Markafoni'ye yabancı yatırımcı(lar) geldi

Üyelerine özel indirimli alışveriş imkânı sunan Markafoni'yi henüz yayına girmeden 2008'in Haziran ayında incelemiş ve hakkında bir inceleme yazısı yazmıştık.

Üyelerine özel indirimli alışveriş imkânı sunan Markafoni'yi henüz yayına girmeden 2008'in Haziran ayında incelemiş ve hakkında bir inceleme yazısı yazmıştık. Geçen yaklaşık 7 ayın sonunda işler Markafoni tarafında oldukça iyi gitmiş. Şirket bir süre önce yabancı bir yatırımcıya %15 hisse satışı gerçekleştirmiş. Milyon dolarlar ile konuşulan değerleme ile gerçekleştirilen hisse satışının ardından bugünlerde de ikinci parti yatırımcı alımı gerçekleşecek ve aldığımız bilgiye göre net olarak paylaşılmasa da yeni yabancı yatırımcıya %10'nun altında hisse verilecekmiş.

Markafoni görünen o ki yeni bir girişim için hayatta kalma sınırı olarak kabul edebileceğimiz noktayı artık geçmiş. Şirketin satışa sunduğu her kampanya başına yaklaşık 500 parça satış gerçekleşiyor ve şu an için 1000 hedefleniyormuş.

Özellikle yeni üye alımı için uyguladıkları pazarlama kampanyasının başarılı geri dönüşler sağladığını öğrendiğim Markafoni'nin devrede olan Facebook Connect entegrasyonunun yanı sıra iPhone uygulaması ve bir masaüstü uygulaması için de çalışmaları sürüyormuş.

Aldığım bilgiye göre her hafta ortalama 4 kampanyanın yayında olduğu Markafoni'ye tedarikçilerin de ilgisi yüksekmiş. Birçok firma şirketin başarılı geri dönüşler sağlaması üzerine sezon ürünlerini de indirimli olarak sunmayı önermiş.

Markofoni hakkında Ekim 2008'de yazdığım "Markafoni kampanyası işe yaramış" isimli yazıda şöyle bir cümle vardı:

Malum, son zamanlarda Türkiye’de hem fazla sayıda kaliteli yeni girişim duymuyor hem de duyduğumuz yeni girişimlerin gelişim sürecinde iyi haberlerini paylaşamıyorduk. Sanırım bu haberi şeytanın bacağını kırmak olarak değerlendirip kendi kendimize ve sektörümüze uğur yapabiliriz.

Aynı cümleyi tekrar ediyorum ve yaptığımız uğuru yenilemek istiyorum. Kaldı ki, bugünlerde artık e-ticaret ile ilgili mutlu haberler almaya hasret kaldığımız bir dönemdeyiz. Sorun pazarımızın e-ticaret dinamiklerinde mi yoksa firmaların hatalarında mı derseniz yorum yapmadan doğru modellerin başarısına bir örnek olması için Markafoni'yi göstermek isterim.

Eğer henüz Markafoni'yi denemediyseniz ortalama %50 indirimli olarak değerli markaların ürünlerine ulaşabileceğiniz bu üyelerine özel alışveriş servisine dahil olmanızı öneririm.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.