Markafoni kampanyası işe yaramış

Davetiyeli üyelik sistemi ile dahil olunabilen ve üyelerinin önemli markaların ürünlerini düşük fiyata alabildikleri Markafoni son günlerde keyifli zamanlar geçiyor diye tahmin ediyorum.

Özellikle son birkaç gündür hem farklı mecralarda insanların Markafoni hakkında konuştuklarını duyuyor hem de olur olmaz Markafoni davetiye e-postaları alıyordum. Benim aldığım e-postalar çok önemli değil ama tahmin etmeyeceğim ortamlarda Markafoni'nin adını duydukça ister istemez bu kadar çabuk nasıl yayıldı diye merak ediyordum.

Konunun özünü bugün öğrendim.

Markafoni'nin bir süre önce başlattığı bir kampanya varmış (malesef haberim yoktu). Bu kampanya kapsamında arkadaşını davet eden her üye, arkadaşının yapacağı ilk alışverişten sonra 10 YTL hediye çeki kazanıyormuş.

Markafoni kullanıcı kitlesini ucuza kaliteli ürün almak isteyen, yani fırsatları değerlendiren bir grup olarak düşünürsek, bu 10 YTL kampanyasının ne kadar ilgi göreceğini hatta gördüğünü tahmin etmek mümkün.

Konunun detayını öğrenmek için Markafoni yetkilileri ile görüştüğümde kampanyadan sonra günlük 4000'e yakın yeni üye kaydının gerçekleştiği bilgisini aldım.

Kampanyanın hem finansal değerlendirmesini yapıp hem de uygulama şekline bakarsanız normalde yeni üye başına 10 YTL ödenen bir reklam kampanyasından çok daha verimli bir model olduğunu görebilirsiniz.

Kısacası hem kampanyayı beğendim, hem de Markafoni'nin gidişatına memnun oldum.

Malum, son zamanlarda Türkiye'de hem fazla sayıda kaliteli yeni girişim duymuyor hem de duyduğumuz yeni girişimlerin gelişim sürecinde iyi haberlerini paylaşamıyorduk. Sanırım bu haberi şeytanın bacağını kırmak olarak değerlendirip kendi kendimize ve sektörümüze uğur yapabiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.