Hayalinizdeki İş İçin Rehberlik Alır Mıydınız?

Hayalinizdeki İş İçin Rehberlik Alır Mıydınız?

Türkiye de daha önce işlenmemiş bir modele sahip yeni bir servis hayata geçtiğini öğrendik. Giderek zorlaşan meslek seçimi mevzusuna farklı bir bakış açısı kazandıran Hayalimdeki İş adlı servis, rüyalarımızdaki işi yapan profesyonellerle bizleri buluşturan bir ajans olarak tanımlıyor kendini.

Meslek seçimi üzerine yönelen çeşitli kurumsal ve bireysel çalışmalar olsa da, bir ajans olarak bu işi online ortamda sunmak Hayalimdeki İş'e ilk olma özelliği de katıyor. Henüz çok yeni olmasına rağmen Hayalimdeki İş rehberleri arasında; akrobasi pilotundan basketbol antrenörüne, çikolata üreticisinden çorap tasarımcısına kadar 80’e yakın farklı meslek sahibi kendine yer bulmuş.

hayalimdeki-is-meslekler

Siteye rehber olarak kayıt olunuyor ve bu rehberler işlerini merak eden insanlarla “Mesleki Rehberlik Programları” sayesinde bir araya gelebiliyor. Çalışan kişilerin de izin alabileceği uzunlukta (2 ile 10 gün arası) süren programlar, başvuru yapan kişinin talebi doğrultusunda; tanıma, deneme veya danışma ağırlıklı olabiliyor.

Yapısal olarak işverenlere dair bir sosyal ağ kapsamına da alabileceğimiz servisin zengin bir yelpazesi olması gayet güzel ancak üyelik ve rehberlerle iletişim modüllerinin geliştirilmesi gerekiyor. Global piyasada Mindopia'yı andıran servise çok sayıda yenilik katılabilir. Özellikle mesleklere yönelik video tanıtımları ve ek bilgiler sağlıklı geri dönüşler sağlayabilir.

Profesyonel hayata yönelik yurt dışında örneklerini görebileceğimiz iş arama motorlarını henüz ülkemizde göremesek de, sıradan kariyer portallarının ötesinde bir yapıyla karşılaşmak güzel oldu. Umarım rüyalarındaki işe kavuşmak isteyenler için "Hayalimdeki İş" doğru bir adres olur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.