Teknoloji

CrunchPad Hazır Gibi

  • TechCrunch'ın web tableti CrunchPad'in resimleri internete sızdı. Resimlerin teknoloji bloglarında görünmesinin hemen ardından Crunchgear'da daha detaylı resimler yayınlandı.

TechCrunch'ın web tableti CrunchPad'in resimleri internete sızdı. Resimlerin teknoloji bloglarında görünmesinin hemen ardından Crunchgear'da daha detaylı resimler yayınlandı. En son gördüğümüz prototipe nazaran çok daha ince ve şık olan ürünün paketlerine de özenildiği resimlerden belli oluyor. Önümüzdeki hafta detaylı bir yazıyla ve videoyla, tanıtımı yapılacağı söylenen ürün, 12 inç dokunmatik ekranı ve sanal klavyesiyle sadece internet kullanımı için geliştirildi. $300 civarı bir fiyatla satılacak CrunchPad'in çıkış tarihi daha açıklanmadı.

CrunchPad'in kullanacağı yazılım Singapur merkezli Fusion Garage tarafından geliştirilmiş. Endüstriyel tasarım için ise Dynacept ile çalışılmış. Intel Atom işlemcisi kullanan CrunchPad'in teknik detayları hakkında yeni bir açıklama yapılmadı.

CrunchPad'in tanıtımı yapıldığında detaylıca inceleriz, şimdilik resimlere bakmakla yetinmek zorundayız  :( Kesin olmasada daha önce açıklanan detayları, Ocak ayında Webrazzi'de yazdığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

crunchtablet-1 crunchtablet-2 crunchtablet-3 crunchtablet-41

crunchtablet-5 crunchtablet-6 crunchtablet-7 crunchtablet-8

Yorumlar (3)
  1. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

    Sevgili Ali, teknik detay konusunda sanırım bir bilgi yok fakat mouse kullanımı var mı senin bir öngörün var mı bu konuda?

    1. mouse kullanımının söz konusu olacağını zannetmiyorum. Zaten parmak ile kontrol varken mouse kullanmak mantıklı olmayacaktır.

  2. Can Erdoğan Can Erdoğan

    Açıkcası beklediğimden daha kötü gibi geliyor. Tabi dokunmatik ekran kalitesi nasıl olacak ayrıca kullanım kolaylığı olarak ne durumda bunlar hakkında çok bilgimiz olmadığından resimlerden çıkarabildiğimiz kadar. Fakat sanal klavyesi pek hoşume gitmedi. Açıkcası 12" lik bir ekranda daha kolay kullanımlı ve hızlı yazmayıda düşünmeleri gerekirdi diye düşünüyorum. Ayrıca dik tutmak amacıyla resimde olan desteğinde kullanışlı olduğu düşüncesinde değilim.