FriendFeed Yeniliklere Başladı!

Facebook'un Friendfeed'i satın almasının üzerinden henüz birkaç gün geçmesine rağmen FriendFeed bir takım yenilikleri kullanıcılarıyla paylaştı. Tabi, Facebook da boş durmadı ve önceki gün bir bilinçli haber sızdırma taktiği ile neler yapmak istediği konusunda bilgiler verdi. $47,5 milyon değerinde nakit ve hisse karşılığında gerçekleşen satın alma daha çok FriendFeed kullanıcıları tarafından kabullenilmese de satın almanın hemen ardından gelen yenilikler şimdilerde kullanıcıları yeniden düşünmeye itiyor.

Malum gecenin hemen ardından, FriendFeed'de uzun tartışmaların alt kısmına gelen yorum ekleme linki kullanıcı dostu bir yenilik olarak göze çarpsada bu yenilik blog da dahi duyurulmadı. Dün akşam ise sosyal ağların gelişim sürecinin de bir unsuru olan ve Twitter ile aşina olduğumuz kişiselleştirilebilir sayfa tasarımı nihayet duyuruldu. Daha önce arzulanan ancak paylaşılan 6 farklı tema ve özel Duck Hunt teması ile geçiştirilen yenilik, dün akşamdan itibaren aktif olarak kullanılıyor.

friedfeed-tema

Ayarlar sayfasından ulaşabileceğiniz yenilik sayesinde sayfanıza arkaplan resmi yükleyebilir ve 3 farklı alanda kendi seçtiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Hemen örneklerini gördüğümüz tasarım yeniliği, FriendFeed için güzel olsa da, Google'ın beta süreci misali alışıldık durumdan vazgeçmek istemeyenler tasarım değişikliklerini gözardı edecek şekilde ayarlama yapabiliyor. Kişiselleştirilen sayfa tasarımının yanında yeni temaların da eklendiğini hatırlatmakta fayda var. Ayrıca tema değişikliğini yöneticisi olduğunuz gruplarda da uygulayabiliyorsunuz.

Bu yeniliği Facebook satın almasına direkt olarak bağlamak elbette pek doğru olmaz ancak iki tarafta da sanki bir değişim ve Twitter'a karşı galip gelme arzusu var. Bunu başarmak için midir bilinmez anlaşma gereği FriendFeed şu sıralarda kendini yaklaşık $50 milyon değere ulaştıran küçük ofisinden Facebook merkezine taşınmakla meşgul. Asıl olay sanırım bundan sonra başlayacak...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.