Sony, PS3 Slim Çıkmadan Fiyatları İndirmeye Niyeti Yok
Teknoloji

Sony, PS3 Slim Çıkmadan Fiyatları İndirmeye Niyeti Yok

Sony'nin PS3'ün fiyatını düşürmeme inadı devam ederken, ilk önce Çin'deki bir fabrikadan sızan video görüntülerinin ardında Amazon Almanya sayfalarında boy gösteren PlayStation 3 Slim'in birkaç aya kadar piyasaya sunulacağı anlaşılıyor. Slim versiyonun çıkmasının arkasından eski modelin fiyatının düşmesi kesin olsa da oyun kitlelerinde asıl olarak konsolun kendi fiyat aralığının düşürülmesi isteniyor.

Sony CEO'su Nobuyuki Oneda yaptığı açıklamalarda fiyat düşürülmesinin her PS3 satımında zarar anlamına geleceğini söylüyorken, yabancı yatırımcılar için yapılan tele-konferansta PS3'ün ilk çıktığı zamana göre üretim maliyetinin %70 düştüğü dile getiriyor.

Genel inanış olarak PS3 ilk çıktığı dönemde cihazın Sony'ye birim maliyeti $800 olarak kabul ediliyor. Ocak 2008'de basına sızan Sony finansal raporuna göre PS3 birim üretim maliyetinde %50 tasarruf sağlandığı yazıyordu. Bunun anlamı ürünün $400 seviyesinde mâl olduğuydu. Son gelen bilgideki %70 tasarruf ile PS3 yaklaşık olarak $240'a mâl olduğu anlamına geliyor.

Geçen yıla kadar çok daha yüksek fiyatlarla satılan PS3, şu sıralarda ülkemizde 900 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Beklenen indirimin bir türlü gelmediği PS3 dünyasında oyun severler indirim için Slim'in çıkmasını beklemek zorunda gibi görünüyor.

Yorumlar (4)
  1. bi düşse fiyatlarıda rahatlasak ya. almaya gücüm yok ama cok istiyorum :/

  2. ps3 slim piyasaya çok uygun bir fiyat ile gireceği söyleniyor. 9 eylül'de gelecek olan ps3 slim in 800 ile 900 arasında satılacğı söyleniyor. Bu demek oluyor ki ürünün piyasaya giriş fiyatı çok uygun. Ayrıca fiyatını pahalı bulanlar elektrik tasarrufu sayesinde faturalarına yansıyan düşük meblalarla kara geçebilirler.

  3. Bugün ps3 slim piyasaya çıkıyor.daha doğrusu lansmanı var. bağdat caddesinde tanıtımı olacak. ayrıcca bir de turnuva. kazanana ps3 slim hediye. saat 22.00 da.

  4. Film Izle Film Izle

    PS3′ün ilk çıktığı zamana göre üretim maliyetinin %70 düştüğü dile getiriyor.

    Bunu bize yansıtsalar ne güzel olurdu..