BulUcak.com Yenilendi, Ucuz Uçak Bileti Bulmak Kolaylaştı
Araçlar

BulUcak.com Yenilendi, Ucuz Uçak Bileti Bulmak Kolaylaştı

bulucak_logoUcuz uçak bileti bulmak isteyenler için anlık fiyat karşılaştırma imkanı sunan BulUcak.com geçtiğimiz günlerde yenilenen arayüzleri ile bu alandaki açığı daha başarılı olarak değerlendirmeye başladı. Inveon'un sahibi olduğu BulUcak.com'u Mart 2007'de, servisin ilk zamanlarında, incelemiştik. Geçen zaman içinde çeşitli işbirlikleri ile turizm şirketlerine de özel olarak hizmet sunmaya başlamış olan şirket gerçekleştirdiği bir dizi yenileme çalışmasıyla BulUcak.com'a tekrar dikkat çekmeyi başardı.

Premium hizmetler adı altında turizm acentaları, tatil portalları ve havayolu şirketlerine özel veri sağlayan servisin otel aramaları için de Booking.com ile bir işbirliğinde olduğunu öğrendik. Yurt içi uçak bileti aramalarında seçilen şehre göre Booking.com'daki ilgili sayfalara otel listeleri için yönlendirme yapan servis, şu an için API bazında bir entegrasyon gerçekleştirmeyecekmiş.

Inveon'un sahip olduğu dikey arama motoru teknolojisini kullanan BulUcak.com, önceleri yurt dışı uçak biletleri için ise Kayak.com ile entegrasyonlu çalışıyordu. Sözünü ettiğimiz değişimle birlikte algoritmasında da yeniliğe giden servis, şu anda yurt dışı uçak biletleri için sorgu gerçekleştirmiyor ancak bir süre sonra kendi algoritmaları ile yurt dışı biletler için hizmet sunmaya başlayacaklarmış. Inveon'dan öğrendiğim kadarıyla bu operasyonun devamında Avrupa'ya açılma planları da bulunuyormuş.

Turizm içeriği başta olmak üzere, özellikle otel ve uçak bileti karşılaştırma konularında ülkemizde halen bir açık olduğunu düşündüğüm için BulUcak.com'un gelişiminden oldukça memnun oldum. Yeri gelmişken belirtmek isterim, bu açık alanı global şirketler de görmüş olacaklar ki, otel arama konusunda önce Almanya merkezli HRS ardından Booking.com ülkemize özel operasyonlarını kısa süre önce başlattılar.

Türk Hava Yolları web sitesindeki "otel rezervasyon" özelliğinin altyapısını sağlayan HRS'in yanı sıra Booking.com'un da işbirlikleri arayışında olduğunu biliyoruz. Henüz Booking.com'dan detaylı bilgi alma fırsatım olmadı ama HRS'in özellikle tatil içeriği sunan sitelerle entegre olarak çalışmayı istediğini biliyorum.

Uzun lafın kısası, yeni arayüzlerini ve performasını oldukça başarılı bulduğum BulUcak.com'u hazır yaz dönemine girmişken yurt içi uçak bileti ihtiyaçlarınız için denemenizi tavsiye ederim.

Yorumlar (11)
 1. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

  Webrazzi blog'u, inveon mu yaptı ?

  1. Hayır, Webrazzi'yle Inveon'un bir ilişkisi yoktur.

   Webrazzi hakkında detaylı bilgi için Hakkımızda sayfamıza bakabilirsiniz.

   1. Umut Yurtseven Umut Yurtseven
   2. Inveon'la iş birliği Blograzzide yapıldı.

    Webrazzi'de her hangi bir ortak çalışma bulunmamakta.

 2. Webrazzi blog’u her kim yapmışssa iyi yapmış, emeği geçenlere teşk. ederim..

  Başarılar...

 3. Arda Bakan Arda Bakan

  Yurt içi uçak bileti için ucacak.com adresini de denemenizi öneririm. Ucacak.com mobil telefonlara özel arayüzü, Iphone arayüzü ve iGoogle widget'ı ile alternatif arama seçenekleri sunuyor. Ayrıca sitede havayolu şirketlerinin kampanyaları ve turizm sektöründen haberler de bulunuyor. Dilerseniz kendi web sitenize ya da intranetinize de ucacak.com arama kutusunu kolayca yerleştirebilirsiniz.

 4. INVEONU TEBRIK EDIYORUM BEN DE BU GIRISIMINDEN DOLAYI. DAHA ONCE BUTUN BU SIRKETLERIN UCUSLARINI BIRARADA TOPLAMAK KIMSEYE NASIP OLMAMISTI.

 5. Bulucak.com gerçekten güzel bir servis fakat yurt dışı seferlerde hizmet sunmaması -yada sunmaya başlamadan yenilenmesi- büyük bir eksiklik bana göre.

 6. Bu güzel tabi ama bütün iller yok.

  @CAGLAR seyahatix.com dan haberin yok galiba.

 7. Yazı ve bu konunun gündeme getirilmesinden dolayı kendi adıma teşekkür ederim.

  Benim burada kaçırdığım bir nokta, bulucak.com, seyahatix.com, ucacak.com siteleri kendilerini besin zincirinde nasıl konumlandırıyorlar? Başka bir deyişle, bu firmalar "reklam firmaları mı?", "referal tarzı gönderdikleri müşteri başına para alan firmalar mı?" yoksa halka hizmet için mi bu çalışmayı yapıyorlar. Bulucak.com'un Servislerimiz kısmı var ama gerçekci olalım, ben acenta sahibi olarak bu siteyi kullanıp, en ucuz bileti bulduktan sonra girip satın alabilirim, (yada alamam mı?) peki bu firmanın bundan ne karı olur? SSS kısmını da inceledim ama orada da çok bilgi alamadım.

  Bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum.

  Teşekkürler

 8. bırkere kullandım guzel :)