Wakoopa'nın verimliliğe katkısı

wakoopa

Bilgi kirliliğinden kurtulmak, yazılım ve web teknolojisini daha verimli kullanabilmek için bir an önce çeşitli çabalar içine girmek gerekiyor. Bu süreçte istatistik biliminden ve kullanıcı deneyimlerinden yararlanmalıyız.

-Kadınlar Photoshop'ta erkeklerden 2 kat daha fazla zaman geçiriyor. -Kullanıcıların Firefox'ta geçirdiği süre Internet Explorer'da geçirdiği sürenin 8 katı. -Ortalama bir bilgisayar kullanıcısı yaklaşık olarak 54 adet yazılım kullanıyor. -Bilgisayar ile birlikte gerçekleştirilen ikinci büyük aktivite "İletişim". -Bilgisayar oyunları en çok Pazar Günleri, en az da Salı Günleri oynanıyor.

Yukarıdaki bilgilere yazılım, oyunlar ve web uygulamaları odaklı bir sosyal ağ olan Wakoopa sayesinde ulaştım.

Wakoopa; binlerce yazılım, uygulama ve oyun arasından kendi ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek olanları tespit edebilmemizi sağlayan - yenilerini keşfetmemizi kolaylaştıran -  kendi tecrübemize ve çevremizdeki kullanıcı tecrübesine paralel öneriler sunan bir servis.

Masaüstüne yüklenen küçük bir takip aracı sayesinde yazılım, web servisi ve oyun kullanımlarını kayıt altına alarak kullanıcılara detaylı bilgiler sunuyor. Çeşitli kategoriler altında sıralanabilen deneyimler sayesinde de bir çok konuda kullanıcılara bilgi sunmuş oluyor. (Mesela iletişim araçları  "Windows Live Messenger, Skype, Yahoo! Messenger, mIRC, Digspy, Pidgin ve Google Talk" olarak  sıralanmış. Wakoopa kullanan kullanıcılar sayesinde Pidgin'i öğrenmiş oldum.)

Wakoopa 2007 yılının ortalarından itibaren geliştirilmeye başlayan bir uygulama olmuş olsa da, içeriğin hacminin istikrarlı artışı sayesinde daha yeni yeni kendini buluyor ve kullanım hacmi Alexa kadar büyüdüğü takdirde bizlere daha harika istatistikler sunacak.

Bundan sonraki dönemlerde önemleri gittikçe artacak olan bu inovatif sosyal ölçümleme/değerlendirme araçlarını daha dikkatli takip etmenizi tavsiye ederim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.