Kurtlar Vadisi internete el attı
Haber Servisleri

Kurtlar Vadisi internete el attı

yazetelogoHiç aklıma gelmezdi günün birinde Kurtlar Vadisi ile ilgili bir yazıyı Webrazzi'ye yazacağım ama o gün de geldi. Kurtlar Vadisi internete el attı! Ülkemizin popüler televizyon dizisi Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar karakterini canlandıran oyuncusu Necati Şaşmaz bir haber sitesi açtı. Yazete isimli sitede günlük haberlerin yanında Necati Şaşmaz ile birlikte farklı oyuncu, senarist ve sanatçıların da yazıları yer alıyor.

Televizyonun reyting rekorları kıran dizisinin ciddi sayıda fanatiklerinin olduğunu biliyoruz, mesela ben! Dizinin resmi web sitesinin, özellikle forum bölümlerinin gördüğü ilgi Yazete'nin internetteki popülaritesinin garantisi olacaktır diye tahmin ediyorum.

"Gazete Yazar, Yazete Okunur" sloganıyla çıkış yapan sitenin içerik anlamında gördüğüm kadarıyla temiz bir yol izlediğini söyleyebilirim.

Konuyla ilgili söylenecek çok fazla söz yok aslında. Necati Şaşmaz'ın internete giriş yapmasını entresan ama bir o kadar da akıllıca buluyorum. Bu ilk internet girişimi olan Yazete'nin de gazete siteleri arasında kısa sürede kendisine önemli yer edineceğini tahmin ediyorum.

Yorumlar (17)
 1. her ne kadar Kurtla Vadisi'ni sevmesem bile iyi akıl etmişler demekten başka bir de siteye RSS eklemeyi düşünebilirlerse bence başarılı bir çalışmayla benim gibi bu diziyi sevmeyen adamları bile ikna edebilirler :)

 2. Berkan Berkan

  Aslında resmi sitelerinde görmüştüm yazeteyi. Pana film ve Necati Şaşmaz gerçekten doğru kararlar veriyorlar.

  1. Yazete ekibi değil onlar, yazete ve panafilm kullanıcıları :)

 3. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

  Bence sadece kurtlar vadisinin verdiği bir gazla bir yerlere gelebilir. (gelirse..)

  Çünkü yazetecom sitesi kesinlikle arama motoru uyumlu bir alt yapıya sahip değil. Çok zayıf ve daha üzerinde çok çalışılması gereken bir site gibi göründü bana.

 4. Muhammet Ünal Muhammet Ünal

  Diğer çok hit alan gazeteler hurriyet milliyet gibi bu sitede şimdiden işi öğrenmiş güzel kadın ve buna benzer sayfa gösterimi yapacak resimleri koymuşlar hit alacaklarından eminim :)

 5. yazetehaber.com ile mahkemelik oluyorlar :-) http://getir.net/rnb

 6. kurtlarvadisi.com da soldaki haberin çoğunluğu artık yazete.com dan linkler veriyolar "Kurtlar Vadisi'ndeki “Ömer Baba” rolüyle gönüllerde taht kuran Emin Olcay'la keyifli bir röportaj… devamı" gibi ee bu şekilde tutucak tabi

 7. Çakma Blog Çakma Blog

  Site tasarım olarka milliyet gazetesinin sitesinin %85 kopyası. Haberleri ise %100 aynı. Sadece isim değişik. Ne gerek var o zaman başka bir siteye.

  Dikkat ettimde bir dönem diziye ara verilince yazarı atılmış diziden. Anlaşılan dizi birilerinin zoruna gitti. Kaç senedir diziyi Raci Şaşmaz yazıyordu şimdi neden kovuldu anlamadım. Ama gidince senaryoda çok büyük değişiklikler ortaya çıktığı aşikar.

 8. Haklısın bencede ASP.NET ile yapmalılardı :)

 9. Ahme Yildirim Ahme Yildirim

  Var olmayan karakterlerin yazar olarak karsimiza cikmasi, nasil kurtlar vadisinin hayal ürünü oldugu dogru ise, bu yazilarinda hayal ürünü oldugu anlamina gelmektedir. Bu karakterlerin arkasindaki oyuncularin bir takim yazilari kaleme almalari ne kadar anlamli? Sonuc itibariyle bu oyunlari biz kurlar vadisindeki karakterleri ile tanidik. Simdi yazar olarak karsimiza cikmalari bana hic anlamli ve inandiriri gelmiyor. Bu sadece kurtlar vadisinden elde edilen ivme ile para kazanmak icin baska bir teknenin olusturulmasidir!

 10. Egitisim Kariyer Enstitusu Egitisim Kariyer Enstitusu

  Yakında sosyal medyada da görürüz sanırım onları. FF de twitter da sertab'tan sonra bir furya başlar.

 11. abi beklenir bu kurtlardan vallahi yakında internette de yayın günleri canlı izletirler :D

 12. O kadar gerekli birşey olmassada yine de kötü birşey yaptıklarını düşünmüyorum. Ancak ben koyu bir şekilde dizinin fanatiği olsamda daha yazete 'ye 1-2 kere girmişimdir(O da ne yapmışlar diye merakımdan:)).

  Hayırlısı olsun diyelim dizi devam etsinde:)

 13. Mustafa Mustafa

  abi necati şaşmaz çok akıllı hamle yaptı bence.. bu siteyi bu kadar kişiye duyurmak için reklama deli paralar harcaması lazımdı, fakat dizi den faydalandı.. siteye gelirsek, sanırım seo ön planda url ler öyle olmasada amaç çok hızlı açılan sayfalar, yoğun hitte bile sitenin çok hızlı olması.. ee böyle siteyi google da sever okuyucu da ;)

 14. bi necati şaşmaz çok akıllı hamle yaptı bence.. bu siteyi bu kadar kişiye duyurmak için reklama deli paralar harcaması lazımdı, fakat dizi den faydalandı.. siteye gelirsek, sanırım seo ön planda url ler öyle olmasada amaç çok hızlı açılan sayfalar, yoğun hitte bile sitenin çok hızlı olması.. ee böyle siteyi google da sever okuyucu da

 15. Webkoliq Webkoliq

  Yakında sosyal medyada da görürüz sanırım onları. FF de twitter da sertab’tan sonra bir furya başlar.