zamanlarda FriendFeed satın alması ve Lite versiyonuyla sesini yükselten Facebook'ta bu kez yeni iPhone uygulamasının heyecanı var. Resmi "Facebook for  iPhone" sayfasından paylaşılan bilgilere göre Facebook 3.0 uygulaması Apple App Store'a gönderilmiş.

İlgili sayfada yakında uygulamanın son görüntülerinin paylaşılacağı da yazıyor ancak uygulamadaki yenilikler paylaşılmış ve oldukça önemli detaylar içeriyor. Yeni uygulamada gelişen haber ileti sistemi (news feed), beğenme (like), notlar, yeni fotoğraf albümü ekleme, fotoğrafları yakınlaştırma, daha kolay fotoğraf etiketleme ve yeni giriş sayfası gibi güzellikler yer alıyor.

Ayrıca yenilikler arasında mesaj yazarken gelen aramalarda mesajınızın korunuyor olması,  daha iyi bir bildirim sistemi ve arkadaşlarınızın sayfasında daha kolay iletişim olanakları mevcut.

Geliştirici Joe Hewitt, merak edilen bir konuya da açıklık getirmiş. Joe'ya göre iPhone'un pil ömrü konusunda tartışılan  "push notifications" özelliğinin uygulamanın 3.1 versiyonuna eklenmesi muhtemel gözüküyor.

Kendini mikroblogging furyasına yakınlaştıran Facebook bakalım mobil iPhone uygulamaları ile kullanıcılarından bu tür bir geri dönüş alabilecek mi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.