Limango 51 bin Üyeye Ulaşmış - Türk İnternet Kullanıcısı Private Shopping'i Sevmiş

Limango 51 bin Üyeye Ulaşmış - Türk İnternet Kullanıcısı Private Shopping'i Sevmiş

Otto Group'un sahibi olduğu üyelere özel alışveriş sitesi (private shopping) Limango'nun Türkiye pazarında hizmet vermeye başladığını yazmıştık, hatta üyelik için gerekli Webrazzi'ye özel davetiyeyi de paylaşmıştık. Bu arada davetiye linkimiz hala aktif, henüz üye olmamış okuyucularımız kullanabilirler. (http://www.limango.com.tr/welcome/webrazzi/)

Limango yayına başlayalı yaklaşık 2 ay oldu ve görünen o ki işler oldukça iyi gidiyor. Geçtiğimiz günlerde görüştüğüm bir şirket yetkilisinden aldığım bilgiler hem Limango'nun mevcut durumuna ışık tutuyor, hem de ülkemizde online alışveriş konusundaki eğilimleri ortaya koyuyor.

Öncelikle şunu paylaşmamda yarar var, Limango 2 ay içinde toplam 51 bin üyeye ulaşmış. Bu sayının %50'si kadın ve %50'si erkek üyelerden oluşuyor. Öğrendiğim kadarıyla bir süre sonra üyelik ile ilgili dışarıya açılan linkler kapatılacak ve sadece üyelerin davetiye göndermesi ile servise katılım mümkün olacakmış. Bununla ilgili zamanlama şu an için paylaşılmıyor. En azından gördüğümüz kadarıyla Webrazzi davetiye linki halen açık.

Limango'dan aldığım bilgiler bugüne kadar servis üzerinden yapılan alışverişlerin İstanbul'dan gerçekleşenlerinde %65'inin Avrupa yakasından olduğunu gösteriyor. Ülkemizin 3 büyük şehrinden (İstanbul, Ankara, İzmir) sonra en çok alışveriş Kocaeli, Bursa, Antalya, Balıkesir, Muğla, Denizli, Kayseri, Konya, Gaziantep, Sakarya, Adana'dan yapılmış. Ayrıca Karadeniz Bölgesi'nden yapılan alışverişlerde Ordu ve Samsun siparişleri ağırlıklı olarak göze çarpıyor. Güneydoğu Anadolu'da ise Şanlıurfa, Hakkari ve Mardin önde gidiyor. Anadolu'dan gerçekleşen alışverişlerde çoğunluk spor giyim, outdoor kıyafetler, bikini/mayo, terlik ve gözlük olmuş.

Limango'nun bayan üyeleri çoğunlukla gece kıyafetleri, çantalar, güneş gözlükleri ve tasarım bikinileri tercih etmiş. Erkek üyeler ise t-shirt, kot pantalon, şort mayo ve spor ayakkabıları tercih etmişler.

Babalar Günü'nün yaklaştığı şu günlerde ise parfüm, cüzdan, saat ve bir süre önce gerçekleştirdikleri çakı kampanyası en çok sipariş aldıkları ürün grupları olmuş.

Kısacası görünen o ki, Türk internet kullanıcıları üyelerine özel indirim sunan bu alışveriş modelini sevmişler. Şu anda pazarda sadece iki şirket, Limango ve Markafoni, olmasına karşılık gün geçtikçe öğrenilen ve alışılan bu e-ticaret sisteminin ülkemiz online ekonomisine katkısı da bence oldukça katma değerli.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.