Apple'dan Tablet-Netbook melezi mi geliyor?
Teknoloji

Apple'dan Tablet-Netbook melezi mi geliyor?

apple-netbook-tabletAsya'lı teknoloji sitelerinden, Apple'ın yaz aylarında satışa çıkarmak için hazırlandığı gizli-saklı projesine dair haberler geliyor. Birkaç ay önce model numarası farklı  iPhone resimlerinin bloglarda dolaşması ile yaz aylarında iPhone'un yeni versiyonu çıkacağı spekülasyonlarına sebep oldu. Bu resimlerin arkasından, Çince yayın yapan Commercial Times'tan gelen haberler ise Apple'ın dokunmatik ekranlı bir netbook üzerine çalıştığını iddia ediyor.

İddianın dayanak noktası dokunmatik ekran üreticisi Tayvan'lı Wintek şirketinin Apple'a büyük miktarlarda dokunmatik panel sağlaması. Wintek Apple'ın dokunmatik ekranlarla ne yapacağını bilmediğini açıklarken Commercial Times, dokunmatik ekranlı netbookları Quanta Computer tarafından üretileceği iddiasında bulunuyor.

Apple geniş ekranlı iPod Touch yerine tablet-netbook arası bir melez yaratması pazarda farklılık yaratacaktır. Buna karşılık dokunmatik ekranlı netbook olarak çıkacak ürünün fiyatı netbook fiyat aralığının üzerinde olması muhtemel.  Sonuçta kullanıcı düşük sistemli bir tablet pc için yüksek fiyatlar ödemek istemeyeceklerdir.  Tabi ki Apple fanları ürün piyasaya çıktığında fiyat ayırt etmeksizin mağazaların önünde sabahlayacaklardır.

Resim kaynağı: Gizmodo

Yorumlar (5)
 1. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  Olası bir boşluğu kapatmış olur Apple bu sayede, zira iphone çok kullanışlı fakat çoğu zaman ekran boyutu yetersiz olabiliyor.

 2. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Ali Altuğ, ürünün ismi konusunda herhangi bir söylenti var mı peki?

  1. ürünün olduğu konusunda bile bir bilgi yok, sadece spekülasyonlar geziniyor ortalıkta.

   1. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

    Eyvallah.

 3. Can Erdoğan Can Erdoğan

  iPhone'dan daha geniş ekranlı ve içerisinde işletim sistemi barındıran dokunmatik ekranlı bir ürünün fazlasıyla tutacağını düşünüyorm. Tabi maliyet olarak yüksek olacaktır. Ancak çoğu mobil çalışan kişi için oldukça ideal olacaktır. Tabi bu cihaza olmazsa olmazlardan 3G kesinlikle eklenmeli.

  Fiyatın iphone'a oranla çok yüksek olmaması durumunda satışının oldukça yüksek olabileceği düşüncesindeyim.