sony-android-walkman-xseries1Android dünyasında gelen haberler bu sene iyiden iyiye hızlandı. Google I/O konferansında konuşan Google Mobil Platformlar yöneticisi Andy Rubin, bu yıl içinde 18 Android işletim sistemli cep telefonunun piyasaya çıkacağını söyledi. Tabi Android'i başka cihazlarda da kullanma planları yapan bir çok şirket var. Yıl sonuna kadar Android işletim sistemli netbook çıkartacağını açıklayan Acer bunlardan biri, Asus'unda yine Androidli netbook konusunda çalıştığı biliniyor. Japonya kaynaklı Nikkon'da çıkan habere göre Sony'de Android işletim sistemini kullanmayı planlayanlardan bir tanesi.

1980'li ve 90'lı yıllarda walkman satışlarıyla  elektronik devi haline gelen Sony, iPod yüzünden kişisel müzik aletleri piyasasındaki yerini kaybetmişti. Son yıllarda Erickson ile yaptığı ortaklıkla birlikte walkman telefonlar üzerine çalışan şirket bir türlü istediği başarıyı elde edemedi.

Sony, Apple'ın iPod ve iPod Touch'taki güçlü tarafının aslında cihazın üzerinde çalışan yazılım olduğunu geçte olsa  farketmiş olacak ki Android gibi güçlü bir işletim sistemi üzerine çalışmaya başlamış. Söylentilerin gerçekliği konusunda şimdilik kesin bir bilgi olmasa da yeni bir walkman modelinde Android kullanılmaması içinde her hangi bir sebep yok.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.