StudentSN ülke müdürü olarak Sinan Ata'yla anlaştı

StudentSN ülke müdürü olarak Sinan Ata'yla anlaştı

Aralık 2008'de $500.000 yatırım aldığını açıkladığımız StudentSN yatırım sonrasında Türkiye pazarına yoğun olarak odaklanma kararı almış. Türkiye operasyonu kapsamında bir ülke müdürü arayışında olan şirket BirTabak.com isimli girişimini Webrazzi'de tanıttığımız Sinan Ata ile anlaşmış.

Kurguladığı gelir modeliyle farklılık yaratan StudentSN, üyelerine sadece bir sosyal iletişim platformu sunmanın ötesine geçmeyi hedefliyor. Bu kapsamda mikro ödeme çözümlerini Türkiye içinde çeşitli iş ortaklıklarıyla paylaşmayı planlayan şirket, hem sundukları ürün gamını genişletmek hem de çözümü yerelleştirmek için stratejisini oluşturmuş.

Bahsettiğimiz stratejiyi Türkiye içinde yönetecek olan Sinan Ata'nın başarılı olacağına ve Avrupa'lı melek yatırımcıların da desteklediği StudentSN'de değer yaratacağına inanıyoruz.

studentsn_sinan_ibrahim

StudentSN.com CEO'su İbrahim Tarlığ'ın konu ile ilgili açıklaması şöyle:

"Aldığımız ilk round yatırımdan sonra kullanıcı kitlemizin en yoğun olduğu ülke olan Türkiye'de büyümeyi ve Avrupalı diğer yatırımcıların ilgisini studentSN'e ve Türkiye'ye çekmeyi hedefliyoruz. Hali hazırda Türkiye pazarında bulunan Facebook ve benzeri ürünlerin yanında mikro ödeme çözümleriyle, çekirdekten büyüyen ve kendi gelir modelini yaratabilen bir ürünün Türkiye için önümüzdeki yıllarda çok değerli olabileceğine inanıyoruz. Yaratmak istediğimiz sosyal ticaret çözümünün geniş kapsamlı olarak ilk kez modelleneceği ülke olacak olan Türkiye'nin; dünyada tamamen yerelleşeceğimiz diğer ülke pazarlarına rol model olabileceğini öngörebiliyoruz. Bu süreçte ülke müdürümüz olacak olan Sinan Ata'nın enerjisi ve vizyonu bizim için çok değerli, ekibimizde yer alması bizler için mutluluk verici."

Webrazzi olarak çok sevdiğimiz, azmini ve çalışmalarını takdir ettiğimiz Sinan Ata'yı tebrik ediyor ve üstlendiği görevde kendisine ve şirketine başarılar diliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.