Markafoni'ye yabancı yatırımcı(lar) geldi
E-Ticaret

Markafoni'ye yabancı yatırımcı(lar) geldi

Üyelerine özel indirimli alışveriş imkânı sunan Markafoni'yi henüz yayına girmeden 2008'in Haziran ayında incelemiş ve hakkında bir inceleme yazısı yazmıştık. Geçen yaklaşık 7 ayın sonunda işler Markafoni tarafında oldukça iyi gitmiş. Şirket bir süre önce yabancı bir yatırımcıya %15 hisse satışı gerçekleştirmiş. Milyon dolarlar ile konuşulan değerleme ile gerçekleştirilen hisse satışının ardından bugünlerde de ikinci parti yatırımcı alımı gerçekleşecek ve aldığımız bilgiye göre net olarak paylaşılmasa da yeni yabancı yatırımcıya %10'nun altında hisse verilecekmiş.

Markafoni görünen o ki yeni bir girişim için hayatta kalma sınırı olarak kabul edebileceğimiz noktayı artık geçmiş. Şirketin satışa sunduğu her kampanya başına yaklaşık 500 parça satış gerçekleşiyor ve şu an için 1000 hedefleniyormuş.

Özellikle yeni üye alımı için uyguladıkları pazarlama kampanyasının başarılı geri dönüşler sağladığını öğrendiğim Markafoni'nin devrede olan Facebook Connect entegrasyonunun yanı sıra iPhone uygulaması ve bir masaüstü uygulaması için de çalışmaları sürüyormuş.

Aldığım bilgiye göre her hafta ortalama 4 kampanyanın yayında olduğu Markafoni'ye tedarikçilerin de ilgisi yüksekmiş. Birçok firma şirketin başarılı geri dönüşler sağlaması üzerine sezon ürünlerini de indirimli olarak sunmayı önermiş.

Markofoni hakkında Ekim 2008'de yazdığım "Markafoni kampanyası işe yaramış" isimli yazıda şöyle bir cümle vardı:

Malum, son zamanlarda Türkiye’de hem fazla sayıda kaliteli yeni girişim duymuyor hem de duyduğumuz yeni girişimlerin gelişim sürecinde iyi haberlerini paylaşamıyorduk. Sanırım bu haberi şeytanın bacağını kırmak olarak değerlendirip kendi kendimize ve sektörümüze uğur yapabiliriz.

Aynı cümleyi tekrar ediyorum ve yaptığımız uğuru yenilemek istiyorum. Kaldı ki, bugünlerde artık e-ticaret ile ilgili mutlu haberler almaya hasret kaldığımız bir dönemdeyiz. Sorun pazarımızın e-ticaret dinamiklerinde mi yoksa firmaların hatalarında mı derseniz yorum yapmadan doğru modellerin başarısına bir örnek olması için Markafoni'yi göstermek isterim.

Eğer henüz Markafoni'yi denemediyseniz ortalama %50 indirimli olarak değerli markaların ürünlerine ulaşabileceğiniz bu üyelerine özel alışveriş servisine dahil olmanızı öneririm.

Yorumlar (12)
 1. Boran Boran

  Sistemi test etmek için [email protected] adresine davetiye yollarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 2. Serbay Arda Ayzit Serbay Arda Ayzit

  Ben de sipariş verdim geçen hafta ama aldığım ürünün son günü bugündü. Sanırım yarından itibaren yollanmaya başlanıyor. Ben sistemlerini seviyor ve tebrik ediyorum.

 3. Metin Kahraman Metin Kahraman

  Genel ürün satışı yapan bir çok e-ticaret sitesi arka arkaya kapanırken, bunları duymak gerçekten güzel. Özellikle niş pazar oluşturup girdikleri proje modeli ile çok eleştirenler olmuştu, fakat onlar bu işin ne kadar doğru olduğunu gösterdiler. Bu konuda kendilerine de ayrıca teşekkür etmek isterim, göstereceğim bir örneğim var sonunda :) Umarım daha da iyi olur, başarılar.

 4. Eren Yalçındağ istersen ben sana davetiye yollayabilirim.

  mail adresim: [email protected]

 5. Davetiye imkanı olan gönderebilirmi bana...Buzamana kadar Siteye inceleme fırsatı bulamadım.

 6. Engin Engin

  mail adresini yazarsan gönderebilirim

 7. Özgür Özgür

  bir tanede bana davetiye gönderirseniz sevinirim [email protected] teşekkürler.

 8. Markafoniyi test etme ve alışveriş yapma şansım oldu. Üye olmak, alışveriş yapmak gayet hızlı ve kolaydı. Siparişi verdikten sonra da ürünün elime ulaşması birkaç gün aldı. Gelen ürün ve geldiği poşet vs gayet başarılıydı. Bu güzel tecrübeden sonra daha sık girer bakar oldum siteye...

 9. Haluk Haluk

  Ya arkadaşlar bırakın Allah aşkına, inanıyor musunuz böyle şeylere? Milyon dolarlık değerlemeymiş, kim kaybetmişde bu arkadaşlar bulmuş böyle zamanda bu rakamlarla yatırım yapacak adamı. Kampanya başına 500 paket bu ortamda çok agresif bir rakam, mevcut kampanya ürünlerini bir kontrol edin. Kim alır her semt pazarında 10 TLye bulabileceğiniz sweat-shirtleri 54 TL ye?

 10. Ismail Birinci Ismail Birinci

  Banada 1 davetiye gönderirseniz sevinirim [email protected] teşekkürler.

  iyi çalışmalar,

 11. Akuma Akuma

  sitelerindeki adrese mail attım, defalarca geri döndü. davetiye için bir ark. üzerinden üye oldum hala mail'i gelmedi... milyon dolar'lık yatırımlar nereye gidiyor bilmiyorum ama haluk'un da dediği gibi bu site bu yapı ve 300-500 satışla bu işi nasıl başardı çok merak ediyorum doğrusu!

 12. Yunus Emre Ercan Yunus Emre Ercan

  bana da davetiye gönderebilir misiniz?

  [email protected]