Turkcell'den gnçtrkcll üyelerine ücretsiz müzik

Turkcell'den gnçtrkcll üyelerine ücretsiz müzik

gnctrkcll_muzikGenç Turkcell (gnçtrkcll) üyeleri için Turcell'in sunduğu yeni müzik servisi geçen hafta içinde sessiz sedasız yayına girmiş. gnctrkcll.turkcell.com.tr/muzik üzerinden yayın yapan servis, üyelerine Türkçe ve yabancı şarkıları ücretsiz dinleme imkanı tanıyor.

Efabrika tarafından altyapısı hazırlanan servis için Turkcell MÜYAP dışında yabancı yapım şirketleriyle de anlaşmış. Aldığımız özel bir bilgiye göre yurtdışından disklerle gelmesi beklenen yabancı müzikler önümüzdeki hafta içinde sisteme girilmiş olacakmış.

Genç Turkcell Müzik servisini gnçtrkcll üyeleri dışındaki kullanıcılar görüntüleyebiliyor ancak müzik dinleme aşamasında sadece telif hakları dışında kalan 29 saniyelik bölümü dinleyebiliyorlar. Yani, Turkcell üyesi olmanız pek yeterli olmuyor kesinlikle Genç Turkcell'li olmak gerekiyor.

Servisi genel olarak incelediğimizde dinleme kalitesinin yüksek olduğu ve kesinti yaşanmadığı dikkatimizi çekti. Bunun dışında liste oluşturma ve komünite özelliklerini de başarılı bulduğumuzu söyleyebilirim.

gnctrkcll_muzik1

gnçtrkcll müzik ile bir kez daha müzik endüstrisinin geleceği ve ihtiyaç olunan esnek lisanslama modellerini düşünür olduk. MÜYAP son zamanlarda artık paket olarak sunmaya başladığı "streaming" lisanslama seçeneğinin biraz daha şekillenmesi ile bu alanda çok farklı örnekleri görmeye başlayacağımızı tahmin ediyorum.

gnçtrkcll üyesi Webrazzi okuyucuları servisi denedikten sonra görüşlerini paylaşırlarsa memnun olurum. Ayrıca böyle bir imkanın tadını çıkartın derim, şayet İşTcell'li olarak ben kendisinden faydalanamıyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.