eBay StumbleUpon'u serbest bıraktı!

stumbleuponeBay Mayıs 2007'de popüler web sitesi keşif servisi (nasıl anlatılabilir ki?) StumbleUpon'u $75 milyon karşılığında satın almıştı. Hatta bu satın alma haberi Webrazzi'nin tarihindeki en kısa yazısı olmuştu. :)

eBay bir süredir StumbleUpon'u tekrar satmaya çalışıyordu ancak başarılı olamıyordu. TechCrunch'ın son dakika olarak paylaştığı habere göre eBay şirketi serbest bırakmış ve tekrar kurucularının ve yatırımcılarının yönetimine vermiş.

StumbleUpon'un bu serbestliği ile yeni yatırımcıları Sherpalo Ventures, Accel Partners ve August Capital olmuş.

Şirketin resmi blogunda yayınladığı açıklama da bu gelişmeyi doğruluyor.

Diğer taraftan StumbleUpon'un TechCrunch'da yayınlanan basın bültenini okurken dikkatimi çekti. Aylık 7.5 milyondan fazla kullanıcısı olan ve 425 milyon tavsiye yapılan servisi 20.000 reklamveren kullanıyormuş. 20 bin reklamveren! Türkiye'de toplam kaç reklamveren var dersiniz?

Konuyu dağıtmayalım. Benim bugüne kadar hatırladığım böyle bir satın alma ve sonra serbest bırakma olayı gerçekleşmemişti. Sanıyorum ki ilk oldu. StumbleUpon acaba gerçekten eBay gibi kurumsal bir yapı içine girdiği için mi gerilemeye başlamıştı yoksa servisin ömrü mü dolmuştu bunu bugünden sonra hep birlikte takip edip görüyor olacağız...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.