Yemek tariflerini değere dönüştüren sosyal ağ: Birtabak.com

Yemek tariflerini değere dönüştüren sosyal ağ: Birtabak.com

Birtabak.com, yemek tarifleri üzerine kurgulanan bir sosyal ağ projesi. Kullanıcılarının ekledikleri yemek tarifleriyle sosyalleşmesine olanak sağlıyor. Beğendikleri aşçıları takip edebilen kullanıcılar ve tabii ki kendi kitlesini oluşturmak isteyen aşçılar için ideal bir yer.

Yemeklerin ve hazırlama süreçlerinin de fotoğraflarla tanıtılması siteye görsellik katıyor. Resimli tarif ekleme editörü sayesinde yemeğin hazırlanma sürecini kolaylaştırması sağlanmış. Önümüzdeki dönemdeki beta versyionda da yeni özellikler eklenmeye devam edecekmiş.

Projenin yöneticisi Sinan Ata, Birtabak projesi için şunları söyledi:

"2008 ortasında aldığımız radikal bir karardı. İstanbulDijital olarak piyasa işlerimizi durdurup tamamen sosyal medya'ya yönelmiştik. Birtabak.com'un açılışından yalnızca 2 aylık bir süre geçmiş olması göze alındığında aldığımız yol başarılı sayılabilir. Bu kadar kısa sürede içerik satabileceğimizi düşünemezdim. Tüm kullanıcılarımıza ve takım arkadaşlarıma teşekkür borcum var. 2009 sonuna kadar yepyeni halkaları zincirimize dahil ederek sosyal medyadaki yerimizi sağlamlaştıracağız."

Projenin altyapı mimarisini tasarlayan Murat Arif Çeliker ve Hüseyin Mert de yurt dışında beğendikleri bir kaç özelliği uygulayacaklarına ve Türkiye'ye özgün olabilecek çeşitli çözümleri geliştireceklerine değindi.

Bu tip eğlenceli ve faydalı niş sosyal ağlar sayesinde Türk internetinin renklenmesini çok olumlu karşılıyor, sitelerinin felsefesine paralel olarak ekibe ve tüm kullanıcılarına "elinize sağlık" diyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.