Turkcell’den gnçtrkcll üyelerine ücretsiz müzik
Arama
Eğlence

Turkcell’den gnçtrkcll üyelerine ücretsiz müzik

gnctrkcll_muzikGenç Turkcell (gnçtrkcll) üyeleri için Turcell’in sunduğu yeni müzik servisi geçen hafta içinde sessiz sedasız yayına girmiş. gnctrkcll.turkcell.com.tr/muzik üzerinden yayın yapan servis, üyelerine Türkçe ve yabancı şarkıları ücretsiz dinleme imkanı tanıyor.

Efabrika tarafından altyapısı hazırlanan servis için Turkcell MÜYAP dışında yabancı yapım şirketleriyle de anlaşmış. Aldığımız özel bir bilgiye göre yurtdışından disklerle gelmesi beklenen yabancı müzikler önümüzdeki hafta içinde sisteme girilmiş olacakmış.

Genç Turkcell Müzik servisini gnçtrkcll üyeleri dışındaki kullanıcılar görüntüleyebiliyor ancak müzik dinleme aşamasında sadece telif hakları dışında kalan 29 saniyelik bölümü dinleyebiliyorlar. Yani, Turkcell üyesi olmanız pek yeterli olmuyor kesinlikle Genç Turkcell’li olmak gerekiyor.

Servisi genel olarak incelediğimizde dinleme kalitesinin yüksek olduğu ve kesinti yaşanmadığı dikkatimizi çekti. Bunun dışında liste oluşturma ve komünite özelliklerini de başarılı bulduğumuzu söyleyebilirim.

gnctrkcll_muzik1

gnçtrkcll müzik ile bir kez daha müzik endüstrisinin geleceği ve ihtiyaç olunan esnek lisanslama modellerini düşünür olduk. MÜYAP son zamanlarda artık paket olarak sunmaya başladığı “streaming” lisanslama seçeneğinin biraz daha şekillenmesi ile bu alanda çok farklı örnekleri görmeye başlayacağımızı tahmin ediyorum.

gnçtrkcll üyesi Webrazzi okuyucuları servisi denedikten sonra görüşlerini paylaşırlarsa memnun olurum. Ayrıca böyle bir imkanın tadını çıkartın derim, şayet İşTcell’li olarak ben kendisinden faydalanamıyorum.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (20)
 1. Misafir dedi ki:

  Kullanıcı adım onay bekliyor, Turkcell devlet dairesi mantığıyla çalışıyor galiba

 2. uygun dedi ki:

  Buradan kısa vadede büyük bir grubun, orta vadede ise bir kaç firmanın bu işe gireceğin tiosunu vereyim… yakında özellikle yabancı müzikte büyük çıkışlar olacak. Ek not: internetten en fazla satın alınan ve dinlenen müzik classic, jazz, rock şeklinde gidiyor (türkiye için)

 3. sanem dedi ki:

  neden indiremiyoruz şarkılar güzel ama süreleri çok az birazcık uzatabilir misiniz

 4. Rs’den müzik indirme olayından sonra bu tür servislere kim neden talep gösteriyor? Bununla ilgili herhangi bir veri var mı acaba Arda?

  1. Arda Kutsal dedi ki:

   Tam olarak anlayamadım demek istediğini. Biraz açabilir misin?

 5. melike dedi ki:

  ya gnçtrkcll nin bu sitesine üye olmak ücretlimi??

 6. papatya dedi ki:

  hayır değil ben üye oldum süper şifrenle giriş yapıyorsun.ama kontör gidiyor ws bişişelr oluyor yani..ben ttnet müizkden indiriyorum vce gayet de rahatım.last fm gibi bir portal varken sadce dinleyerek ve playlist oluşturma mantığında gnc play çok eksik bir çok yönden.ttnet müizkde ise hem legal yoldan indirebiyorsun hemde henüz yayınlanmamış albümleri indirebiliyorsun.gibi gibi farklar var bilginize…

  1. zeynep dedi ki:

   kaç kontör gidyor ve ne oluyor söylemyebilir misin?

 7. paprazziey dedi ki:

  ben gnçtrkcll liyim ve gnçtrkcll e geçerken ücret ödemedim uzun zamandır gnçtrkcll liyim ve memnunum. gnçplay çok iyi birşey ses kalitesi çok iyi ama gnçtrkcll abonesi olmak şart yoksa sadece 30 saniyelik bir bölümü dinleyebiliyorsunuz. şimdi arkadaşlarımdan gnçtrkcll e geçenler var. ücretsiz geçiyorlar. eğer turkcell liysizseniz ve 25 yaşın altındaysınız bu servise geçin.

 8. seda dedi ki:

  Evet güzel bir portal ama ben de papatyaya katılıyorum.Gnc’de ii bende kullanıyorum ama indiremiyor olmak ne bilimm.bu yüzden ttnet müizk diyorum bende.

 9. kemal dedi ki:

  gnc play ii olmuş ama daha çok yol alması gerek.ttnet müzik üyeliğinde daha fazla müzik var ve indirip dinleyebiliyoruz.

 10. semra dedi ki:

  hem ttnet müzikte daha çok şarkı var

 11. esra dedi ki:

  gnc play konusunda küçük bi inceleme yaptımama çeşitlilik adına ttnet müzik üyeliğinden vazgememem gerektiğini anladım.

 12. kekik suyu dedi ki:

  bende ttnet müzikin abonesiyim. ttnet müziki tek geçerim

 13. canım dedi ki:

  ya bu genç player benim hoşuma gitmedi beklentilerimi karşılamadı.ben ttnet müzik kullanıcısıyım çok parça var indirebiliyorumda çok ii geliyo :):)

 14. vedat dedi ki:

  ttnet müzik bence hiç ii olmamış güzelde değil.

 15. can dedi ki:

  bencede ttnet muzik iyi olmamis

 16. kader dedi ki:

  ben ttnet müzik kullanıcısıyım ve gayet memnunum diyebilirim.zevkler ve renkler tartışılmaz arkadaşlar.

 17. gül dedi ki:

  ii iş yapmış olabilirler ama ttnet te çalışan abiler çok daha ii iş çıkardıkları için üstlerine yok…

Bir Yorum Yazın