StumbleUpon artık eBay’in
Arama
Genel

StumbleUpon artık eBay’in

Yaklaşık 1 ay önce eBay‘in StumbleUpon‘u satın alacağı ile ilgili bir yazı yazmıştım. Şirketten açıklama biraz önce geldi ve StumbleUpon‘un eBay tarafından $75 milyon nakit ücrete satın alındığı doğrulandı.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Hadi hayırlı olsun.. Bol reklam gelir artık bir şekilde..

 2. a dedi ki:

  herkesler! ne kadar ücret ödeyerek aldıysa veya sattıysa açıklamışlar, bizde neden böyle değil anlamakta güçlük çekiyor olsamda bircıkta olsa anlayabiliyorum sanırım bizdeki şirketlerin kurumsallaşamamasından kaynaklanıyor olabilir.

  ve bu arada da dikkatimi çeken, “zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış” misali; youtube ucuza kapatmış StumbleUpon’u 🙂 http://www.alexa.com/data/details/traffic_details?site0=www.last.fm/&site1=http://www.stumbleupon.com&site2=&site3=&site4=&y=r&z=1&h=300&w=610&range=6m&size=Medium&url=http://www.last.fm/

 3. buletn arslan dedi ki:

  Burdaki satınalmaların çoğunun altında risk sermayesi var. Sermayedar başka bir sermayedara çok yüksek karla elindeki girişimleri pazarlıyor. Devamlı haberleri okuduğumuz yüksek miktarlarda satınalmaların Türkiyede olabilmesi için Risk Sermayesi, Girişim Sermayesi şirketlerimizin sayısının artması gerekiyor. Birisi fikir üretecek, diğeri fikre karşı risk alıp para yatıracak, daha sonra riske karşı para yatıranda daha fazla kazanmak için elindeki girişmleri büyüklere pazarlayacak….

  Türkiyede bu olmaz mı, belki olur, belkide oluyordur….

 4. önder dedi ki:

  evet bu konuda haklısın katetmemiz gereken çok yol var ama yavaş yavaş ülkemizdede bunlar olmaya başlayacak eminim buna bizimde adından söz ettirecek böyle web servisleri olacaktır.

 5. Sunset dedi ki:

  Amerikan internet sirketlerinin cogu (Google, eBay, vs.) borsada islem goruyor. Yani, halka acik sirketler. Yani, satin alimla ilgili tum bilgileri aciklamak zorundalar. Halka acik olmayan bir sirketin, bir satin alim fiyatini aciklamasinin sadece dort nedeni olabilir:
  1) Yeni yatirimci cekmek, 2) Halka acilma plani, 3) Sirketi satma plani, 4) Anlamsiz gosteris

  Ticaret, (potansiyel) rakiplerin merakini tatmin etme sanati degildir.

Bir Yorum Yazın