apple-netbook-tabletAsya'lı teknoloji sitelerinden, Apple'ın yaz aylarında satışa çıkarmak için hazırlandığı gizli-saklı projesine dair haberler geliyor. Birkaç ay önce model numarası farklı  iPhone resimlerinin bloglarda dolaşması ile yaz aylarında iPhone'un yeni versiyonu çıkacağı spekülasyonlarına sebep oldu. Bu resimlerin arkasından, Çince yayın yapan Commercial Times'tan gelen haberler ise Apple'ın dokunmatik ekranlı bir netbook üzerine çalıştığını iddia ediyor.

İddianın dayanak noktası dokunmatik ekran üreticisi Tayvan'lı Wintek şirketinin Apple'a büyük miktarlarda dokunmatik panel sağlaması. Wintek Apple'ın dokunmatik ekranlarla ne yapacağını bilmediğini açıklarken Commercial Times, dokunmatik ekranlı netbookları Quanta Computer tarafından üretileceği iddiasında bulunuyor.

Apple geniş ekranlı iPod Touch yerine tablet-netbook arası bir melez yaratması pazarda farklılık yaratacaktır. Buna karşılık dokunmatik ekranlı netbook olarak çıkacak ürünün fiyatı netbook fiyat aralığının üzerinde olması muhtemel.  Sonuçta kullanıcı düşük sistemli bir tablet pc için yüksek fiyatlar ödemek istemeyeceklerdir.  Tabi ki Apple fanları ürün piyasaya çıktığında fiyat ayırt etmeksizin mağazaların önünde sabahlayacaklardır.

Resim kaynağı: Gizmodo

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.